Sprawdź jak wzmocnić włosy po ciąży? - fyoung.pl

Jak wzmocnić włosy po ciąży?

Wypadanie włosów jest uporczywym problemem, z którym zmaga się wiele kobiet po ciąży. Hormony, obciążenie ciała oraz cała gama emocji i uczuć wpływają na zachodzenie zmian w kobiecym organizmie, co prowadzi do efektu w postaci osłabienia cebulek włosowych. Jak wzmocnić włosy po ciąży, aby ponownie zachwycały swoim blaskiem?

Dlaczego włosy po ciąży wypadają?

Ciąża jest wyjątkowym okresem, w której zmieniające się hormony wpływają na odpowiedni rozwój płodu, a także utrzymanie odmiennego stanu. Każdy włos charakteryzuje się określoną długością życia, któremu towarzyszą trzy konkretne fazy – wzrost, zanik cebulki oraz wypadanie. W wyniku przedłużonego etapu wzrostu, zwłaszcza w okresie ciąży włosy są bujne i piękne, a ich objętość wzbudza w nas zachwyt.

Niedługo po porodzie dochodzi do ustabilizowania poziomu estrogenów, co powoduje powrót do normalnego stanu kosmyków, czyli sprzed ciąży. W wyniku tego włosy, które nie wypadały w trakcie tych 9 miesięcy, przechodzą w fazę zaniku, co doprowadza do ich nadmiernego wypadania. Do całego procesu przyczynia się również zwiększony poziom prolaktyny będącej hormonem niezbędnym do produkcji pokarmu. Wpływa ona niekorzystnie również na włosy, powodując ich osłabienie, a w rezultacie wypadanie.

Jak poprawić stan włosów po ciąży? Skuteczne sposoby

Wzmocnienie włosów po ciąży jest pragnieniem niejednej kobiety. Ich nadmierne wypadanie sprawia, że czujemy rosnący dyskomfort, a poczucie kobiecości powoli zanika. Pochłonięte przez opiekę nad nowym członkiem rodziny zapominamy, że szczęśliwa i zadbana mama, to zadowolony maluszek, który chłonie otaczające go emocje, wykazuje podatność na ich odczuwanie. Dlatego tak istotne jest zadbanie o włosy, które stanowią element wpływający na poczucie własnej wartości. W takim razie – jak wzmocnić włosy po porodzie?

Osłabione włosy po ciąży są nie tylko wynikiem zmian hormonalnych, ale również braku poszczególnych mikro- i makroelementów odpowiadających za ich stan. Ciąża to wyczerpujący dla organizmu okres, po którym każda kobieta potrzebuje czasu na regenerację. Przy małym dziecku jest to trudne zadanie, jednak warto w całym procesie znaleźć odrobinę czasu dla siebie. Odpowiednia suplementacja w połączeniu ze spożywaniem warzyw oraz owoców wspomogą powrót do formy. Zbilansowana i odżywcza dieta może być pierwszym krokiem w stronę wzmocnienia włosów po ciąży.

Chwila relaksu czy medytacja dodatkowo odciążą umysł oraz pozwolą na zredukowanie stresu, co również ma niebagatelny wpływ na stan cebulek włosowych. Codzienne spacery z maluszkiem umożliwią dotlenienie organizmu, dzięki czemu poprawi się jakość snu. Musimy pamiętać jednak, że odpowiednia suplementacja powinna odbywać się po konsultacji z lekarzem, który doradzi, jakie produkty w okresie karmienia niemowlęcia można przyjmować, a jakich lepiej unikać.

Jak wzmocnić włosy po porodzie? Profesjonalny zabieg

Dobrym i wyjątkowo skutecznym pomysłem na wzmocnienie włosów po porodzie jest skorzystanie z oferty naszej Kliniki Forever Young w Warszawie. Wszystkie zabiegi odbywają się z użyciem najlepszej jakości preparatów oraz nowoczesnych urządzeń.

Zabieg na wypadające włosy w Warszawie jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy inne przez długi czas zawodzą. Jego zastosowanie pozwala na przywrócenie skórze głowy odpowiedniego stanu oraz wspomaganie odbudowy włosów. W naszej klinice Forever Young oferujemy zabieg pobudzający cebulkę do regeneracji poprzez dostarczenie skórze głowy substancji aktywnych, wzmacniających, a także odżywiających. Umożliwia to uzyskanie przez pacjentkę pożądanego efektu, który z pewnością wzbudzi w niej zachwyt i pomoże w odzyskaniu pewności siebie.

Podczas zabiegu korzystamy z wysokogatunkowych preparatów zawierających wyselekcjonowane składniki, dzięki czemu włosy odzyskują swoją kondycję, a wraz z upływem czasu stają się piękne, mocne i lśniące. Oferowane przez nas zabiegi poprawiają kondycję skóry głowy oraz kosmyków, a także zmniejszają ich wypadanie, co znacząco wpływa na ich efektowny wygląd.