Jak dbać o skórę zimą - Forever Young

Jak dbać o skórę zimą

Zima to bardzo wymagający czas dla naszej skóry. Bardzo często ulega ona przesuszeniu, może się łuszczyć oraz być podrażniona. Kluczem jest tutaj odpowiednia pielęgnacja, która sprawi, że nasza cera pozostanie odpowiednio nawilżona, nie będą pojawiały się na niej wypryski, a także stany zapalne. Jak dbać o skórę twarzy zimą? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

Pielęgnacja skóry zimą

Skóra zimą zostaje poddana wielu niekorzystnym czynnikom. Do tych najważniejszych zaliczyć możemy wpływ niskich temperatur, które panują na dworze. Szczypiący mróz może wpływać negatywnie na warstwę lipidową naszej skóry, naruszając ją, co prowadzi do podrażnień, suchości, a w niektórych przypadkach nawet zmian atopowych. Pogoda za oknem to jednak niejedyny czynnik, który wpływa na naszą cerę. Istotne jest również ogrzewanie centralne w naszych domach, które przeciwnie może prowadzić do przegrzewania się skóry. Elementem drażniącym będą również z pewnością czapki oraz szaliki, które mają bezpośredni kontakt ze skórą twarzy. Wszystko to sprawia, że wygląd cery może ulec znacznemu pogorszeniu. Pozostaje więc odpowiedzieć na pytanie, jak dbać o skórę zimą.

Jak dbać o skórę twarzy zimą?

W okresie jesienno zimowym warto postawić na pielęgnację mocno regenerującą i nawilżającą. To gwarancja tego, że pomimo niekorzystnych warunków cera będzie zadbana i nawilżona. Warto zaopatrzyć się z co najmniej jeden krem oraz serum nawilżające. W kosmetykach warto szukać takich substancji jak ceramidy, trehaloza, kwas hialuronowy, witamina E, mocznik, gliceryna, kwas mlekowy w małych stężeniach, a także wszelkie oleje naturalne czy skwalan. Idealnym planem pielęgnacyjnym byłby zakup serum nawilżającego, a także dwóch kremów – jednego lżejszego na dzień oraz drugiego bardziej bogatego na noc. Warto również pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej.

Zima to również czas, kiedy wiele osób decyduje się na mocniejsze kuracje twarzy z wykorzystaniem retinoidów czy kwasów. Chłodniejsze okresy roku pozwalają na intensywniejszą pracę ze swoją skórą, w szczególności, jeżeli zmagasz się ze zmianami trądzikowymi lub chcesz działać przeciwzmarszczkowo. W takim przypadku warto zainteresować się takimi substancjami jak retinol, kwasy AHA (migdałowy, glikolowy, mlekowy, ) czy BHA (salicylowy). Substancje te mocno uwrażliwiają skórę i sprawiają, że jest ona bardziej podatna na podrażnienia. Jeżeli nie masz więc dużego doświadczenia z tymi substancjami, postaw na niskie stężenia, które dadzą dobre efekty, a jednocześnie unikniesz przesuszenia oraz podrażnienia skóry.

Kwasy oraz retinoidy działają regulująco, pomagają w przypadku zaburzeń rogowacenia naskórka, redukują zaskórniki otwarte oraz zamknięte, zmniejszają reakcje zapalne w skórze, działają przeciwzmarszczkowo oraz wygładzają powierzchnię skóry. Warto w tych kwestiach poradzić się specjalisty, który wskaże, jak terapia będzie najlepsza w kwestii kondycji naszej skóry. Wprowadzając do swojej pielęgnacji kwasy lub retinoidy, należy pamiętać o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. Wrażliwa skóra jest bardzo podatna na przebarwienia oraz oparzenia słoneczne.

Zabiegi na skórę zimą

Jak dbać o skórę zimą? Jeżeli chcesz w kompleksowy sposób zadbać o kondycję swojej skóry, warto zdecydować się na specjalistyczne zabiegi. W chłodniejszych porach roku warto postawić na regenerujące, nawilżające oraz odżywiające terapie, które sprawią, że skóra będzie jędrna oraz elastyczna. Zabiegi na skórę zimą, dostępne w naszej klinice medycyny estetycznej, to przede wszystkim:

Zabiegi wykonywane są pod okiem specjalistów, co gwarantuje widoczne efekty, ale także bezpieczeństwo. Decydując się na naszą ofertę, każdy klient ma pewność doboru zabiegu idealnie do indywidualnych potrzeb skóry. Specjaliści informują o ewentualnych przeciwskazaniach, a także sposobie pielęgnacji cery, aby była ona promienna oraz zadbana.