Sprawdź czym jest i na czym polega mezoterapia mikroigłowa

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Specjaliści medycyny estetycznej od lat poszukują skutecznych sposobów umożliwiających wyrównaną walkę z efektami starzenia się czy redukcję różnego rodzaju niedoskonałości. Dzięki ich staraniom mamy dziś dostęp do licznych technologii i rozwiązań, które zapewniają nam doskonałe oraz długotrwałe efekty. Wśród nich z całą pewnością wymienić można mezoterapię mikroigłową stanowiącą jeden z najczęściej wybieranych obecnie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Wiele osób zainteresowanych poprawą swojego wyglądu zadaje sobie pytanie: mezoterapia mikroigłowa – co to jest i jakie są jej efekty? Postanowiliśmy zebrać wszelkie informacje na temat tego zabiegu oraz przygotować artykuł, w którym go dokładnie przedstawiamy.

Mezoterapia mikroigłowa – co to takiego? Co wykorzystuje się w trakcie takiego zabiegu?

Mezoterapia mikroigłowa to innowacyjny zabieg estetyczny znany również jako mikrodermabrazja mikroigłowa. To nowoczesna metoda, dzięki której możliwa jest skuteczna aplikacja w głąb skóry precyzyjnie dobranych składników odżywczych. Ich zadanie polega na odżywieniu komórek i tkanek, a co za tym idzie – poprawie ogólnego wyglądu skóry.

Do przeprowadzenia mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się tzw. dermarollery, czyli specjalne urządzenia wyposażone w setki cienkich igieł, które mają formę obrotowego wałka z rączką. Do niektórych zabiegów można również wykorzystać dermapen. Jego działanie jest podobne, jednak wykorzystuje się go głównie do wykonywania tego typu zabiegów punktowo.

Mezoterapia mikroigłowa – jak wygląda zabieg?

Zanim rozpocznie się właściwy etap mezoterapii mikroigłowej, zabieg należy poprzedzić odpowiednimi oczyszczeniem skóry. Następnym krokiem jest nałożenie preparatu odżywczego, który charakteryzuje się konkretnymi właściwościami rewitalizującymi i odbudowujacymi. Po aplikacji produktu można przystąpić do wprowadzania go w głąb skóry za pomocą wyżej wymienionych urządzeń. Serum dostaje się pod skórę za pomocą mikronakłuć będących wynikiem działania igieł umieszczonych na opisanych wcześniej narzędziach.

Co bardzo istotne – poza oczywiście wprowadzeniem odpowiedniego preparatu pod skórę, mikronakłucia mają jeszcze inne funkcje. Stanowią one bowiem mikrouszkodzenia powierzchni skóry. Oznacza to więc, że po takim zabiegu będzie ona pobudzona do odbudowy i regeneracji, czego skutek przejawia się zwiększoną produkcją kolagenu oraz elastyny.

Długość pojedynczego zabiegu wynosi między 45 a 75 minut i jest ona zależna od wielu różnych czynników. Wśród nich zdecydowanie można wymienić m.in. miejsce na ciele, które ma zostać mu poddane, a także to, czy podczas jego trwania wykorzystuje się maskę z alg czy tzw. nanomaskę.

Trzeba też pamiętać, że do uzyskania pożądanych efektów nie wystarczy pojedynczy zabieg. Cała kuracja składa się bowiem z kilku sesji, które przeprowadzane są w odstępach czasowych od dwóch do czterech tygodni.

Jakie efekty można uzyskać korzystając z mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa to bardzo skuteczny zabieg mający potwierdzone działanie i bardzo długa listę efektów, które można za jego pomocą osiągnąć. Głównym z nich zdecydowanie będzie jednak świetne działanie przeciwstarzeniowe oraz pobudzenie do produkcji kolagenu i elastyny, co wpływa m.in. na redukcję zmarszczek. Zabieg ten pozytywnie oddziałuje również na ograniczenie wydzielania sebum, a także pomaga przy redukowaniu przebarwień, rumienia czy cellulitu. Do tego wszystkiego poprawia jędrność i nawilżenie skóry, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

Kiedy warto skorzystać z mezoterapii mikroigłowej?

Z zabiegu mezoterapii mikroigłowej warto skorzystać wtedy, kiedy na skórze zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się. Jest to też dobra opcja dla osób pragnących poprawić kontury swojej twarzy, ujednolicić koloryt skóry czy zredukować blizny potrądzikowe bądź pooperacyjne. Jak więc wyraźnie widać – jest to zabieg dosyć uniwersalny, który może pomóc rozwiązać bardzo dużo problemów ze skórą i nie tylko. Jeśli szukasz profesjonalnego gabinetu, gdzie przeprowadza się mezoterapię mikroigłową, skontaktuj się z Kliniką Medycyny Estetycznej Forever Young.