Blizny potrądzikowe Warszawa Klinika estetyczna | fyoung.pl
a

BLIZNY, BLIZNY POTRĄDZIKOWE

leczenie tradziku

Informacje na temat zabiegu

Blizny powstają na skutek różnych urazów, a także często są pamiątką po zabiegu operacyjnym. Blizna wytwarza się , gdy ubytek sięga do skóry właściwej. Jest stanem zejściowym po zagojeniu się ubytku tkanki. Stan zejściowy polega na bliznowaceniu, czyli wytworzeniu się zbitej, słabo unaczynionej tkanki łącznej. Niektórzy pacjenci mają indywidualną skłonność do tworzenia przerosłych blizn.

Blizny potrądzikowe (blizny zanikowe) to problem zarówno nastolatków, jak i osób dorosłych. Warto pamiętać, że trądzik to między innymi stan zapalny, przed którym organizm próbuje się bronić w taki sam sposób, jak przed każdym innym schorzeniem. Komórki układu odpornościowego zwalczające infekcję, wspomagają również procesy gojenia uszkodzonej tkanki. Jednak, żeby prawidłowo wyleczyć wyprysk, najpierw należy wyeliminować zalegające w nim i wokół niego bakterie i martwe komórki.

Jeśli tego nie zrobimy proces gojenia będzie cały czas zaburzany, a nowopowstała tkanka będzie cienka i nieprawidłowo zbudowana. W ten sposób na twarzy pojawi się blizna zanikowa, widoczna w postaci miejscowego zagłębienia. Jej głębokość i rozległość będzie zależała od wielkości zmian i stopnia zaawansowania trądziku oraz stopnia zaburzeń gojenia.

Zapraszamy do naszej kliniki na zabiegi najskuteczniejszą na rynku metodą leczenia blizn, jaką jest Mikronakłuwanie z RF – MesoTherm.

Blizny potrądzikowe Warszawa – jak powstają?

Blizny potrądzikowe są zmianami skórnymi, w przypadku których skóra właściwa jest zastąpiona fragmentem tkanki łącznej włóknistej. Mogą mieć różny kształt (np. najczęściej wgłębień), mają też tendencję do pogłębiania się wraz z wiekiem. Są najczęściej efektem powikłań lub nieprawidłowego leczenia trądziku bądź niewłaściwej pielęgnacji (np. samodzielnego wyciskania wykwitów). W tych sytuacjach może powstać zakażenie bakteryjne i stan zapalny, przez co skóra nie może się goić prawidłowo.

W celach prewencyjnych warto dbać o higienę skóry twarzy, a w razie pojawienia się wykwitów nie wyciskać ich, ale przemyć okolicę zmiany skórnej. To znacznie zmniejsza ryzyko powstania blizn. Warto nadmienić, że mogą się one pojawiać również u osób posiadających predyspozycje genetyczne do ich tworzenia.

Blizny potrądzikowe Warszawa – jak się je leczy?

Leczenie blizn potrądzikowych jest skomplikowanym procesem i wymaga wykonania serii zabiegów powtarzanych cyklicznie.

Blizny potrądzikowe można leczyć na wiele sposobów. Współcześnie najczęściej wykorzystuje się Mesotherm czyli radio frekwencję mikroigłową , ponieważ jest to zabieg o wysokiej skuteczności, a ponadto jest bezinwazyjny. Zazwyczaj należy go powtarzać około 6 razy w 4-tygodniowych odstępach. Dzięki zabiegowi Mesotherm organizm zostaje pobudzony do produkcji kolagenu i odbudowy tkanek.

W celu leczenia blizn potrądzikowych wykorzystuje się także peelingi (np. TCA lub peeling fenolowy).

Blizny potrądzikowe Warszawa – opinie

Opinie ekspertów oraz klientów i klientek szczególnie często wspominają o skuteczności Mesothermu. Można powiedzieć, że to obecnie najskuteczniejsza forma usuwania blizn, która przy okazji nie jest związana z dolegliwościami bólowymi i powikłaniami.

Blizny potrądzikowe Warszawa – cena

Cena usuwania blizn potrądzikowych w Warszawie jest zależna od wybranego zabiegu. W każdym przypadku należy wziąć pod uwagę wykonanie kilku powtórzeń. Należy jednak podkreślić, że specjaliści mogą wyleczyć blizny, które towarzyszyłyby klientowi przez całe życie.