Co to jest masaż próżniowy i w jakim celu się go stosuje? | fyoung.pl

Co to jest masaż próżniowy i w jakim celu się go stosuje?

Zła dieta, stres, życie w biegu i brak odpoczynku wpływają na sylwetkę w niekorzystny sposób. Wraz z upływem czasu skóra produkuje coraz mniej kolagenu i w rezultacie traci swój blask, jędrność oraz elastyczność. Kiedy chcemy uzyskać wymarzoną figurę i pozbyć się zalegających w organizmie toksyn, warto wybrać zabieg, który nam w tym pomoże i ujędrni naszą skórę – tak działa masaż próżniowy. W dalszej części artykułu przedstawimy zalety i wskazania do niego oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości, jakie mogą go dotyczyć.

W jakim celu stosuje się masaż próżniowy? Co to jest?

Masaż próżniowy jest nieinwazyjnym, bezbolesnym zabiegiem stosowanym w celu poprawy elastyczności skóry i wyeliminowania zalegających w niej toksyn, a także usunięcia gromadzącej się w organizmie wody. Idealnie sprawdza się do ujędrniania poddanych zabiegowi miejsc. Pomaga też przywrócić skórze odpowiednie napięcie. Masaż próżniowy sprawdzi się również w przypadku tzw. pomarańczowej skórki i cellulitu. Pomaga w utrzymaniu smukłej sylwetki. Nie jest on jednak zamiennikiem treningu ani odpowiedniej diety, dlatego nie powinniśmy go w ten sposób traktować. Może być wsparciem w modelowaniu sylwetki i chwilą relaksu oraz przerwą od ćwiczeń.

Masaż próżniowy – zalety

Istnieje szereg zalet stosowania masażu próżniowego na wybrane obszary lub całe ciało. Niezaprzeczalnym jego plusem jest bezbolesność, skuteczność działania, a także pomoc w przywróceniu skórze elastyczności. Zabieg sprawdza się również w przypadku walki z cellulitem i różnego rodzaju obrzękami skóry. Co więcej, masaż próżniowy pomoże Ci w odzyskaniu pewności siebie i zregenerowaniu ciała. Jego dobrą stroną jest pobudzenie tkanki tłuszczowej, a w rezultacie przyspieszenie procesu spalania kalorii.

Masaż próżniowy – działanie

Do jego wykonania stosujemy aparat podciśnieniowy, który daje znakomite rezultaty. Przy pomocy specjalnych głowic pomaga on wykonywać masaż, który oparty jest na wytwarzaniu podciśnienia. Wykwalifikowana osoba wykonująca zabieg ustawia odpowiednią moc ssania i dzięki temu uzyskujemy konkretne efekty. Podczas całego procesu łączymy nawet cztery znaczące techniki, które mogą przełożyć się na różnicę zauważalną już po pierwszym masażu.

Wskazania do masażu próżniowego ciała

Dzięki uniwersalności zabiegu można go stosować na wielu zmagających się z konkretnym problemem obszarach ciała. Jeśli borykamy się z pojawiającym się w wyniku utraty wagi cellulitem, masaż próżniowy może okazać się idealnym sposobem na walkę z tym uciążliwym mankamentem. Zabieg doskonale sprawdzi się również w przypadku utraty jędrności skóry, jej elastyczności oraz braku napięcia. Ma uspokajający wpływ na nasz organizm i pomaga zrelaksować się po ciężkim tygodniu pracy. Jego dobrą stroną jest wpływ na regenerację ciała, co pomaga w odzyskaniu pięknego wyglądu.

Masaż próżniowy – efekty

Jeśli chcemy cieszyć się wspaniałymi efektami masażu, powinniśmy skorzystać z całej serii zabiegów, których częstotliwość wykonywania i liczbę ustali specjalista. Niektóre zmiany, takie jak poprawa krążenia krwi, delikatne ujędrnienie czy wygładzenie skóry, możemy zauważyć już po pierwszych kilku. W przypadku innych musimy się natomiast uzbroić w cierpliwość i nieco dłużej poczekać na widoczne efekty. Pamiętajmy także, aby nie traktować masażu próżniowego jako zamiennika zbilansowanej diety i treningów, a jedynie jako wspomaganie w utrzymaniu smukłej sylwetki.

Masaż próżniowy – podsumowanie

Istnieje wiele zalet zastosowania serii zabiegów masażu próżniowego. Pamiętajmy jednak o tym, aby przed ich wykonaniem udać się do specjalisty, który zapozna się z historią naszych chorób, przeprowadzi dokładny wywiad i dopiero wtedy podejmie decyzję o ich przeprowadzeniu. Nie jest to zabieg, który może być stosowany, jeśli mamy problemy z żylakami, zakrzepami krwi lub niewiadomego pochodzenia zmianami skórnymi. Dlatego przed decyzją warto skonsultować się z fachowcem, który doradzi nam i pomoże podjąć optymalną decyzję. Dopiero wtedy możemy być pewni, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania masażu próżniowego.