Jak działa kwas hialuronowy i jak wygląda zabieg? - Forever Young

Jak działa kwas hialuronowy i jak wygląda zabieg?

Kwas hialuronowy to jedna z substancji najczęściej wykorzystywanych w kosmetologii. Cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoje niezwykłe właściwości. Przede wszystkim silnie nawilża i odżywia skórę. Jakie są jego inne zalety? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Kwas hialuronowy – co to?

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, naturalnie występujący w organizmie. Znajduje się on głównie w skórze, ciele szklistym oka, ścianach naczyń krwionośnych i mazi stawowej. Fizjologicznie występuje on w skórze w formie hialuronianu sodu. Wraz z upływem lat jego zawartość w organizmie ludzkim maleje. Skutkiem tego jest sucha, wiotka i wrażliwa skóra. Na szczęście dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym można przywrócić ją do świetnego stanu.

Kwas hialuronowy – jak działa?

Kwas hialuronowy nie bez powodu cieszy się tak dużą popularnością. Związek ten ma wyjątkowe właściwości higroskopijne. Oznacza to, że w otoczeniu wodnym jego cząsteczki są w stanie zwiększyć objętość nawet stukrotnie. Z tego względu mówi się, że kwas hialuronowy działa jak gąbka. Dzięki tym niezwykłym właściwościom stał się on jednym z najpopularniejszych składników kosmetyków pielęgnacyjnych. Jest on również bardzo ceniony w medycynie estetycznej. Używany jest jako koktajl w mezoterapii oraz wypełniacz.

Gwarantuje on uczucie nawilżenia niemal natychmiast po zastosowaniu. Dzięki niemu skóra staje się świeża, wypełniona, ukojona i nawodniona. Pozwala on zredukować zmarszczki, poprawić elastyczność i napięcie skóry, nadać twarzy wypoczętego wyglądu i wygładzić cerę. Ponadto kwas hialuronowy poprawia koloryt skóry i koi podrażnienia. W medycynie estetycznej jest on najczęściej stosowany w celu redukcji zmarszczek i bruzd oraz modelowania ust i nosa. Skutecznie wypełnia on zmarszczki statyczne i różnorodne zagłębienia, pojawiające się w wyniku starzenia się skóry.

Jak wygląda zabieg z kwasem hialuronowym? Redukcja zmarszczek

Zastanawiasz się, jak wygląda zabieg redukcji zmarszczek z kwasem hialuronowym? Otóż nie jest on skomplikowany. Jednak ze względu na bezpieczeństwo pacjentów przed jego wykonaniem konieczne jest odbycie konsultacji medycznej.

Zabieg na zmarszczki z kwasem hialuronowym najczęściej rozpoczyna się od nałożenia na daną partię ciała preparatu znieczulającego, występującego zazwyczaj w postaci kremu. Jeśli istnieje konieczność, specjalista używa silniejszego znieczulenia. W kolejnym etapie kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w głąb naskórka, w miejscu, które potrzebuje odnowy. Podawany jest on przy pomocy igły lub mikrokaniulki (tępo zakończonej igły, ślizgającej się w tkance i zapobiegające uszkodzeniom naczyń krwionośnych) w zależności od wielkości obszaru i wskazań. Kwas hialuronowy podaje się różnymi sposobami m.in. liniowo wzdłuż danej zmarszczki oraz w formie nici lub depozytów wypełniających zapadnięte tkanki.

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego pacjent może czuć delikatne rozpieranie pod skórą. Na końcu zabiegu lekarz modeluje twarz w celu osiągnięcia pożądanego efektu.

Jak wygląda zabieg z kwasem hialuronowym? Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest bezpieczny i szybki. Nie oznacza to jednak, że może zdecydować się na niego każdy. Z tego względu przed jego wykonaniem konieczne jest odbycie konsultacji. Podczas wizyty specjalista przeprowadza z pacjentem wnikliwy wywiad medyczny, dzięki któremu może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Jeśli specjalista nie znajdzie żadnych przeciwwskazań, umawia się z pacjentem na zabieg.

Pierwszy etap zabiegu to wykonanie pacjentowi znieczulenia, w Klinice Forever Young stosowane jest nasiękowe znieczulenie stomatologiczne, gwarantujące całkowite bezbolesne wykonanie zabiegu.

W kolejnym etapie zabiegu modelowania ust specjalista wprowadza pod skórę pacjenta kwas hialuronowy. Następnie wykonuje on masaż w celu dokładnego i równomiernego rozprowadzeniu substancji. Dzięki temu usta nabierają odpowiedniego kształtu.