Jak pozbyć się zmarszczek na czole? - Forever Young

Jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Zmarszczki na czole są kompleksem wielu Pań. Kobiety stale zastanawiają się, jak można je skutecznie usunąć. W tym artykule wskażemy najlepsze sposoby na ich zniwelowanie. 

Dlaczego pojawiają się zmarszczki na czole? 

Pierwsze zmarszczki na czole można zauważyć już po 25. roku życia. Na początku są one niewielkie, ledwo zauważalne, lecz wraz z upływem lat się pogłębiają. Wynika to z faktu, iż z czasem organizm produkuje coraz mniejszą ilość fibroblastów, które są odpowiedzialne za wydzielanie kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny. W wyniku procesu starzenia skóra staje się mniej jędrna i elastyczna, a w efekcie pojawiają się zmarszczki mimiczne. 

Na powstawanie zmarszczek ma również wpływ tryb życia. Jeśli palisz papierosy, wystawiasz skórę na działanie promieniowania słonecznego lub spożywasz duże ilości niezdrowego jedzenia, jesteś szczególnie narażony na przedwczesne pojawienie się zmarszczek. Możesz je również zauważyć po intensywnym odchudzaniu lub gwałtownym wzroście masy ciała. 

Jak opóźnić proces powstawania zmarszczek na czole?

Jeśli chcesz przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek lub zapobiec ich pogłębianiu, zadbaj o odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. Bardzo ważne jest stosowanie nawilżających kremów z filtrem UV, zawierających kwas hialuronowy oraz witaminę A i E. Jeśli zależy Ci, aby na Twoim czole nie pojawiła się lwia zmarszczka, postaraj się kontrolować mimikę i jak najrzadziej marszczyć brwi. Ponadto, aby opóźnić proces powstawania zmarszczek, należy unikać promieniowania. Podczas słonecznych dni, warto sięgać po czapki z daszkiem i kapelusze, które ochronią twarz. Zrezygnuj także z korzystania z solarium. 

Aby przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek na czole, warto również zadbać o swoją dietę. Ogranicz spożywanie fast foodów, smażonych potraw, słodyczy, napojów, serków topionych oraz przemysłowych olejów roślinnych. Wprowadź do swojego jadłospisu produkty bogate w cynk oraz witaminy (A, C, D, E). Sięgaj po warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste, chude mięso, ryby, rośliny strączkowe i nasiona. Ponadto pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Każdego dnia wypijaj ok. 2-3 litry wody. 

Jak zlikwidować zmarszczki na czole domowymi sposobami? 

Na początku chcielibyśmy zaznaczyć, że domowymi sposobami nie da się całkowicie usunąć zmarszczek na czole. Jednak istnieją metody, dzięki którym można zapobiec ich pogłębianiu. Przede wszystkim warto regularnie sięgać po maseczki do twarzy. Możesz zakupić je w drogerii lub samodzielnie przygotować w domowych warunkach. Szczególnie polecane są maseczki zawierające miód, awokado i aloes. 

Aby ustrzec się przed zmarszczkami, warto również systematycznie wykonywać peeling enzymatyczny, który wygładza i zmiękcza skórę, a także zmniejsza widoczność porów. Podczas walki ze zmarszczkami sprawdza się również joga twarzy. Dzięki niej wzmocnisz mięśnie i uelastycznisz skórę. 

Jak usunąć zmarszczki na czole? – skorzystaj z usług kliniki medycy estetycznej

Zmarszczki na czole pionowe i poziome można całkowicie usunąć, korzystając z usług klinik medycyny estetycznej. Decydując się na wypełnienie zmarszczek, masz szansę zredukować objawy starzenia się skóry i cieszyć się gładką, pozbawioną bruzd cerą. 

Sposobem na pozbycie się zmarszczek na czole jest ostrzyknięcie tego obszaru toksyną botulinową, popularnie nazywaną botoksem. Zabieg polega na podaniu botuliny, która selektywnie blokuje receptory w mięśniach. Dzięki temu ostrzyknięte mięśnie przestają tymczasowo pracować. Choć wiele osób obawia się botoksu, to zapewniamy, że jest on w pełni bezpieczny. Jednak, aby uniknąć niepożądanego efektu, warto skorzystać z usług sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej.

Jeśli chcesz zlikwidować  zmarszczki na czole botoksem, koniecznie wejdź w ofertę https://fyoung.pl/. Na stronie znajdziesz informacje o zabiegach i kosztach ich wykonania. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się ze specjalistami telefonicznie lub mailowo.