Aqualix Lipoliza Iniekcyjna

Co to jest AQUALIX?

Bezdyskusyjnym pozostaje fakt, ze zadowolenie z własnego wygladu pozytywnie wpływa na każda dziedzine naszego życia. Płaski i pieknie wymodelowany brzuch jest marzeniem niejednej osoby. W niektórych miejscach tkanka tłuszczowa, pomimo diety i cwiczeń, nie znika. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiazaniem na pozbycie sie niechcianych „fałdek”, było odessanie tłuszczu, tzw. liposukcja.

Aqualyx® to dzis jedyny na swiecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejsza technike iniekcyjna w redukcji tkanki tłuszczowej. Niestety jeszcze dzis oferowane sa zabiegi przy zastosowaniu fosfatydylocholiny (PDC) okreslane błednie lipoliza iniekcyjna. Warto podkreslic, ze preparaty te nie sa zarejestrowane jako preparaty do iniekcji ze wskazaniami do redukcji tkanki tłuszczowej. Od momentu pojawienia sie Aqualyx® kazdy pacjent zyskał mozliwosc usuniecia tkanki tłuszczowej w sposób zupełnie nieinwazyjny i zdecydowanie tanszy.

Jak działa Aqualix ?

Aqualyx® to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działajacymi na komórke tłuszczowa substancjami sa detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błone komórkowa – zachodzi proces adipocytolizy. Aqualyx® wstrzykniety w tkanke tłuszczowa powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane sa do watroby i wydalane z organizmu przez nerki. W przeciwienstwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat.

Aqualyx® jest:

• BEZBOLESNY I BARDZIEJ SKUTECZNY

• NIEINWAZYJNY (OD 1 DO 2 WKŁUĆ)

• SZYBSZY – MNIEJSZA LICZBA KONIECZNYCH ZABIEGÓW

Kto jest najlepszym kandydatem do tego zabiegu?

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednia waga lub lekka nadwaga z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet, w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegaja redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

Jakie okolice można poddać zabiegowi ?

• KOŃCZYNY GÓRNE – W OKOLICY TRICEPSU

• FAŁDY NA PLECACH (PONIŻEJ ŻEBER)

• BRZUCH

• BIODRA

• „BRYCZESY”

• OKOLICA PODPOŚLADKOWA

• WEWNĘTRZNA STRONA UD

• WEWNĘTRZNA STRONA KOLAN

• PODWÓJNY PODBRÓDEK/MODELOWANIE KONTURU ŻUCHWY

• GINEKOMASTIA MĘSKA

• TŁUSZCZAKI

• BAWOLI KARCZEK (PO TERAPII ANTYRETROWIRUSOWEJ

Jak wygląda zabieg preparatem Aqualix?

Przed zabiegiem wykonuje sie pomiary antropometryczne oraz dokumentacje fotograficzna. Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu Aqualyx® bezposrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje (zazwyczaj sa to 2 iniekcje) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Przewaga tej metody jest ograniczona ilosc wkłuc, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry. Zabieg przeprowadzony ta technika (intralipoterapia) jest praktycznie bezbolesny (do roztworu Aqualyx® dodawane jest znieczulenie) i trwa około 30 minut. Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynnosci. Po zabiegu odczuwa sie sa lekkie swedzenie, pieczenie oraz tkliwosc miejsca poddawanego zabiegowi i sa to pozadane efekty uboczne swiadczace o skutecznosci i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne moze byc zaczerwienienie i obrzek. Skóra bedzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustepuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx® moga pojawic sie krwiaki w miejscu iniekcji.

Przeciwwskazania : 

ostre choroby nerek i wątroby

cukrzyca

choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem

stosowanie leków rozrzedzających krew

ciąża i karmienie piersią