Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym? - Forever Young

Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to substancja występująca w ludzkim organizmie w postaci hialuronianu sodu. W największym stężeniu znajduje się w mazi stawowej, skórze właściwej oraz ciele szklistym oka. Posiada wiele zalet. Przede wszystkim ma zdolność do wiązania wody w skórze właściwej. Sprawia, że jest ona jędrna, gładka i elastyczna. Obecnie kwas hialuronowy jest wykorzystywany do różnego rodzaju zabiegów. Stosuje się go m.in. do wypełniania ust. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda taki zabieg i jaka jest jego cena, zapraszamy do lektury artykułu. 

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym to zabieg bezpieczny, małoinwazyjny i niosący niewielkie ryzyko skutków ubocznych. Pozwala on nie tylko powiększyć usta, ale również poprawić ich kształt, ujędrnić i zniwelować problem opadających kącików oraz asymetrii warg. Dzięki wstrzyknięciu kwasu hialuronowego można również poprawić koloryt, zapobiec procesom starzenia, podkreślić swoje atuty i ukryć niedoskonałości. Zanim jednak przystąpisz do zabiegu, musisz odbyć konsultację lekarską, w czasie której specjalista przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad medyczny. Lekarz poinformuje Cię również o możliwych skutkach ubocznych i przeciwwskazaniach.

Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia ust metodą nasiękową lub przy użyciu odpowiednich preparatów do smarowania. Następnie lekarz wprowadza kwas hialuronowy pod skórę przy pomocy specjalnej strzykawki. Igła umieszczana jest od strony jamy ustnej. Nakłuwa się nią kilkanaście miejsc. Kwas podawany jest w wargę lub granicę czerwieni i skóry. Gdy substancja zostanie wstrzyknięta, specjalista masuje usta w celu rozprowadzenia kwasu. Rezultaty zabiegu widoczne są natychmiast. Właściwe efekty pojawiają się po ok. dwóch tygodniach, gdy zniknie opuchlizna, a kwas odpowiednio ułoży się w tkankach. Po zabiegu usta są nie tylko większe, ale również bardziej nawilżone i ujędrnione. Można również dostrzec poprawę kondycji skóry wokół nich. 

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego jest niemal bezbolesne. Zabieg trwa ok. 30 minut. Po wstrzyknięciu substancji w usta mogą pojawić się krwiaczki, siniaczki, obrzęk i bolesność dotykowa. Dolegliwości te ustępują zwykle po ok. 4–7 dniach. 

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – przeciwwskazania 

Z zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym powinny zrezygnować osoby:

  • będące w ciąży i karmiące piersią,
  • cierpiące na choroby nowotworowe, 
  • posiadające tendencję do bliznowców,
  • zmagające się z infekcją, np. opryszczką, 
  • borykające się z niewyrównaną cukrzycą, 
  • cierpiące na choroby autoimmunologiczne, 
  • niepełnoletnie, 
  • planujące w małym odstępie czasu zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej,
  • noszące aparat ortodontyczny,
  • zmagające się z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przeciwwskazań, skontaktuj się z naszą kliniką Forever Young. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – cena

Zastanawiasz się, ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym? Otóż wstrzyknięcie 1 ml tej substancji to wydatek sięgający 850 zł. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu modelowania ust i chciałabyś poznać szczegóły oferty, skontaktuj się z naszą kliniką Forever Young. Z przyjemnością przedstawimy Ci zakres świadczonych usług i odpowiemy na wszelkie pytania. Na konsultację w naszej klinice możesz umówić się telefonicznie, mailowo oraz osobiście. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzimy z Tobą dokładny wywiad, wytłumaczymy, na czym będzie polegał zabieg i jak się do niego przygotować. Zapraszamy serdecznie! Gwarantujemy wysoką jakość usług w atrakcyjnych cenach.