Sprawdź czym jest i jak działa fotoodmładzanie

Czym jest i jak działa fotoodmładzanie

Wraz z upływem czasu skóra w wyniku wielu czynników traci swój młodzieńczy blask i podlega procesom starzenia. Nie jesteśmy w stanie tego całkowicie zatrzymać, natomiast możemy w skuteczny sposób spowolnić starzenie się skóry. Odpowiedzią na potrzeby wielu osób jest zabieg fotoodmładzania skóry, który daje spektakularne efekty, co czyni go częstym wyborem wśród pacjentów. Czym jest i jak działa fotoodmładzanie, można dowiedzieć się z poniższego artykułu.

Fotoodmładzanie – co to jest?

Fotoodmładzanie jest nowoczesną metodą wpływającą nie tylko na ogólną poprawę wyglądu skóry, ale również na leczenie związanych z nią problemów. Jest to całkowicie nieinwazyjna metoda, którą możemy uzyskać spektakularne efekty. W wyniku jej zastosowania możliwe staje się delikatne pobudzenie skóry do regeneracji przy pomocy światła. Ta funkcjonalna metoda pozwala na poradzenie sobie zarówno z drobnymi zmarszczkami, jak i z przebarwieniami, rozszerzonymi porami, fotouszkodzeniami skóry czy rozszerzonymi naczynkami. Zabieg jest nieinwazyjnym rozwiązaniem umożliwiającym szybki powrót do codziennych obowiązków. Dzięki temu nie musimy obawiać się o wyłączenie z rutynowych aktywności, ponieważ po jego wykonaniu już na drugi dzień możliwe jest powrócenie do normalnego funkcjonowania.

Jak działa fotoodmładzanie?

Zabieg polega na działaniu na wybrany obszar skóry wiązką lasera działającego stymulująco na znajdujące się w skórze właściwej fibroblasty. Podczas bezpośredniego kontaktu ze skórą wiązka światła generowana przez specjalistyczny laser przekształcana zostaje w energię cieplną zwiększającą temperaturę tkanek. W wyniku tego skóra zostaje pobudzona do regeneracji oraz odnowy. Fotoodmładzanie wpływa również na poprawę mikrokrążenia skóry, co przyczynia się do znaczącej zmiany w zakresie kolorytu skóry. Zastosowanie zabiegu fotoodmładzania wspaniale wpływa na lepsze dotlenienie oraz odżywienie skóry, dzięki czemu ulega ona rozjaśnieniu i nabiera niesamowitego, zdrowego blasku.

Fotoodmładzanie – jaki laser?

Fotoodmładzanie wymaga zastosowania dobrej jakości, zaawansowanego technologicznie lasera, przy pomocy którego specjalista będzie mógł wykonać zabieg. Urządzenie X lase Plus jest wspaniałym rozwiązaniem pozwalającym na emitowanie w tym samym momencie różnej długości fal we wszystkich kierunkach. Ten skuteczny laser umożliwia uzyskanie pożądanych rezultatów, które zachwycają i dodają pewności siebie. Fotoodmładzanie IPL jest skutecznym zabiegiem, który sprawdzi się u wielu osób, dlatego warto się nim zainteresować. Ta nowoczesna metoda doprowadza do zwiększenia produkcji kolagenu, co przyczynia się do ogólnej poprawy stanu skóry oraz jej widocznego odmłodzenia.

Dlaczego warto zainwestować w zabieg fotoodmładzania?

Zabieg fotoodmładzania nie jest inwazyjnym rozwiązaniem, dlatego umożliwia on szybki powrót do codziennych aktywności. Samo jego wykonanie nie jest czasochłonnym procesem, a skóra po użyciu specjalistycznego lasera jest jedynie delikatnie zaczerwieniona. Jest to szczególnie istotne dla pacjentów, którzy obawiają się występowania podrażnień lub trudnych w regeneracji siniaków. Niezaprzeczalną zaletą fotoodmładzania jest fakt, że możemy go wykonywać również na skórze naczyniowej, która jest niezwykle delikatna. Zastosowanie tej metody jest skutecznym sposobem na poradzenie sobie z różnego rodzaju problemami skórnymi oraz opóźnienie procesu starzenia się skóry.

Jak długo trzeba czekać na efekty po wykonaniu fotoodmładzania?

Pierwsze efekty zastosowania tej nowoczesnej metody, jak poprawa jędrności czy kolorytu skóry możemy zauważyć już po pierwszym zabiegu. Jednak bardziej spektakularne rezultaty zapewni nam poddanie się serii zabiegów, wykonywanych co około 3 tygodnie. Pamiętajmy również, że odbudowa kolagenu skóry to czasochłonny proces, dlatego najlepsze rezultaty można zobaczyć dopiero po określonym czasie od zakończenia fotoodmładzania. Jest to jednak metoda warta uzbrojenia się w cierpliwość, ponieważ uzyskane dzięki niej efekty z pewnością będą oszałamiające.