Co to jest, co daje i jak działa peeling kawitacyjny?

Co to jest peeling kawitacyjny? – działanie, efekty

Peeling kawitacyjny zwany również jako kawitacja to zabieg, który w ostatnim czasie zyskał niesamowitą popularność. Polega on na oczyszczeniu skóry oraz złuszczeniu martwego naskórka. Zabieg peelingu kawitacyjnego wykonywany jest w salonie kosmetycznym przez wykwalifikowaną osobę. Dzięki swojemu działaniu peeling kawitacyjny wchodzi w skórę o wiele głębiej niż peelingi stosowane w domu, działa jednak równie delikatnie nie podrażniając skóry twarzy.

Peeling kawitacyjny – co to jest?

W trakcie wykonywania zabiegu peelingu kawitacyjnego wykorzystywane jest zjawisko kawitacji. Wspomniany proces zachodzi pod wpływem zmniejszonego ciśnienia i polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Z tego też powodu należy pamiętać, że podczas zabiegu skóra twarzy powinna być delikatnie wilgotna. Dzięki temu, w zetknięciu z ultradźwiękami, tworzone są mikropęcherzyki ulegające rozpadowi. Wynikiem tego procesu jest rozbicie starych komórek zrogowaciałej warstwy naskórka.

Peeling kawitacyjny – dla kogo?

Peeling kawitacyjny dzięki swojej delikatności jest idealnym rozwiązaniem dla każdego typu cery, która wymaga delikatnego złuszczenia. Należy pamiętać jednak, że zabieg szczególnie zalecany jest osobom walczącym z trądzikiem pospolitym bądź różowatym, zaskórnikami czy wągrami. Pomimo swojej uniwersalności peeling kawitacyjny najlepiej sprawdzi się w przypadku cery mieszanej lub tłustej.

Zabieg ten z powodzeniem zmniejsza wydzielanie się sebum oraz odpowiednio nawilża skórę twarzy. W przypadku skóry suchej i zmęczonej, peeling kawitacyjny znakomicie rozjaśni twarz, a także zredukuje drobne zmarszczki. Jest to również znakomite rozwiązanie dla osób borykających się z przebarwieniami.

Warto zauważyć, że zabieg peelingu kawitacyjnego nie musi być stosowany samodzielnie. Jest to świetna forma przygotowania do zabiegów nawilżających i odżywiających, z uwagi na przyspieszenie wchłaniania się składników aktywnych. Ponieważ peeling kawitacyjny jest nieinwazyjny, będzie on także świetną opcją dla osób z cerą wrażliwą i naczynkową.

Niezwykle istotnym aspektem jest okres, w którym wykonywany jest peeling kawitacyjny. Należy mieć na uwadze, iż kawitacja powinna być wykonywana od końca września do początku kwietnia. Stosowanie zabiegu we wspomnianym okresie pozwoli na nienarażanie złuszczonej skóry na działanie silnych promieni słonecznych.

Jak działa peeling kawitacyjny?

Wspomniany zabieg peelingu kawitacyjnego powinien trwać od 30 do 60 minut. Na zabieg najlepiej przejść bez makijażu. Kosmetyczka w pierwszej kolejności oczyszcza skórę tonikiem lub żelem, a dla wzmocnienia efektu można zastosować uprzednio peeling ziarnisty – mikrodemabrazję. Kolejno niezbędne jest nałożenie na skórę serum. Tak przygotowana twarz jest gotowa do rozpoczęcia zabiegu szpatułką produkującą fale ultradźwiękowe. Co istotne, zabieg jest całkowicie bezbolesny, może jednak dawać uczucie łaskotania lub drapania.

Wbrew pozorom, zabieg peelingu kawitacyjnego jest niezwykle przyjemny. Przypomina on bowiem masowanie twarzy wibrującą szczoteczką elektryczną. W trakcie zabiegu kosmetyczka powinna powoli oczyszczać poszczególne partie skóry. Na samym końcu istotne jest skupienie się na najbardziej wymagających partiach twarzy, takich jak nos czy broda, do momentu aż zrogowaciały naskórek zostanie usunięty.

Z reguły zabieg kończy się nałożeniem maseczki nawilżającej. Warto pamiętać, że dzień po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, dlatego też na peeling kawitacyjny najlepiej umawiać się kilka dni przed ważnym wyjściem, tak by skóra mogła dojść do siebie. Po trzech tygodniach od zabiegu należy koniecznie chronić skórę przed działaniem słońca oraz stosować regularnie kremy z filtrem SPF 20.

Co daje peeling kawitacyjny?

Zabieg peelingu kawitacyjnego skutecznie usuwa martwe komórki naskórka, dzięki czemu dokładnie oczyszcza i hamuje rozmnażanie się bakterii na skórze. Dodatkowo, wydobywające się z urządzenia wibracje usprawniają przepływ krwi oraz limfy, co zapewnia pobudzenie dotlenienia i odbudowy skóry. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, zwłaszcza w przypadku eliminacji wągrów oraz poprawy gospodarki wodnej skóry.