Botoks na kurze łapki - kiedy widać efekty? | fyoung.pl

Botoks na kurze łapki – kiedy widać efekty?

Od dawna wśród wielu osób popularne jest stwierdzenie, że nie ma piękniejszego makijażu niż szczery uśmiech. Jest w tym z resztą sporo prawdy – radość wymalowana na twarzy od razu wpływa na postrzeganie nas przez innych. Trzeba przy tym zaznaczyć, jak istotną rolę w komunikacji międzyludzkiej odgrywa nasza mimika – to właśnie za jej pomocą możemy z łatwością rozpoznać nastrój naszego rozmówcy.

Uśmiech to jednak nie tylko usta i policzki – w jego trakcie pracuje bowiem od 12 do nawet 17 mięśni twarzy, w tym także okolice oczu. To właśnie na nich skupimy się w dzisiejszym artykule, ponieważ problem oraz jego rozwiązanie, które opisujemy poniżej, dotyczą właśnie ich. Mowa oczywiście o tzw. kurzych łapkach, czyli drobnych zmarszczkach mimicznych, które swoją nazwę zawdzięczają temu, w jaki sposób się układają. Są one efektem kilku nakładających się na siebie czynników – niewielkiej grubości skóry wokół oczu, ciągłej pracy mięśnia okrężnego oka (wykonuje on dziennie nawet 20 tysięcy ruchów!), a także właśnie śmiania się, które powoduje mrużenie oczu i tym samym “zgniatanie” cienkiej warstwy skóry wokół niej.

Kurze łapki są jednym z najczęściej występujących rodzajów zmarszczek u ludzi, ponadto mogą pojawić się bardzo wcześnie, bo już w okolicach 25 roku życia. Czy da się zapobiec ich powstawaniu? W jaki sposób je zredukować? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, to jesteś teraz we właściwym miejscu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią naszego wpisu.

Botoks – co to takiego?

Botoks, inaczej znany również jako toksyna botulinowa, stanowi jeden z najczęściej stosowanych preparatów w rozmaitych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i nie tylko. Jest to neurotkosyna, która wytwarzana jest przez laseczki jadu kiełbasianego. W dużych ilościach potrafi być ona niebezpieczna, jednak w odpowiednio dobranych dawkach ma pozytywny wpływ i działanie terapeutyczne. W zabiegach medycyny estetycznej wykorzystuje się toksynę botulinową typu A, która podana w odpowiednie miejsca blokuje przewodnictwo mięśniowo-nerwowe, czego efektem jest rozluźnienie danego mięśnia.

Toksynę botulinową ze względu na jej działanie wykorzystuje się m.in. do likwidacji rozmaitych zmarszczek mimicznych, do których zaliczamy właśnie kurze łapki, ale nie tylko. Często używana jest także do redukcji zmarszczek lwich, zmarszczek poprzecznych czoła czy likwidacji bruzd na szyi czy dekolcie.

Co ważne – sam zabieg zazwyczaj trwa dosyć krótko, a po jego wykonaniu klient nie odczuwa znacznego bólu. Po zakończonym ostrzykiwaniu botoksem może pojawić się jednak obrzęk, który po kilku dnia samoczynnie ustępuje.

Botoks na kurze łapki – kiedy widać efekty?

W przeciwieństwie do wielu innych preparatów, wykorzystywanych w medycynie estetycznej, toksyna botulinowa nie daje efektów od razu, a trzeba na nie poczekać. Pierwsze widoczne zmiany pojawiają się zazwyczaj po 3-4 dniach od zabiegu, natomiast pełny rezultat przychodzi przeważnie po jednym lub dwóch tygodniach. Po upływie czasu wskazanego przez specjalistę należy udać się do niego na badanie kontrolne, podczas którego efekt zabiegu zostanie oceniony i mogą zostać zalecone ewentualne poprawki.

Przeciwwskazania do zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Trzeba pamiętać o tym, że zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, podobnie jak wiele innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej mają wpływ na nasze ciało. Z tego względu istnieje lista przeciwwskazań, z którą należy się zapoznać przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z botoksu. Wśród nich znaleźć można m.in. ciążę i okres karmienia piersią, zaburzenia krzepliwości krwi, stosowanie leków antykoagulacyjnych, aktywne procesy infekcyjne.