Jak usunąć kurze łapki pod oczami? - Forever Young

Jak usunąć kurze łapki pod oczami?

Kurze łapki to jeden z najczęściej spotykanych i najbardziej charakterystycznych rodzajów zmarszczek, które można dostrzec. Ten problem dotyka zazwyczaj osób nieco starszych, u których skóra nie jest już tak elastyczna i napięta. Na całe szczęście, z kurzymi łapkami można skutecznie walczyć, dzięki czemu nasza skóra odzyska młodszy wygląd. Jak tego dokonać? Na to pytanie odpowiadamy w tym artykule.

Kurze łapki pod oczami – co to takiego?

Zanim opiszemy sposoby, dzięki którym można zredukować kurze łapki pod oczami, dobrze jest wpierw wyjaśnić, czym one dokładnie są i skąd się biorą. Otóż zmarszczki mimiczne, które nazywamy kurzymi łapkami, najczęściej są efektem naturalnego procesu starzenia się skóry. Wraz z wiekiem ludzka skóra traci swoją elastyczność, jest mniej napięta, a co za tym idzie, uwidaczniają się na niej właśnie wszystkie bruzdy, wgłębienia czy zmarszczki.

Największy wpływ na powstanie kurzych łapek wokół oczu mają naturalne ruchy twarzy, czyli…mruganie i uśmiechanie się. To właśnie te dwie czynności powodują napinanie i rozluźnianie się skóry wokół oczu. Wraz z upływem czasu, kiedy traci ona swoje właściwości, zmarszczki staną się bardziej widoczne, przez co twarz będzie wyglądała na zmęczoną.

Kolejnymi przyczynami powstawania kurzych łapek na twarzy, jest negatywny wpływ promieniowania słonecznego na ludzką skórę oraz jej niewłaściwa pielęgnacja.

Istnieje wiele sposobów walki z kurzymi łapkami, jednak najlepsze efekty przynoszą dwa z nich: botoks i kwas hialuronowy. Na czym polegają i czym się od siebie różnią?

Jak usunąć kurze łapki pod oczami?

Pierwszym i najpopularniejszym zabiegiem na kurze łapki, jaki wykonujemy w naszej klinice, jest botox. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które chcą odzyskać młodszy wygląd.

Toksyna botulinowa (bo tak fachowo nazywa się botox) służy do wygładzania wszelkich bruzd i zmarszczek poprzez hamowanie połączenia nerwowego z mięśniami. W wyniku jego działania nie marszczą się one i co więcej – skóra w tym samym momencie ulega wypełnieniu. To często wybierany sposób na kurze łapki pod oczami, który pozwala na uzyskanie pożądanego efektu bez potrzeby jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej, a więc osoba, która podda się takiemu zabiegowi, wciąż będzie mogła cieszyć się swoim naturalnym wyglądem.

A jak przebiega sam zabieg? Po pierwsze – porządny wywiad. Dzięki niemu dowiemy się wielu szczegółów, a także określimy, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Ponadto pozwala nam to precyzyjnie ustalić miejsce podania preparatu oraz jego ilość. Po drugie – działanie. Botox jest wstrzykiwany przy pomocy jednorazowej cienkiej igły, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko jest maksymalnie higieniczne i bezpieczne. Cały zabieg trwa około dwudziestu minut, co jest jeszcze bardziej zaskakujące.

Na podobnej zasadzie działa jeszcze inny z oferowanych przez nas przez nas zabiegów, czyli wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Ta substancja jest całkowicie bezpieczna dla organizmu, ponieważ występuje w nim naturalnie i stanowi powszechnie wykorzystywany w medycynie estetycznej wypełniacz.

Wraz z upływem czasu, ilość znajdującego się w skórze kwasu hialuronowego spada. Sprawia to, że skóra staje się mniej jędrna i napięta, przez co tworzą się zmarszczki. Dzięki iniekcji można je jednak znacznie zredukować.

Przed zabiegiem naturalnie potrzebny będzie wywiad z pacjentem, dzięki któremu specjalista będzie mógł określić, jakiej gęstości wybrać kwas hialuronowy.

Gdzie najlepiej usunąć kurze łapki?

Profesjonalnym usuwaniem kurzych łapek z wykorzystaniem wymienionych powyżej środków zajmuje się wiele klinik, w tym także nasza. To, co wyróżnia nas od innych, to to, że u nas dobro klienta zawsze znajduje się na pierwszym miejscu.

Nasza kadra składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy doskonale znają się na medycynie estetycznej. Dzięki temu masz pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Jeśli męczą cię kurze łapki wokół oczu i chcesz się ich pozbyć szybko i skutecznie, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Dzięki naszym działaniom Twoja skóra odzyska dawną energię i blask, a Ty będziesz całkowicie zadowolona z naszych usług.