Jak przygotować się do wizyty u dietetyka ? - Forever Young

Jak przygotować się do wizyty u dietetyka ?

Odpowiednio dobrana dieta to nie tylko zdrowo skomponowany jadłospis, ale także utrzymanie nowych zaleceń żywieniowych, które z czasem zamienią się w nawyk. Dla własnego zdrowia oraz potrzeb organizmu warto zacząć współpracę z dietetykiem, który zna temat ‘od podszewki’ i pomoże Ci zdrowo przejść cały proces odchudzania lub dietoterapię chorób klinicznych.

Jak najlepiej przygotować się do wizyty?

Pierwsza konsultacja trwa około 60-80 minut w zależności od problemu z jakim pacjent do nas przychodzi. Na pierwszej wizycie gromadzony jest pogłębiony wywiad zdrowotny i żywieniowy. Tam pacjent opowiada o swoich dotychczasowych nawykach żywieniowych, stylu życia oraz przebytych chorobach (o ile takie występują). Warto na kilka dni przed wizytą zapisać na kartce 3 dniowy dzienniczek żywieniowy (2 dni pracujące oraz 1 dzień wolny od pracy). To pomoże ocenić bardziej szczegółowo jak wygląda odżywianie się pacjenta. W dzienniczku należy zapisać wszystkie posiłki (w gramach lub miarach domowych) oraz ilość wypijanych płynów.

Na wizytę najlepiej udać się z wynikami badań takimi jak: morfologia, glukoza i insulina na czczo, TSH, fT3, fT4, panel lipidowy oraz witamina D. Ewentualnie jeżeli pacjent posiada tylko morfologię lub nie posiada żadnych badań, gabinet także jest dla niego otwarty :). Dodatkowo z pacjentem po pełnej analizie omawiamy jego ulubione produkty i te za którymi nie przepada, by nie pojawiły się w ewentualnym jadłospisie.

Pamiętaj, że dietetyk jest od tego żeby Cię wysłuchać, pomóc Ci przejść przez wszystkie etapy w Twoim odżywianiu i często naprawić relację z jedzeniem. Dodatkowo jeżeli występują różnego rodzaju choroby, nakieruje Cię żywieniowo i wprowadzi spokój w Twoje codzienne funkcjonowanie.

Co jest najważniejsze ?

Nie bój się krytyki. Dietetyk jest specjalistą, nie skupia się na krytykowaniu Twoich postępowań. Skupia się na udzielaniu rad i wskazówek, jak najłagodniej wprowadzić zalecenia żywieniowe oraz przyjemnie przejść przez proces zmiany.

Zapraszamy na konsultację do nasza dietetyczki Pani Katarzyny Sobolewskiej w Klinice Forever Young.