Jak często można wykonywać zabieg mikrodermabrazji? | fyoung.pl

Jak często można wykonywać zabieg mikrodermabrazji?

Wraz z upływem czasu skóra traci blask i gładkość. Negatywny wpływ na nią mają zła dieta, stres, używki oraz brak czasu na aktywność fizyczną czy picie wody. Wszystkie te czynniki prowadzą do pogorszenia się stanu Twojej cery i utraty jej świetlistego wyglądu. Przekłada się to także na powstawanie na jej powierzchni zanieczyszczeń, które są ciężkie do wyeliminowania. Całe szczęście obecnie możemy skorzystać z wielu nowoczesnych zabiegów poprawiających wygląd skóry. Jednym z nich jest mikrodermabrazja, która pomaga w odzyskaniu świetlistej cery. Jest to mechaniczny zabieg złuszczania naskórka, który wpływa na jego szybszą regenerację oraz odnowę. W kolejnych częściach artykułu przedstawimy szereg informacji na temat tej popularnej metody.

Mikrodermabrazja – ilość zabiegów

Żeby uzyskać najlepsze efekty, najlepiej wykonać całą serię zabiegów. Ich liczba uzależniona będzie od obecnego stanu skóry i decyzji specjalisty. Jednak najczęściej zaleca się od 2 do 12 zabiegów w odstępach około 4 tygodni. Ważne, aby nie wykonywać mikrodermabrazji zbyt często, ponieważ zamiast naprawy, możemy doprowadzić do uszkodzenia naskórka. Niektóre rezultaty możemy zobaczyć już na samym początku, jednak na bardziej spektakularne będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Mikrodermabrazja – jak często ją wykonywać?

Częstotliwość wykonywania zabiegów mikrodermabrazji uzależniona jest od stanu Twojej cery i jej rodzaju. Jeśli jesteś posiadaczką wrażliwej skóry, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia u Ciebie podrażnień. Co więcej, prawdopodobnie będziesz potrzebowała więcej czasu na regenerację naskórka. W takim przypadku zabiegi powinny być wykonywane w odstępach co najmniej 4 tygodni, o czym zadecyduje specjalista przeprowadzający mikrodermabrazję. Posiadaczki skóry grubszej powinny cieszyć się natomiast szybszą odnową i mniejszymi podrażnieniami.

Mikrodermabrazja – wskazania

Mikrodermabrazja jest doskonałym zabiegiem dla posiadaczek praktycznie każdego rodzaju skóry. Jednak osoby z cienką, wrażliwą i naczynkową cerą powinny najpierw skonsultować się z fachowcem. Zabieg będzie idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z nierównomiernym kolorytem, przebarwieniami, drobnymi niedoskonałościami skóry, a także szorstkością i szarością naskórka. Jeśli mamy problem z trądzikiem pospolitym, mikrodermabrazja może okazać się sposobem na poradzenie sobie z nim. Także w sytuacji, kiedy zauważymy pierwsze zmarszczki lub drobne blizny, warto udać się na zabieg, ponieważ ma on wpływ na wygładzenie i odmłodzenie skóry.

Mikrodermabrazja – efekty

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który ma wiele zalet, a efekty jego zastosowania potrafią być naprawdę spektakularne. Według badań naukowych potrafi ona doprowadzić do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny w skórze, które odpowiedzialne są za jej elastyczność, jędrność, a także młody wygląd. Ponadto mikrodermabrazja ma kluczowy wpływ na odnowę naskórkową, a co za tym idzie na niwelację przebarwień, szorstkości oraz nierówności skórnych. Co ciekawe, zabieg znacząco dotlenia skórę, która dzięki temu odzyskuje blask i świetlisty wygląd. Pomaga również przy usuwaniu zalegającego martwego naskórka, co przekłada się na lepsze wnikanie w głąb niego substancji odżywczych z kremów i balsamów.

Mikrodermabrazja – wnioski

Zabieg ten jest jednym z najchętniej wybieranych przez klientki, ponieważ znacznie poprawia wygląd skóry. Jego zastosowanie nie jest mocno inwazyjne, jednak wpływa na rozwiązanie wielu problemów skórnych. Przed zdecydowaniem się na jego wykonanie należy skonsultować się ze specjalistą, który pomoże Ci ustalić ilość, a także częstotliwość zabiegów. Od wykwalifikowanej osoby dowiesz się również o wszelkich przeciwwskazaniach do mikrodermabrazji i zaleceniach po jej wykonaniu. Nie zapominaj, że jest to mechaniczne złuszczanie naskórka, dlatego warto wybrać się do profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej, takiej jak nasza, gdzie będziesz mieć pewność wykorzystania najwyższej jakości sprzętu oraz fachowej opieki.