Jak wygląda zabieg Profhilo H+L - Forever Young

Jak wygląda zabieg Profhilo H+L

Rosnące zainteresowanie medycyną estetyczną wiąże się nierozłącznie z jej szybko postępującym rozwojem. Ogromnym uznaniem cieszy się od jakiegoś czasu jeden z biostymulatorów tkankowych – profhilo. Jego działanie opiera się na naturalnej regeneracji skóry, która po zabiegu staje się jędrna i wyraźnie odmłodzona. Profhilo – co to jest, jak przebiega zabieg, jakich dokładnie efektów można się spodziewać i kiedy?

Profhilo – co to za zabieg?

Oznaki starości często są przyczyną kompleksów, zwłaszcza jeśli z pewnych powodów występują przedwcześnie lub w silniejszym natężeniu. W dzisiejszych czasach profilaktyka anti-aging jest na tyle zaawansowana, że coraz więcej kobiet i mężczyzn poddaje się zabiegom tego typu. Rosnące zainteresowanie wynika zarówno z faktu, że są one skuteczne, jak i tego, że nie niosą za sobą ryzyka.

Profhilo jest preparatem, w którego składzie znajdują się wysokie stężenia kwasu hialuronowego. Mieszanina jego lekkich oraz ciężkich łańcuchów pełni rolę wypełniacza, ale przede wszystkim – stymulatora tkankowego, dzięki czemu proces odmładzania skóry jest w pełni bezpieczny, jako że substancja pobudza skórę do naturalnej regeneracji.

Jak to wygląda w praktyce? Profhilo unosi tkanki, a zarazem napędza produkcję elastyny oraz kolagenu. Z tego względu nazywa się go także preparatem wolumetrycznym, jako że umożliwia nieinwazyjne modelowanie twarzy za pomocą przywrócenia objętości tkankom, które je utraciły. W rezultacie zaburzony kontur twarzy zostaje przywrócony do naturalnego, a efekt odmłodzenia skóry jest dzięki temu jeszcze bardziej pogłębiony.

Profhilo – w jakim wieku można poddać się zabiegowi?

Chociaż z profilaktyki anti-aging najchętniej i najczęściej korzystają osoby między 40. a 60. rokiem życia, nie ma przeciwwskazań, aby z zabiegu Profhilo skorzystali młodsi dorośli, chcąc zapobiec powstawania zmian wynikających ze starzenia się skóry. Warto mieć przy tym na względzie, że do utraty kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny dochodzi już w wieku lat 30. Choć oczywiście natężenie tych zmian różni się w zależności od osoby.

Jakie są wskazania do poddania się zabiegowi Profhilo? Oczywiście do zabiegu kwalifikują zmarszczki oraz wiotka skóra, ale również zaburzony lub utracony naturalny kontur twarzy. Profhilo jest ponadto preparatem, który można zastosować także na innych obszarach ciała – z powodzeniem wykorzystuje się go do pobudzania regeneracji tkanek na brzuchu, ramionach, szyi, dekolcie, dłoniach czy łokciach i kolanach. Są to kluczowe miejsca, jeśli chodzi o występowanie zmian związanych ze starzeniem.

Profhilo – ile zabiegów należy wykonać?

Najczęściej rekomendowaną ilością zabiegów są 2 lub 3, wykonane w odstępach wynoszących od 2 tygodni do miesiąca. Wiele zależy od indywidualnego stanu skóry lub oczekiwanych rezultatów. Warto mieć przy tym na względzie, że po około roku, należy (choć oczywiście nie trzeba) wykonać zabieg przypominający, który utrwali osiągnięte efekty i dodatkowo ujędrni i wygładzi skórę.

Miejsca, w których wstrzykiwany jest Profhilo dobierane są w taki sposób, aby uniknąć powstawania zgrubień podskórnych, krwiaków, siniaków oraz bólu. Ponadto dzięki zachowaniu odpowiednich odległości między zastrzykami preparat rozprowadza się równomiernie, co jest gwarancją doskonałego, pożądanego efektu.

Profhilo – kiedy efekty?

Ze względu na to, że zabieg ma na celu pobudzenie tkanek do naturalnej regeneracji, efekty będą pojawiać się stopniowo. Około miesiąca po pierwszym zabiegu, zauważalne staną się ujędrnienie, wygładzenie oraz wypełnienie skóry. Najlepszych efektów można się natomiast spodziewać miesiąc po drugim zabiegu, kiedy to wypełnienie stanie się optymalne, a efekt przeciwzmarszczkowy będzie w pełni zadowalający.

Profhilo to nowoczesny i dopracowany preparat, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo, a jednocześnie – świetne i naturalne efekty. Poddanie się zabiegowi nie wiąże się ponadto z ryzykiem nadkorekcji, często występującym w dawnej praktyce profilaktyki anti-aging.