Jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy? - Forever Young

Jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy?

Współczesna medycyna estetyczna pozwala na poprawienie urody za pomocą zabiegów, które są właściwie bezinwazyjne dla zdrowia pacjenta. Z usług klinik medycyny estetycznej korzystają przede wszystkim kobiety, ale coraz częściej zdarza się, że pacjentami są również mężczyźni. Jednym z najpopularniejszych zabiegów, który bardzo chętnie wykonywany jest w naszym kraju to powiększanie ust kwasem hialuronowym.

Zastanawiałaś się na skorzystanie z tego zabiegu, ale chciałabyś wiedzieć, na czym on tak naprawdę polega? Zachęcamy Cię do przeczytania poniższego artykułu, w którym opowiemy Ci między innymi o tym, jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy, usta – ile się utrzymuje?

Kwas hialuronowy przez niektóre osoby, szczególnie te związane z medycyną estetyczną, nazywany jest eliksirem młodości. To właściwie bardzo dobre określenie, gdyż za jego pomocą można wypełnić okolice ust czy oczu, a tym samym sprawić, że skóra stanie się jędrniejsza i świeższa.

Kwas hialuronowy występuje w ludzkiej skórze czy mazi stawowej, więc jest to substancja zupełnie naturalna i bezpieczna dla organizmu. Widoczne efekty starzenia się, takie jak zmarszczki, są wynikiem między innymi zmniejszania się ilości kwasu hialuronowego w organizmie.

W związku z tym wiele osób decyduje się na uzupełnienie tych braków za pomocą zastrzyków. Najchętniej wypełniane są usta – po to by były większe, a także jędrniejsze. Osoby decydujące się na wykonanie takiego zabiegu mogą poczuć się pięknie, a także pewnie.

Kwas hialuronowy – ile się utrzymuje po wykonaniu zabiegu?

Kiedy można oczekiwać widocznych efektów po wykonaniu zabiegu wypełniania ust za pomocą kwasu hialuronowego? Pierwsze efekty tak naprawdę widoczne są zaraz po zakończeniu zabiegu. Początkowo usta będą opuchnięte, ale opuchlizna nie utrzymuje się zazwyczaj dłużej niż dwie doby. U niektórych osób znika nawet po 24 godzinach.

Efekty zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym nie są trwałe, więc przy chęci utrzymania widocznych rezultatów przez dłuższy czas należy regularnie odwiedzać klinikę medycyny estetycznej – takiej jak nasza. Zazwyczaj rezultaty widoczne są przez około roku. W niektórych przypadkach efekt wciąż jest widoczny po dwóch latach. Praktycznie śladowe ilości kwasu hialuronowego utrzymują się przez parę lat co przekłada się na lepsze nawilżenie ust.

Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu jak najlepszych efektów przez jak najdłuższy czas, pamiętaj o tym, by dbać o swój stan zdrowia. Każda osoba jest zupełnie inna, więc będzie inaczej reagowała na zabieg kwasem hialuronowym. Co możesz zrobić, by efekt utrzymał się jak najdłużej? Jeżeli palisz papierosy – najlepiej je rzucić lub znacznie ograniczyć, gdyż palenie tytoniu skraca czas widoczności efektów zabiegu.

Jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy? Podsumowanie

Podsumowując – efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym zazwyczaj utrzymują się od roku, aż do dwóch lat. Finalny rezultat będzie widoczny po około dobie od jego wykonania, a najlepsze efekty uzyskasz, dbając o stan swojego zdrowia.

Warto taki zabieg wykonać w miejscu, które specjalizuje się w tego typu usługach. Jeżeli zastanawiasz się nad wypełnieniem swoich ust za pomocą kwasu hialuronowego, to zachęcamy Cię do skontaktowania się z naszą kliniką medycyny estetycznej w celu ustalenia terminu pierwszej wizyty.

Wypełnianie ust za pomocą kwasu hialuronowego – gdzie wykonać?

Zachęcamy Cię do wizyty w naszej klinice medycyny estetycznej, gdyż na rynku działamy od wielu lat. Na co dzień wykonujemy zabieg powiększania ust za pomocą niewielkiej ilości kwasu hialuronowego. To usługa bardzo chętnie wybierana przez naszych dotychczasowych pacjentów, gdyż pozwala na szybkie wymodelowanie ust. Ponadto zabieg ten jest właściwie bezinwazyjny, jeżeli wykonany zostanie właściwie.

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami. Na pierwszej wizycie zadbamy o obszerny wywiad, by poznać Twoje potrzeby oraz oczekiwania. Na ich podstawie zdecydujemy się na najlepszą dla Ciebie formę zabiegu.