Jak powstają rozstępy i jak się ich pozbyć? - Forever Young

Jak powstają rozstępy i jak się ich pozbyć?

Wiele osób zastanawia się, co to są rozstępy i dlaczego pojawiają się na skórze. Otóż rozstępy to różowe lub białe pręgowane zmiany w strukturze skóry, stanowiące źródło kompleksów u wielu kobiet. Obecnie istnieje wiele sposobów, aby się ich skutecznie pozbyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co jest przyczyną ich powstawania oraz w jaki sposób można je usunąć, zapraszamy do lektury tego artykułu. 

Jak powstają rozstępy i u kogo pojawiają się najczęściej? 

Rozstępy pojawiają się, gdy włókna kolagenowe ulegają zerwaniu. Do tego zjawiska zwykle dochodzi wskutek zmian hormonalnych. Rozstępy najczęściej powstają u kobiet ciężarnych. Wynika to z faktu, że ich gospodarka hormonalna zostaje zaburzona, a skóra na piersiach i brzuchu szybko zwiększa swoje rozmiary. Rozstępy często pojawiają się także u osób będących w czasie dojrzewania płciowego. U dziewczynek najczęściej są one widoczne na biodrach i piersiach, natomiast u chłopców można zauważyć je na plecach. Rozstępy powstają również u sportowców, którzy budują swoją tkankę mięśniową. Na przykład u pływaków często widoczne są mocne rozstępy na plecach. 

Rozstępy pojawiają się też u osób zmagających się z nadwagą i otyłością. Często są one skutkiem gwałtownego przyrostu masy ciała. Ich inną przyczyną jest osłabienie lub całkowite uszkodzenie włókien kolagenowych. Do tego zjawiska dochodzi w wyniku różnych chorób i przyjmowania glikokortykosteroidów. Niektórzy mają także predyspozycje genetyczne do rozstępów.

Czy można zapobiec rozstępom? Jak się ich pozbyć?

Można starać się zapobiegać powstawaniu rozstępów, jednak nie zawsze przynosi to pożądane rezultaty. W niektórych przypadkach mimo prowadzenia zdrowego trybu życia niemożliwe jest uniknięcie zerwania włókien kolagenowych. Jeśli jednak chcesz dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec pojawieniu się rozstępów, zadbaj o prawidłową masę ciała. Zrezygnuj ze spożywania nadmiernej ilości fast foodów, słodyczy oraz tłustych potraw. Odstaw również słodzone napoje i ogranicz alkohol. Zacznij uprawiać sport i więcej się ruszać. Pamiętaj jednak, aby ćwiczyć w sposób racjonalny, gdyż szybki przyrost masy mięśniowej również przyczynia się do powstawania rozstępów. Aby zapobiec tym zmianom, należy także dbać o regularne nawilżanie skóry. Każdego dnia, najlepiej rano i wieczorem, posmaruj ciało odżywczym balsamem. Szczególnie polecane są preparaty zawierające krzem, skrzyp polny oraz cynk. Te dobroczynne składniki pozytywnie wpływają na komórki odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenowych. Aby zapobiec rozstępom, warto włączyć do codziennej pielęgnacji peeling, który skutecznie poprawi krążenie krwi. 

Dzięki tym działaniom możesz zapobiec powstawaniu rozstępów. Pamiętaj jednak, że nie w każdym przypadku jest to możliwe. Jeśli pojawiły się u Ciebie zmiany wywołane zerwaniem włókien kolagenowych, zapraszamy do dalszej części artykułu. Z poniższej treści dowiesz się, co na czerwone rozstępy działa najlepiej i jak usunąć zaawansowanych zmian. 

Co na rozstępy? Jak sobie z nimi poradzić? 

Zastanawiasz się, jak usunąć rozstępy? Sięgnij po balsam lub olejek, którego zadaniem jest zmniejszenie widoczności tego typu zmian. Dzięki specjalnym kosmetykom możesz nieco zredukować rozstępy. Niestety, kremy nie są w stanie całkowicie ich usunąć. 

Jeśli chcesz skutecznie i szybko się ich pozbyć, sięgnij po pomoc lekarza medycyny estetycznej. Specjalista przyjrzy się zmianom, przeprowadzi z Tobą wywiad i zdecyduje, jakie postępowanie przyniesie najkorzystniejsze efekty. Najczęściej do usuwania rozstępów wybierany jest zabieg próżniowej radiofrekwencji mikroigłowej wykonywany urządzeniem MesoThem. Wykorzystuje on trzy technologie. Są to: 

  1. Radiofrekwencja – przepływ prądu zmiennego o długości fali w zakresie częstotliwości radiowych. Wpływa on na regenerację kolagenu, ujędrnienie tkanki i produkcję nowych włókien. Dodatkowo wywołuje poszerzenie i udrożnienie tkanek, a także naczyń krwionośnych, dzięki czemu prowadzi do optymalnego dostarczania substancji odżywczych do wszystkich komórek.
  2. Nakłuwanie tytanowymi mikroigłami – dzięki nim przekazuje się energię cieplną do tkanek i tworzy kanaliki w skórze, przez które można wprowadzić substancję aktywne.
  3. Próżnia – przytrzymuje skórę, dzięki czemu igły zawsze nakłuwają na tej samej głębokości. Gwarantuje to bezpieczeństwo i wysoką skuteczność. 

Jeśli chcesz skorzystać z zabiegu, skontaktuj się z naszą kliniką. Oszczędzi Ci to z pewnością codziennego martwienia się, jak ukryć rozstępy. Z przyjemnością przedstawimy Ci pełną ofertę naszych usług. Zapraszamy!