Infuzja tlenowa – co to jest i jak często ją wykonywać? - Forever Young

Infuzja tlenowa – co to jest i jak często ją wykonywać?

Starzenie się skóry jest jednym z naturalnych procesów przebiegających w naszym organizmie i nie sposób go zatrzymać. Może on zostać jednak znacznie spowolniony. Jak to zrobić? Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja na co dzień, opierająca się przede wszystkim na ochronie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz regularnym nawilżaniu. Jednak bariera ochronna skóry może uniemożliwiać wchłanianie składników odżywczych, jeśli stosujesz tradycyjne metody nakładania kosmetyków. Chcesz działać dogłębnie i skutecznie? Wypróbuj infuzję tlenową. 

Co to jest infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to nowoczesny i innowacyjny zabieg, polegający na wtłaczaniu aktywnych preparatów aż do warstw głębokich skóry. Takie działanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu czystego tlenu – pozwala on na przetransportowanie cennych składników w głąb skóry. 

Infuzja tlenowa to zabieg nieinwazyjny, którego skuteczność opiera się na dobroczynnym działaniu tlenu. Tlen transportowany do komórek znacząco poprawia ich stan energetyczny, tym samym usprawniając przemianę materii. Infuzja tlenowa pozytywnie wpływa na wszelkie procesy regeneracyjne, wyraźnie je przyspieszając. Zabieg ten nie tylko zapobiega utracie elastyczności skóry, ale także sprzyja prawidłowym przebiegom procesów naprawczych.

Infuzja tlenowa – co to jest i kto może z niej skorzystać?

Infuzja tlenowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, a więc mogą z niego skorzystać wszyscy pacjenci, którzy chcieliby zadbać o lepszy stan swojej cery. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, dlatego może być wykonywany bez obaw o nieprzyjemne doznania związane z  bólem. Podczas wykonywania go szczególnie dbamy o zachowanie jak najwyższego komfortu pacjenta. 

Ta metoda z powodzeniem może być wykorzystywana w pielęgnacji skóry zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku zabiegów tego typu nieistotny jest również wiek pacjenta. U młodszych klientów działamy prewencyjnie – infuzja tlenowa świetnie się do tego sprawdza, zapobiegając szybkiemu rozwojowi procesów starzenia i utracie elastyczności skóry. W przypadku cer dojrzałych infuzja tlenowa minimalizuje powstałe już zmarszczki i ubytki. Zabieg idealnie sprawdza się do ogólnej poprawy kondycji skóry, wyraźnie ją napinając i odmładzając. 

Jak działa infuzja tlenowa? Efekty zabiegu

Wiesz już, co to jest infuzja tlenowa. Kolejnym ważnym zagadnieniem są efekty zabiegu, których wyczekuje każdy pacjent. Infuzja nie bez powodu zyskała uznanie wielu zadowolonych klientów. Ten prosty proces wtłaczania składników aktywnych za pomocą czystego tlenu w wygodny sposób pozwala znacząco poprawić stan cery oraz wyraźnie opóźnić oznaki starzenia. 

Infuzja tlenowa sprzyja rozjaśnieniu skóry, dzięki czemu wygląda ona na młodszą. Zabieg chętnie wybierany jest przez posiadaczy cer dojrzałych, ponieważ pozytywnie wpływa na wypełnienie drobnych zmarszczek. Dzięki dostarczeniu odpowiedniego nawilżenia i pobudzeniu komórek do pracy, ich metabolizm wyraźnie przyspiesza. W efekcie skóra produkuje więcej substancji odżywczej, która zostaje następnie wykorzystana do naturalnych procesów regeneracyjnych. Infuzja tlenowa jest więc przede wszystkim zabiegiem, który pobudza organizm do pracy oraz produkcji naturalnych składników odżywczych, pozytywnie wpływających na wygląd i stan cery. 

Infuzja tlenowa dostosowana do potrzeb pacjenta

Zabieg infuzji tlenowej musi być ściśle dostosowany do potrzeb osoby, która się na niego decyduje. Każda cera jest inna, a więc potrzebuje zastosowania różnych składników odżywczych. Skąd biorą się te różnice? Jednym z najważniejszych czynników jest wiek – cera młoda posiada inne potrzeby niż cera dojrzała, której procesy regeneracyjne wyraźnie zwalniają. Każda boryka się z innymi problemami, dlatego nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby odpowiednio dobrać składniki odżywcze do potrzeb klienta. Używane preparaty dobieramy w oparciu o diagnozę stanu naskórka. Dzięki takiemu rozwiązaniu efekty infuzji tlenowej są jeszcze bardziej zadowalające. 

Infuzja tlenowa – jak często wykonywać zabieg?

Infuzja tlenowa opiera się na podawaniu składników aktywnych, a więc szczególnie istotna jest regularność w powtarzaniu zabiegu. Najlepsze efekty przynosi ich seria o częstotliwości powtarzania co 2 tygodnie.