Jak usunąć cienie pod oczami? - Forever Young

Jak usunąć cienie pod oczami?

Cienie pod oczami potrafią pojawić się na każdej twarzy – nawet tej najzdrowszej i najbardziej rozpromienionej. Wystarczy nieprzespana noc przed ważnym egzaminem, rozmową o pracę lub, co gorsza, przed ślubem, aby oczy z żywych, radosnych zmieniły się w obojętne i zmęczone, przez co tracą młody wygląd. Istnieje wiele doraźnych metod, które pozwalają rozwiązać taki problem, jednak mają jednorazowy oraz krótkotrwały charakter. Najlepszym sposobem, szczególnie gdy problem nie jest odosobnionym przypadkiem, a częstą dolegliwością, warto podjąć kroki zapobiegające częstemu pojawianiu się cieni pod oczami.

Jak usunąć cienie pod oczami? Domowe sposoby

Jeśli problem pojawia się od rana, to nie pozostaje nic innego jak skorzystać z szybkiego rozwiązania, które może nie rozwiąże tej kwestii w pełni, ale na pewno poprawi sytuację. Pozostaje tylko pytanie: jak skutecznie usunąć cienie pod oczami, jeśli w domu nie posiada się żadnych specyfików ani kosmetyków do tego przeznaczonych? Otóż z pomocą potrafią przyjść owoce i warzywa, które prawdopodobnie znajdują się w lodówce, szafkach lub spiżarni. Mowa tu o takich produktach jak ogórki, jabłka, czy nawet ziemniaki.

Nie bez powodu ogórki często pojawiają się w filmach lub salonach kosmetycznych. To warzywo potrafi zdziałać cuda, jeśli chodzi o szybkie rozwiązanie problemu cieni pod oczami. Wystarczy pokroić je w plasterki i ułożyć na powiekach. Ogórki za sprawą bardzo wysokiej zawartości wody pozwolą nieco nawilżyć skórę oraz pozbyć się podrażnień.

Podobne działanie wykazują jabłka, które kiedy zostaną tak samo pokrojone i ułożone pod oczami, nawilżają i rozjaśniają skórę. Wystarczy nawet 20 minut, aby zobaczyć efekty.

Innym rozwiązaniem może być okład ze schłodzonych skórek od ziemniaka. W tym przypadku zabieg pozwala na pozbycie się nadmiaru wody zgromadzonej pod skórą i zlikwidowanie obrzęków. Obrane ziemniaki oczywiście można śmiało ugotować, a następnie zjeść na obiad. Jednak oprócz skórek zbawienne działanie wykazuje także sok, który poprzez wybielające działanie pozwala pozbyć się zaczerwień czy zasinień skórnych.

Jeśli w domu nie posiadasz warzyw, nie znaczy to, że nie masz jak pozbyć się cieni pod oczami w nagłych wypadkach. Pomóc mogą również okłady z czarnej herbaty lub rumianku. Jeśli do dyspozycji pozostają saszetki, wystarczy je zaparzyć i ostudzić, po czym przyłożyć do miejsc na twarzy, w których pojawiają się obrzęki na około 10 minut.

Czasem wystarczy schłodzić skórę pod oczami, aby pozbyć się cieni i przy okazji zmniejszyć opuchliznę. W tym celu należy użyć kostek lodu z zamrażarki lub po prostu schłodzonych łyżeczek, aby zobaczyć poprawę.

Cienie pod oczami – jak usunąć? Co zrobić, jeśli nic nie pomaga?

Oprócz stosowania różnego rodzaju kosmetyków lub domowych sposobów w większej, zapobiegawczej częstotliwości, warto zastanowić się nad zabiegami kosmetycznymi lub tymi z dziedziny medycyny estetycznej. Jest to szczególnie pomocne w przypadkach, gdy inne sposoby nie pomagają, a na twarzy niezależnie od starań pojawiają się cienie pod oczami.

Jak usunąć cienie pod oczami i cieszyć się zdrowym, rozpromienionym wyglądem? Na to pytanie odpowiadają takie zabiegi, jak mezoterapia Nucleofill lub mikroigłowa. Oba polegają na nakłuwaniu skóry. W pierwszym przypadku wprowadza się specjalny preparat w celu zredukowania objawów starzenia się skóry i naturalnego odmłodzenia twarzy bez ingerencji w rysy. W drugim przypadku, drogą mikronakłuwania dochodzi do tworzenia nowych włókien kolagenowych, co powoduje między innymi odmłodzenie okolic oczu, głębokie nawilżenie oraz regenerację skóry.

Innym zabiegiem wykorzystującym nakłucia, idealnym przy pozbywaniu się cieni pod oczami i redukcji zmarszczek jest rewitalizacja tych okolic. Cechuje go działanie nawilżające i rozjaśniające skórę. Oprócz tego sporą popularnością cieszy się peeling fenolowy. Przy tym jednorazowym zabiegu efekty widoczne są nawet przez kilka lat.

Innym bardzo wygodnym zabiegiem może okazać się termolifting, gdzie istnieje możliwość mezoterapii bezigłowej z wykorzystaniem tlenu. To szczególnie interesująca propozycja dla osób, które chcą zadbać o swój wygląd bez nakłuwania skóry.