Jak się pozbyć cellulitu? - Forever Young

Jak się pozbyć cellulitu?

Jędrna, gładka i odpowiednio nawilżona skóra to aspekt, który może znacząco wpływać na samopoczucie. Nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, czyli tzw. cellulit, bywa problemem generującym dyskomfort wśród osób w różnym wieku. Dotyka on ponad 90% kobiet. Mimo bardzo wysokiej powszechności tej przypadłości, społeczeństwo coraz częściej szuka rozwiązań, które pomogą w trwałym i skutecznym pozbyciu się cellulitu na ciele. Rozwój medycyny estetycznej i kosmetologii zaowocował powstaniem wielu skutecznych metod, dzięki którym redukcja zaczęła być możliwa dla osób, które nie mogą lub nie chcą decydować się na regularną i skrupulatną aktywność fizyczną. Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to przypadłość, która występuje u zdecydowanej większości kobiet. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że występowanie cellulitu nie jest tylko domeną osób, które borykają się z nadwagą, czy otyłością. Problem ten dotyka również osoby o prawidłowej masie ciała. Powodem powstawania cellulitu jest zbyt duża ilość wody w organizmie lub nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Ze względu na przyczynę występowania w terminologii naukowej wyróżniono więc dwa rodzaje cellulitu – wodny i tłuszczowy. Najbardziej podatnymi obszarami na ciele są uda, biodra, pośladki, czy brzuch. To właśnie tam gromadzona jest największa ilość wody lub tkanki tłuszczowej. Niezależnie od typu cellulitu, w profesjonalnych klinikach możemy znaleźć skuteczne zabiegi, których celem jest minimalizacja widoczności nierówności na skórze.

Uciążliwy cellulit – jak się pozbyć? | Domowe sposoby

Domowe sposoby na redukcję cellulitu wymagają konsekwencji i regularności. Tylko systematyczne stosowanie określonych metod i produktów jest w stanie zminimalizować widoczność tej nieestetycznej dla wielu osób przypadłości. Do najlepszych, domowych sposobów należą: stosowanie peelingów, szczotkowanie na sucho, wykonywanie masażu specjalnymi bańkami chińskimi. Każda z tych czynności może przynieść zadowalające efekty, ale warto zadbać o odpowiednią technikę. Wskutek nieprawidłowego używania jakiegokolwiek z produktów przeznaczenia domowego (np. bańki chińskie czy specjalne szczotki do masażu), istnieje duże ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych i doprowadzenie do powstawania małych podskórnych wylewów.

Cellulit – jak się go pozbyć? | Masaż próżniowy w Warszawie

Istnieje kilka sposobów na to, jak pozbyć się cellulitu. Jedną z najskuteczniejszych, innowacyjnych metod jest masaż próżniowy. Warszawa to jedno z wielu miast w Polsce, w których można skorzystać z usług profesjonalnych klinik medycyny estetycznej i zdecydować się na tego typu usługę. Masaż próżniowy to nowoczesna i nieinwazyjna metoda, w której wykorzystuje się specjalny aparat do podciśnieniowego masażu. Wytwarzane podciśnienie dociera do głębokich warstw skóry i skutecznie rozbija nierównomiernie rozłożone komórki. Dzięki temu efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Poza minimalizacją widoczności cellulitu, masaż próżniowy eliminuje toksyny z organizmu i stymuluje komórki do produkcji kolagenu.

Jak pozbyć się cellulitu? – wybór odpowiedniej kliniki

Jeśli nie jesteśmy w stanie wypracować skutecznego i bezpiecznego sposobu działania podczas wykonywania domowych masaży, zdecydowanie lepiej powierzyć tę czynność wykwalifikowanej osobie. Specjaliści działający w branży kosmetologii i medycyny estetycznej doskonale znają najnowocześniejsze i jednocześnie najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się uciążliwego cellulitu. Każda klinika, która oferuje profesjonalne usługi w tym zakresie, powinna składać się z kadry profesjonalistów i posiadać specjalistyczny sprzęt. Współpraca ze sprawdzonym usługodawcą to gwarancja satysfakcji z wykonanego zabiegu już po pierwszym użyciu. Osoby odwiedzające dany gabinet powinny być dokładnie poinformowane o działaniach, które zostaną wykonane w ramach realizacji danej usługi. Nie należy bać się pytać o najmniejsze szczegóły, ponieważ poczucie komfortu i bezpieczeństwa powinno być kompatybilną częścią wizyty w profesjonalnej klinice.