Blizny potrądzikowe Warszawa Klinika estetyczna | fyoung.pl
a

BLIZNY, BLIZNY POTRĄDZIKOWE

leczenie tradziku

Informacje na temat zabiegu

Blizny powstają na skutek różnych urazów, a także często są pamiątką po zabiegu operacyjnym. Blizna wytwarza się , gdy ubytek sięga do skóry właściwej. Jest stanem zejściowym po zagojeniu się ubytku tkanki. Stan zejściowy polega na bliznowaceniu, czyli wytworzeniu się zbitej, słabo unaczynionej tkanki łącznej. Niektórzy pacjenci mają indywidualną skłonność do tworzenia przerosłych blizn.

Blizny potrądzikowe (blizny zanikowe) to problem zarówno nastolatków, jak i osób dorosłych. Warto pamiętać, że trądzik to między innymi stan zapalny, przed którym organizm próbuje się bronić w taki sam sposób, jak przed każdym innym schorzeniem. Komórki układu odpornościowego zwalczające infekcję, wspomagają również procesy gojenia uszkodzonej tkanki. Jednak, żeby prawidłowo wyleczyć wyprysk, najpierw należy wyeliminować zalegające w nim i wokół niego bakterie i martwe komórki.

Jeśli tego nie zrobimy proces gojenia będzie cały czas zaburzany, a nowopowstała tkanka będzie cienka i nieprawidłowo zbudowana. W ten sposób na twarzy pojawi się blizna zanikowa, widoczna w postaci miejscowego zagłębienia. Jej głębokość i rozległość będzie zależała od wielkości zmian i stopnia zaawansowania trądziku oraz stopnia zaburzeń gojenia.

Zapraszamy do naszej kliniki na zabiegi najskuteczniejszą na rynku metodą leczenia blizn, jaką jest Mikronakłuwanie z RF – MesoTherm.