Czym jest wolumetria twarzy - Forever Young

Czym jest wolumetria twarzy

Wraz z upływem lat nasza twarz traci swój owal, w wyniku czego wygląda na starszą. Nasza skóra staje się mniej elastyczna i bardziej wiotka, a my czujemy się mniej atrakcyjne i tracimy pewność siebie. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne metody, które pozwalają nam jak najdłużej cieszyć się młodą skórą i pięknymi rysami twarzy. Jedną z nich jest zabieg wolumetrii twarzy, który pozwala nam na uzyskanie satysfakcjonujących efektów z zakresu wymodelowania owalu twarzy.

Wolumetria twarzy – co to jest?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, co to jest wolumetria twarzy i o co w niej chodzi. Wolumetria twarzy jest zabiegiem, którego celem będzie przywrócenie odpowiedniego owalu, objętości całej twarzy. Dzięki takiemu działaniu twarz nabiera blasku, odzyskuje młody wygląd, a jej kształt ulega znacznej poprawie. Wolumetria jest wspaniałym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na poprawie konturów twarzy, poradzeniu sobie z utratą objętości skóry, a także z przywróceniem właściwego nawilżenia, dzięki czemu cera staje się bardziej elastyczna, a zmarszczki przestają być widoczne. Zabieg najczęściej przeprowadzany jest przy użyciu kwasu hialuronowego, który przywraca skórze nawilżenie i utraconą jędrność oraz blask.

Wolumetria jest sprawdzonym i skutecznym sposobem na poradzenie sobie z oznakami starzenia się skóry. Dzięki niej jesteśmy w stanie uzyskać zachwycające efekty, dzięki którym poczujemy się młodziej, a nasza skóra będzie wyglądała olśniewająco i zdrowo.

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?

Wiemy już, co to znaczy wolumetria twarzy, jednak prawdopodobnie nadal zastanawiamy się, w jaki sposób się ją przeprowadza. Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry preparatu bazującego na specjalnie do tego przeznaczonym kwasie hialuronowym, który jest wprowadzany w głębokie warstwy skóry. Do jego wprowadzenia wykorzystuje się igły lub kaniule, a sam efekt zabiegu utrzymuje się nawet od 18 do 24 miesięcy.

Sam zabieg należy do praktycznie bezbolesnych, jednak w razie potrzeby możliwe jest zastosowanie znieczulenia. Wolumetria twarzy jest zabiegiem, który trwa około 30 minut, a po jej wykonaniu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie połączone z obrzękiem twarzy, które znika po upływie 2 lub 3 dni. Dzięki temu nie musimy rezygnować z codziennych czynności poza domem, a dobrym rozwiązaniem będzie nałożenie niewielkiej ilości podkładu, która pomoże nam w zamaskowaniu ewentualnych siniaków.

Jakie są efekty wolumetrii twarzy?

Zabieg jest doskonałym sposobem na poradzenie sobie z upływającym czasem. Po jego zastosowaniu możemy spodziewać się wspaniałych rezultatów, które pozwolą nam poczuć się młodziej. Przede wszystkim dzięki wolumetrii twarzy nasze kości policzkowe ulegają uwydatnieniu, a policzki zostają podniesione do góry, dzięki czemu nasza twarz wygląda na młodszą. Ponadto zabieg ma duży wpływ na konturowanie zarysu naszej żuchwy, co pięknie podkreśla owal twarzy. Co więcej, jeśli mamy problemy z mocno widoczną doliną łez wolumetria z całą pewnością się u nas sprawdzi i pomoże nam w jej skutecznym wypełnieniu. Zabieg pomaga także na występowanie cieni pod oczami czy jest dobrym pomysłem na zniwelowanie zmarszczek oraz bruzd, przez które nasz twarz wygląda na starszą.

Przeciwwskazania do wykonania wolumetrii twarzy

Niestety nie każdy z nas może się poddać zabiegowi wolumetrii twarzy, ponieważ występują przeciwwskazania przed jego wykonaniem. Jeśli borykamy się z nowotworami, ciężkimi chorobami autoimmunologicznymi czy zakażeniami skóry prawdopodobnie zabieg nie będzie w naszym przypadku dobrym rozwiązaniem. Dlatego przed podjęciem decyzji, pacjentka jest konsultowana przez lekarza który wykonuje zabieg.