Jak leczyć nadpotliwość dłoni? - Forever Young

Jak leczyć nadpotliwość dłoni?

Niektóre z dolegliwości chorobowych należą do grupy szczególnie irytujących, a także wstydliwych. Nadpotliwość dłoni z pewnością do takich należy, jednak nie ma co się martwić! Dzisiejsze metody leczenia i zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na całkowite wyleczenie tej dolegliwości. Zastanawiasz się jak leczyć nadpotliwość dłoni oraz jak to wygląda? Zachęcamy do lektury dalszej części artykułu.

Skąd bierze się nadpotliwość dłoni?

Powodów występowania tej dolegliwości jest sporo, ale z pewnością można wyróżnić kilka głównych. Na ciele każdego człowieka obecne jest wiele milionów gruczołów potowych, których główna lokalizacja to pachy i pachwiny, ale także stopy i dłonie. Najczęstszymi powodami zwiększonej aktywności tych gruczołów jest nadmierny stres, wzrost temperatury, a także wysiłek fizyczny. Nie są to jednak jedyne czynniki powodujące dolegliwość, jaką jest nadpotliwość dłoni leczenie możliwe jest w klinice medycyny estetycznej Fyoung.pl i zabieg jest w pełni skuteczny.

W sytuacjach, gdy powyższe powody nadpotliwości nie mają miejsca, należy rozglądnąć się za innymi. Do czynników wpływających na tego typu chorobę trzeba zaliczyć także infekcje bakteryjne oraz wirusowe. Dodatkowo nadpotliwość pojawia się także u osób, które posiadają pewne problemy z hormonami i występują zaburzenia. Koniecznie trzeba wykonać badanie pod kątem nadczynności tarczycy, ponieważ zwiększony metabolizm wzmaga działanie gruczołów potowych.

Nadpotliwość dłoni zabieg – ile kosztuje?

Ceny zabiegów wahają się w zależności od miasta, ale biorąc pod uwagę skuteczność, już po pierwszym zabiegu serdecznie polecamy ofertę naszej kliniki medycyny estetycznej. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, a jego koszt to wydatek rzędu 1500 zł. Żeby efekt utrzymywał się przez długi czas, częstotliwość jego powtarzania wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Inne powody nadpotliwości

W niektórych przypadkach powodem może być choroba, dlatego warto kontrolować objawy swojego organizmu. Pocenie się jest najczęstszym objawem hipoglikemii, więc wykonanie badań pod kątem cukrzycy będzie tutaj konieczne. Osoby cierpiące na niedocukrzenie najczęściej wskazują nocne poty jako najmocniejszą dolegliwość.

Niestety, ale kolejnym i to bardzo poważnym powodem jest nowotwór. Dzisiejsza medycyna daje wiele możliwości leczenia, także nie jest najbardziej szkodliwa nadpotliwość dłoni – leczenie w klinikach medycyny estetycznej jest bardzo skuteczne, natomiast trzeba zbadać się pod kątem nowotworu.

Domowe sposoby leczenia

Z pewnością znajdą się także zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej, dlatego warto przyjrzeć się domowym sposobom leczenia nadpotliwości. Wiadomo, że nie wszystkie z nich są skuteczne i na pytanie “co na nadpotliwość dłoni” można odpowiedzieć, że zabieg w profesjonalnej klinice, jednak do domowych sposobów zapobiegania nadpotliwości zaliczyć można:

  • Regularną, ale bardzo delikatną depilację i higienę pach. Warto unikać również gorących kąpieli, ponieważ wzrost temperatury znacznie pobudza działanie gruczołów potowych.
  • Noszenie odzieży tzw. przewiewnej, która nie podrażnia skóry, czyli głównie odzież produkowana z bawełny i lnu.
  • Dietę bogatą w warzywa i owoce, ale również z wyłączeniem niektórych składników wpływających na wzmożony przykry zapach. Do tej listy zaliczyć można m.in. imbir, cebulę, czosnek czy ostrą paprykę.

Nadpotliwość dłoni co robić? Dodatkowym sposobem jest skorzystanie z możliwości, jakie daje obecne ziołolecznictwo. Z niektórych badań wynika, że częste kąpiele w ziołach takich jak m.in. rumianek czy szałwia pozwala na ograniczenie wydzielania potu przez gruczoły. Korzystne dla zdrowia jest także spożywanie tych ziół w formie naparu.