Jak się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej? - fyoung.pl

Jak się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Nadmiar tkanki tłuszczowej to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna. Chociaż w odpowiedniej ilości pełni szereg funkcji ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, gdy jest jej zbyt dużo, zaczyna mu znacząco szkodzić. Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Jak usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej za pomocą diety?

Aby skutecznie pozbyć się problemu, należy zastosować szereg zmian w naszym jadłospisie. Dobrą strategią jest między innymi wprowadzenie produktów bogatych w błonnik – oczyszcza on organizm z toksyn, poprawia funkcjonowanie jelit, a ponadto jest niskokaloryczny. Dobrym źródłem tego składnika są płatki jaglane, ryż brązowy, szpinak, awokado, kalafior, orzechy i wiele innych warzyw, a także owoców.

Dieta stosowana w celu pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej powinna ponadto składać się z chudego mięsa, ryb, owoców morza oraz jaj, które stanowią pełnowartościowe źródło białko. W celu dostarczenia go warto spożywać również nasiona roślin strączkowych.

Powinniśmy stawiać na tłuszcze nienasycone, produkty pełnoziarniste o niskim indeksie glikemicznych, a także pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej ilości płynów, zwłaszcza wody. Unikać należy z kolei potraw smażonych w głębokim tłuszczu. W kwestii obróbki termicznej najlepiej jest gotować na parze lub w wodzie.

Co może wydawać się zaskakujące, nasz organizm będzie spalał więcej kalorii, jeśli dostarczymy mu do strawienia ostre potrawy. Jeżeli jesteśmy dość odporni na ostrość, warto doprawiać nasze dania odpowiednimi przyprawami.

Przejście na dietę nie oznacza, że trzeba chodzić głodnym. Wręcz przeciwnie – można spożywać taką samą ilość pokarmu, jednak trzeba wybierać takie produkty, które będą sycące, ale niskokaloryczne. Mowa tu na przykład o gotowanych ziemniakach, owsiance, wołowinie, jajkach, makaronie pełnoziarnistym, pomarańczach czy pełnoziarnistym chlebie.

Jak zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej? Poznaj najefektywniejsze ćwiczenia!

Sama dieta rzadko kiedy jest wystarczającym środkiem do osiągnięcia celu. Aby zapewnić trwałe efekty, potrzebne są odpowiednie ćwiczenia. W przypadku nastawienia na spalanie tłuszczu zalecane są treningi cardio. Mogą one polegać na przykład na bieganiu, pływaniu, jeździe na rowerze czy skakaniu na skakance. Ponadto można wdrożyć ćwiczenia na orbitreku, wioślarzu, pajacyki i skipy A, B i C. Kiedy wykonujemy te czynności, w organizmie wzrasta zapotrzebowanie na energię. Pozwolą one nie tylko pozbyć się nadmiaru tłuszczu, ale również poprawić kondycję, wydolność organizmu i wzmocnić układ krążenia.

Warto pamiętać o tym, że efektywność ćwiczeń zależy od czasu, częstotliwości oraz intensywności ich wykonywania. Tylko zwracając uwagę na owe czynniki, mamy szansę osiągnąć upragniony efekt.

Pamiętajmy o tym, że optymalne będą te ćwiczenia, które utrzymają nasze tętno na poziomie mniej więcej 70% maksymalnej wartości. Czasami lepiej więc wybrać mniej intensywne aktywności, które będą spalać zapasową tkankę tłuszczową, a nie glikogen z mięśni. Nie oznacza to jednak, że z męczących treningów należy rezygnować całkowicie – mają one bowiem wpływ na metabolizm nawet do 48 godzin po zakończeniu aktywności. Nie zapominajmy także o tym, że kompleksowy, dobrze dostosowany plan treningowy będzie znacznie korzystniejszy niż wykonywanie losowych ćwiczeń.

Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Masaż próżniowy jako skuteczny sposób redukcji tłuszczu

Masaż próżniowy to doskonała metoda wspomagająca walkę z tłuszczem, a także z cellulitem, ponieważ pomaga zredukować jego ilość w szczególnie problematycznych obszarach ciała – w tym z bioder, brzucha czy talii. Masaż ten wykonywany jest przy użyciu specjalnych głowic, a jego niewątpliwą zaletą jest to, że oprócz zredukowania nadmiaru tłuszczu, spędzimy czas na relaksie.

Ta nowoczesna metoda jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna. Wpływa na poprawę jędrności oraz elastyczności skóry, stymuluje produkcję kolagenu, a także pozwala zminimalizować problem zatrzymywania wody w organizmie. Zapoznaj się z naszą ofertą i umów na masaż próżniowy w Klinice Medycyny Estetycznej Forever Young.