Depilacja laserowa - u kogo sprawdzi się najlepiej? - Forever Young

Depilacja laserowa – u kogo sprawdzi się najlepiej?

Czy warto skorzystać z depilacji laserowej? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które borykają się z problemem nadmiernego owłosienia pewnych partii ciała. Przeznaczona jest ona szczególnie dla kobiet, które zmagają się z dużymi podrażnieniami po zwykłej depilacji oraz zauważają, że już kilka dni po niej na nowo zaczynają odrastać włosy. Z tego powodu warto właśnie skorzystać z nowej technologii, ponieważ efekty depilacji laserowej są naprawdę zaskakujące. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele miejsc, które świadczą takie usługi. A więc, czy warto skorzystać z depilacji laserowej? Odpowiedź może być tylko jedna. Dzięki niej będziemy mogli zapomnieć o maszynce do golenia!

Efekty depilacji laserowej

Jak już zostało wcześniej wspomniane, depilacja laserowa zalecana jest szczególnie osobom, które posiadają tendencję do szybkiego wzrostu włosów oraz tworzenia się różnego typu stanów zapalnych. Korzystanie z tego zabiegu pozwoli całkowicie pozbyć się tego dosyć wstydliwego problemu. Oczywiście jedna wizyta w gabinecie kosmetycznym nie zawsze wystarcza, ale już po kilku sesjach widać bardzo wyraźnie efekty depilacji laserowej. Dzięki niej możemy usunąć owłosienie nawet na kilka lat.

Czy jest różnica między depilacją laserową jasnych i ciemnych włosów?

Prawdę mówiąc, nie każdy rodzaj włosów tak samo łatwo można usunąć. Powstaje więc pytanie, jak jest w przypadku depilacji laserowej jasnych włosów. Trzeba zaznaczyć, że w tym przypadku efekty depilacji laserowej mogą nie być zadowalające. Dzieje się tak, ponieważ jasne włosy posiadają w sobie mniej melaniny. Przez to wiązka światła odbija się, a nie pochłania przez strukturę włosa. Oczywiście usunięcie takich włosów nie jest niemożliwe. Warto przed skorzystaniem z zabiegu skonsultować się z odpowiednim specjalistą, który powie nam czy depilacja laserowa naszych jasnych włosów będzie bezpieczna dla skóry.

A jak to wygląda w przypadku depilacji laserowej ciemnych włosów? Tutaj sprawa jest nieco prostsza, ponieważ depilacja laserowa ciemnych włosów przebiega łatwiej niż w przypadku jasnych. Dobrze jest zachować kontrast pomiędzy kolorem skóry, a włosów, dlatego niewskazane jest opalanie przed planowanym zabiegiem. Efekt depilacji jest widoczny już po około 6 sesjach (każdą z nich wykonuje się co około 4 tygodnie).

Czy warto stosować depilację laserową w okolicach bikini?

Miejsca intymne są bardzo ważne dla każdego z nas, a przez to chcemy, aby wyglądały jak najlepiej. Niestety, skutkiem tradycyjnej depilacji jest podrażnienie skóry oraz nieprzyjemne uczucie, które może utrzymywać się nawet do kilku dni. Tutaj znowu na pomoc przychodzi nam laser. Efekty depilacji laserowej bikini widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast pełne zadowolenie uzyskujemy po około czterech tygodniach. Oczywiście w każdym przypadku indywidualnie ustalana jest konieczna liczba zabiegów, ponieważ każde nasze ciało jest inne.

W każdym przypadku możemy również posiłkować się opiniami o depilacji laserowej. Wielu zadowolonych klientów dzieli się swoimi spostrzeżeniami oraz chętnie opisuje przebieg danego zabiegu. Dzięki temu możemy poznać, jak wygląda taki zabieg oraz co najważniejsze, jak się do niego przygotować. Oczywiście opinie dotyczące depilacji laserowej nie są pisane tylko przez klientów. W Internecie możemy znaleźć również różnego rodzaju komentarze sporządzone przez samych specjalistów, którzy chcą podzielić się z nami zaletami korzystania z technologii laserowej. Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o kilku przeciwskazaniach, które powodują odłożenie zabiegu na późniejszy termin lub zupełnie wykluczają możliwość jego przeprowadzenia. Na pewno nie powinno się korzystać z depilacji laserowej podczas ciąży oraz niedawnym opalaniu skóry. W takim przypadku należy odczekać do momentu rozwiązania czy jak w przypadku opalenizny do wytworzenia nowego naskórka. Niestety, kiedy posiadamy rozrusznik serca lub cierpimy na cukrzycę, łuszczycę, bielactwo czy infekcje skórne, depilacja laserowa nie będzie w ogóle możliwa lub ograniczona do konkretnych miejsc.