Jak zlikwidować zmarszczki palacza? | fyoung.pl

Jak zlikwidować zmarszczki palacza?

Nasz wygląd bardzo często stanowi naszą wizytówkę, dlatego wiele osób przykłada do niego tak dużą wagę. Niestety, każdego dnia mamy styczność z ogromną liczbą różnego rodzaju czynników zewnętrznych, które bardzo negatywnie wpływają na to, jak wyglądamy. Najczęściej są to różnego rodzaju popularne używki, takie jak kawa, herbata, alkohol czy papierosy. Szczególnie palenie tytoniu szkodzi temu, w jakim stanie znajduje się nasza skóra, włosy, paznokcie, nałóg ten odbija się także na zdrowiu ogólnym. Jednym z najczęstszych problemów estetycznych, z którymi zmagają się osoby palące, są tzw. zmarszczki palacza.

Co ciekawe, „zmarszczki palacza” nie dotyczą wyłącznie palaczy, gdyż mogą pojawić się w zasadzie u każdej osoby nawet już w okolicach 25. roku życia. Niektórzy nazywają je również „kodem kreskowym” ze względu na to, jak wyglądają – są to pionowe wgłębienia w skórze wokół ust. Skąd biorą się zmarszczki palacza i co zrobić, aby się ich pozbyć? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Zmarszczki palacza – skąd się biorą?

Jak już wspomnieliśmy, zmarszczki palacza nie są domeną wyłącznie osób palących. Należą one do większej grupy zmarszczek mimicznych i powstają w wyniku rozciągnięcia się skóry poruszanej mięśniami, które z kolei dają nam możliwość wyrażania emocji za pomocą min i grymasów. Ze względu na to, że każdy z nas używa wspomnianych mięśni m.in. do uśmiechania się czy prezentowania różnych uczuć, zmarszczki palacza mogą prędzej czy później stać się problemem każdego z nas – wiele zależy od indywidualnych predyspozycji.

Dodatkowym czynnikiem, który również ma wpływ na ich powstawanie, jest korzystanie z różnego rodzaju używek i prowadzenie niezdrowego trybu życia. Oprócz tego ich powstawanie może przyspieszyć również picie z butelki oraz przez słomkę, układanie ust w charakterystyczny „dzióbek” czy żucie gumy. Poza mechanicznymi przyczynami zmarszczek palacza istnieją jeszcze inne czynniki, które również mogą mieć wpływ na ich powstawanie, m.in. nadmierne opalanie, niewłaściwa dieta, a także korzystanie z nieodpowiednio dobranych kosmetyków lub nieużywanie kosmetyków w ogóle.

Jak więc wyraźnie widać, zmarszczki palacza mogą pojawić się naprawdę u każdej osoby, a czynników, które mogą przyspieszyć ich powstawanie, jest naprawdę dużo. Dzięki postępowi nauki i medycyny obecnie istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym możliwe jest ich usunięcie.

Jak usunąć zmarszczki palacza?

Dziś specjaliści mają do dyspozycji nowoczesne metody i narzędzia, dzięki którym z łatwością są w stanie usunąć zmarszczki palacza. Zabieg, który wybierany jest najczęściej, ponieważ charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z tym problemem, to powszechnie znany botoks. Toksyna botulinowa od lat jest używana przez profesjonalistów do różnych działań z zakresu medycyny estetycznej i nie tylko. Za jej pomocą można bez większego problemu usunąć rozmaite zmarszczki mimiczne, w tym również zmarszczki palacza.

Alternatywnym rozwiązaniem dla botoksu są coraz popularniejsze opcje z użyciem urządzenia PLASMAGE. To profesjonalny sprzęt medyczny, który służy do realizacji nieinwazyjnych zabiegów mikrochirurgicznych. Urządzenie to wykorzystuje plazmę, która wytwarzana jest między igłą emitującą impulsy elektryczne a skórą pacjenta. W ten sposób generuje się punktowo wysoką temperaturę, która z kolei prowadzi do obkurczenia się naskórka w wyniku odparowania wody, bez potrzeby naruszania czy uszkadzania skóry właściwej.

Gdzie najlepiej usunąć zmarszczki palacza? Zabiegi przeprowadzane przez specjalistów

Ze względu na to, jak powszechny jest to problem i jak wielu osobom zależy na tym, aby się go pozbyć, na rynku pojawiło się wiele miejsc, które oferują usługę usuwania zmarszczek palacza. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że zabieg zostanie zrealizowany zgodnie ze sztuką, a nad wszystkim będzie czuwał doświadczony profesjonalista, to wybierz sprawdzone centrum medycyny estetycznej – takie jak Forever Young. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą ofertą.