Co to jest i jak działa mikrodermabrazja?
Gdy nie możemy uporać się z problemami związanymi ze skórą, sięgamy po specjalistyczne zabiegi kosmetyczne, które z roku na rok są coraz bardziej udoskonalane i popularne. W przypadku widocznych na twarzy niedoskonałości i zmarszczek, zmian skórnych będących następstwem silnego trądziku, blizn, przebarwień, cellulitu i rozstępów warto postawić na mikrodermabrazję. Jest to znacznie pewniejszy i skuteczniejszy sposób niż eksperymentowanie z kosmetykami na własną rękę. Zabieg ten wykonasz w specjalistycznych salonach lub nawet w domu – jeśli zaopatrzysz się w odpowiedni sprzęt. Zatem co to jest i jak działa mikrodermabrazja?
Co to jest mikrodermabrazja?
Mikropeeling – czyli inaczej mikrodermabrazja – to mechaniczna metoda złuszczania zrogowaciałego, martwego naskórka, umożliwiająca skuteczne dotlenienie skóry i widoczne poprawienie jej wyglądu. Wykonuje się ją za pomocą specjalnych narzędzi – przede wszystkim aparatu do mikrodermabrazji, który tworzy strumień pod wysokim ciśnieniem z mikronizowanych kryształków korundu, a także wody czy powietrza w zależności od wybranego rodzaju zabiegu. Dla cer delikatnych wykorzystuje się specjalne głowice diamentowe. Zwykle stosowana jest na twarz, dekolt oraz plecy. Dzięki zaawansowanej technologii umożliwia precyzyjne określenie głębokości ścierania naskórka i dobranie kuracji do indywidualnych potrzeb. Ile trwa zabieg? Zazwyczaj ok. 30 min, choć wiele zależy od wybranej metody.
Jak działa mikrodermabrazja?
Jak już zostało powiedziane, zabieg ten polega na usunięciu martwego naskórka na głębokość ustaloną na podstawie wykonanej przed zabiegiem analizy stanu skóry. Poprzez usunięcie zrogowaciałej warstwy skóra zostaje wygładzona i staje się bardziej podatna na wchłanianie składników odżywczych, dlatego tuż po zabiegu stosuje się regenerujące kremy i maski. Mikrodermabrazja pozytywnie wpływa na produkcję kolagenu, wzmacnia widocznie skórę oraz poprawia jej metabolizm, uszczelnia barierę ochronną oraz usprawnia krążenie krwi i limfy. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny.
Rodzaje mikrodermabrazji
Bardzo ważne jest, aby zabieg mikrodermabrazji wykonywać w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Nawet jeśli chcemy przeprowadzać go później w domu, najpierw warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni stan naszej skóry i dobierze odpowiednią metodę złuszczania naskórka, nie powodując powstania podrażnień. Do wyboru mamy:
• mikrodermabrazję diamentową – dla delikatnej skóry ze skłonnością do podrażnień, wykonywaną przy pomocy głowic diamentowych,
• mikrodermabrazję korundową – o silniejszym działaniu, wykorzystującą strumień kryształków tlenku glinu (korund); aparat równocześnie dzięki systemowi próżniowemu zasysa złuszczony naskórek i zużyte mikrokryształki,
• oxybrazję – (czyli mikrodermabrazje tlenową) – najdelikatniejszą metodę, podczas której wykorzystuje się strumień tlenu i sól fizjologiczną, która nawilża skórę,
• hydrabrazję – (czyli mikrodermabrazję wodną) również odpowiednią do cery wrażliwej, przesuszonej i naczynkowej – naskórek ścierany jest za pomocą wody.
Zabieg mikrodermabrazji wykonasz również w naszym salonie kosmetycznym. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, a dzięki wiedzy i doświadczeniu dobierzemy też właściwą metodę i głębokość złuszczania do potrzeb Twojej skóry.
Mikrodermabrazja – co ile należy ją wykonywać?
Zabieg mikrodermabrazji daje natychmiastowe efekty. Już po pierwszym widać wyraźną poprawę kondycji skóry. Jednak nie są one trwałe, zatem żeby utrzymać piękny wygląd i odżywienie cery przez dłuższy czas, konieczne będzie przeprowadzenie pełnej kuracji, obejmującej zwykle 6-10 zabiegów wykonywanych co 1 do 4 tygodni, wszystko zależy oczywiście od typu i stanu skóry. Również wtedy efekt nie zostaje z nami „na zawsze”, co jest oczywiste, biorąc pod uwagę stałe zmiany, którym podlega nasz organizm. Jednak systematyczne stosowanie mikrodermabrazji, którego częstotliwość zależy wyłącznie od indywidualnych predyspozycji, pozwoli nam cieszyć się piękną cerą przez długie lata.
Warto na koniec zaznaczyć, że jedną z głównych zalet tego zabiegu jest fakt, że istnieje bardzo mało przeciwwskazań do jego wykonywania. Mogą stosować go osoby w każdym wieku, również kobiety w ciąży, o ile nie cierpią na ropne stany zapalne skóry, podrażnienia, nowotwory i choroby dermatologiczne związane z zakażeniami.