Czy botoks jest bezpieczny? - Forever Young

Czy botoks jest bezpieczny?

Popularność zabiegów medycyny estetycznej staje się coraz większa z roku na rok, jednak w naszym kraju wciąż można zaobserwować grupy osób, które sceptycznie podchodzą do tego tematu. W dużej mierze wynika to z faktu, że nie znają oni odpowiedzi na pytania w stylu czy botoks jest bezpieczny i tym podobne. Jeżeli również należycie do tego grona osób, to warto przyjrzeć się szczegółom wykonywania zabiegów medycyny estetycznej.

Czy botoks jest szkodliwy dla zdrowia?

Na samym początku warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest potocznie nazywany “botoks”. W rzeczywistości jest to inna nazwa toksyny botulinowej, czyli preparatu, którego działanie służy usuwaniu różnego rodzaju bruzd i zmarszczek, które z wiekiem niestety pojawiają się u każdego człowieka. Substancja ta powoduje rozluźnienie mięśni, a także zapewnia długotrwały efekt. Po zabiegach takich jak ten skóra jest bardziej wygładzona i zdecydowanie wygląda na młodszą. Biorąc pod uwagę możliwości, które oferuje w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna, to botoks jest najczęściej wybieranym zabiegiem, dzięki któremu problem związany ze zmarszczkami odchodzi w niepamięć.

Dla kogo botoks?

Przed wykonaniem takiego zabiegu dobrze jest posiadać informacje na temat tego, jakie są główne wskazania. Z pewnością można do nich doliczyć tzw. „kurze łapki”, czyli charakterystyczne zmarszczki pojawiające się wokół oczu, a także inne zmarszczki mimiczne, zmarszczki poprzeczne na czole (niestety bardzo popularne), a także nadmierne miganie powiek. Odpowiadając na pytanie, czy botoks jest bezpieczny odpowiedź – brzmi „tak”, pod warunkiem że zabieg jest wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, przy użyciu wysokiej jakości preparatów.

Cena zabiegu toksyną botulinową

Ciężko jest określić dokładną cenę jednej aplikacji, ponieważ zależy to od wielu czynników. Pod uwagę trzeba brać przede wszystkim lokalizację dlatego, że cena różni się w zależności od wielkości miasta. Drugą sprawą jest gabinet, w którym ten zabieg ma zostać wykonany – we wszystkich będzie można usłyszeć pozytywną odpowiedź na pytanie, czy botoks jest zdrowy, natomiast przed wyborem konkretnego miejsca zabiegu trzeba się upewnić, czy na pewno będzie wykonywany przez doświadczone osoby.

Wysokość ceny zabiegu zależy również od miejsca, w którym ma zostać wykonany. Mała, punktowa aplikacja to cena, która waha się zazwyczaj od 150 do 350 zł, natomiast większe powierzchnie ciała, takie jak np. szyja to koszt rzędu 1300 zł w górę.

Ostatnią rzeczą, która wpływa na finalną cenę za zabieg, jest wybór preparatu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju toksyny botulinowe, produkowane przez różnych producentów. Aby wybrać najlepszy i najbardziej skuteczny z nich wystarczy zapisać się na botoks do gabinetu medycyny estetycznej, który posiada wieloletnie doświadczenie.

Botoks – fakty i mity

W opinii publicznej krąży wiele faktów i mitów odnośnie tego, czy botoks jest szkodliwy dla zdrowia, dlatego przyjrzymy się kilku z nich, żeby raz na zawsze rozwiać wątpliwości.

  • Zabieg toksyna botulinową należy do bolesnych – nie jest to prawdą, dlatego można uznać za kompletny mit. Wiadomo, że wstrzykiwaniu preparatu pod skórę może towarzyszyć mały dyskomfort, ale z pewnością nie jest to nic bardzo bolesnego.
  • Botoks jest najbardziej popularny wśród kobiet w starszym wieku – to kolejny mit. W dzisiejszych czasach przy możliwościach, które oferuje medycyna estetyczna, na zabiegi tego typu decydują się również młodsze kobiety, żeby lepiej wyglądać.
  • Czy botox jest bezpieczny – tak i jest to fakt! Jeżeli są spełnione wszelkie normy, a zabieg wykonuje doświadczona osoba przy użyciu profesjonalnego sprzętu, to zabieg jest jak najbardziej bezpieczny.

Te trzy najpopularniejsze fakty i mity z pewnością pomogą w przyszłym wyborze dobrego gabinetu medycyny estetycznej. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i korzystamy z preparatów wyłącznie najwyższej jakości.