Jak dbać o skórę twarzy mężczyzny? - Forever Young

Jak dbać o skórę twarzy mężczyzny?

Wygląd skóry ma bardzo duże znaczenie. Co ważne, o jej stan powinny dbać nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy to nie tylko jej lepszy wygląd, ale przede wszystkim zdrowie. Bardzo ważne są tutaj odpowiednio dobrane kosmetyki, a także profesjonalne zabiegi. Obecnie coraz więcej mężczyzn zaczyna się interesować stanem skóry swojej twarzy. Coraz częściej można bowiem spotkać się z pytaniem, jak zadbać o skórę twarzy mężczyzny.

Skóra twarzy u mężczyzny — czym się charakteryzuje?

Wbrew pozorom, skóra twarzy u mężczyzn znacznie różni się od tej u kobiet. Dlatego też, aby zachować ją w dobrym stanie, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że męska skóra charakteryzuje się dużą ilością zrogowaciałych komórek w warstwie rogowej naskórka. Sprawia to, że jest ona grubsza oraz aż o 25 procent mocniejsza od skóry kobiecej. Znacznie grubsza jest także skóra właściwa. Dzięki temu starzeje się ona wolniej.

Kolejną cechą charakterystyczną jest budowa skóry u mężczyzn. Ma ona bowiem większe ukrwienie, komórki krwionośne są bardziej zagęszczone, dzięki czemu sama skóra jest lepiej dotleniona oraz odżywiona. Na skórze mężczyzny można również zaobserwować dużo większą ilość mieszków włosowych oraz gruczołów łojowych, które są znacznie bardziej aktywne niż te u kobiet. Na koniec, mężczyźni szybciej się opalają, a ich skóra jest mniej narażona na przebarwienia, głównie ze względu na większą aktywność melanocytów.

Męska pielęgnacja twarzy — o czym pamiętać?

Ze względu na bardziej skomplikowaną budowę skóry twarzy u mężczyzn, jej pielęgnacja musi wyglądać zupełnie inaczej niż u kobiet. Panowie są bardziej narażeni na zaskórniki, zapalenia skóry, a także trądzik, który występuje głównie w etapie dojrzewania. Ponadto wielu mężczyzn ma problem z wrastającymi włoskami czy podrażnieniami po goleniu. I mimo to, że mężczyźni starzeją się wolniej, ze względu na większą ilość mięśni twarzy, zmarszczki są głębsze i dużo bardziej widoczne.

Jak dbać o skórę twarzy u mężczyzn? — krok po kroku

Aby skutecznie zadbać o skórę twarzy u mężczyzny, konieczne jest jej dokładne oczyszczenie. W tym celu należy rozróżnić skórę odwodnioną od przetłuszczonej. W obydwu przypadkach cera staje się świecąca, co znacznie zmniejsza jej estetykę. Należy pamiętać, aby nie stosować zbyt agresywnych substancji, ponieważ skóra może bronić się jeszcze większą produkcją sebum.

Aby poradzić sobie ze skórą odwodnioną, konieczne jest picie dużych ilości wody oraz korzystanie z bezpiecznych kosmetyków nawilżających. Kolejnym krokiem jest dostarczenie skórze twarzy substancji odżywczych. Jednak nawet najlepszej jakości krem nie podoła temu wyzwaniu, jeżeli skóra będzie posiadała grubą warstwę zrogowaciałego naskórka. Aby pozbyć się tego problemu, najlepszym rozwiązaniem może być stosowanie produktów złuszczających. Aby skutecznie złuszczyć skórę i dostarczyć jej składników odżywczych, konieczne jest regularne stosowanie peelingów.

Wielu Panów zastanawia się, jak dbać o skórę twarzy mężczyzny oraz jakich kosmetyków używać. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego kremu. Nie można również zapomnieć o pielęgnacji okolic pod oczami. To właśnie tam płaszcz lipidowy najbardziej się przesusza i pojawiają się liczne niedoskonałości. Dla wygodniejszego golenia dobrze jest również wybierać pianki oraz kremy, które nawilżają skórę i niwelują podrażnienia skóry.

Jak zadbać o skórę twarzy mężczyzny?

Domowa pielęgnacja skóry mężczyzny ma bardzo duże znaczenie w tym, aby utrzymać ją w zdrowym stanie i dostarczyć niezbędnych substancji odżywczych. Oprócz tego warto również poddawać się zabiegom kosmetycznym. chociaż mężczyźni rzadko odwiedzają salony kosmetyczne, oferowane tam zabiegi to najlepszy sposób na to, aby profesjonalnie zadbać o własną skórę. Jednym z takich miejsc jest klinika medycyny estetycznej Forever Young. Można tutaj znaleźć całą listę zabiegów, które nie tylko sprawią, że skóra twarzy będzie zdrowsza, ale przede wszystkim mniej narażona na pojawianie się niedoskonałości w przyszłości.