Sprawdź jaki peeling wybrać do cery trądzikowej - fyoung.pl

Jaki peeling wybrać do cery trądzikowej?

Osoby, które w swoim życiu zmagały czy nadal zmagają się z trądzikiem wiedzą, jak istotne jest dopasowanie odpowiedniej pielęgnacji do tego rodzaju cery. Niejedna osoba zastanawiała się, jaki peeling do twarzy trądzikowej należy wybrać, jednak i tu zdarzały się pomyłki na płaszczyźnie wyboru. Domowe sposoby z użyciem peelingów mechanicznych będą często tylko roznosić bakterie, szczególnie gdy cera charakteryzuje się także licznymi stanami zapalnymi. Spowoduje to, że problem trądziku zamiast ustąpić, zaostrzy się. Co więcej, peelingi mechaniczne nie są tak delikatne dla skóry. Przy tego typu cerze najlepiej korzystać z peelingów chemicznych, enzymatycznych, gdyż dotrą one do dogłębnych warstw cery, nienaruszający tym samym zmian trądzikowych od zewnątrz, a eliminując problem od środka.

Peeling do cery trądzikowej – ranking

Aby mieć pewność, że zastosowane substancje chemiczne czy enzymatyczne dobrze działają na naszą cerą, warto w tym celu umówić się na tego rodzaju zabieg do specjalisty. Da to także pewność bardziej spektakularnych efektów niż w przypadku domowej pielęgnacji. Można jednak stosować tego rodzaju działania jako uzupełnienie, pozwalające na przedłużenie efektu wykonywanego u specjalisty zabiegu.

Easy TCA Pain Control

Jako pierwsza odpowiedź na pytanie, jaki peeling do skóry trądzikowej sprawdzi się najlepiej, nasuwa się zabieg z wykorzystaniem Easy TCA Pain Control. Jest on oparty na działaniu kwasu trójchlorooctowego, który pomaga przy likwidacji plam i przebarwień, nawet tych powstałych za sprawą promieniowania słonecznego. Rozwiązuje on zmiany zapalne przy trądziku, a także zmniejsza łojotok. Pomaga również w wyrównaniu całego kolorytu skóry. Easy TCA Pain Control jest zarejestrowany jako produkt medyczny, dlatego może być nakładany jedynie przez odpowiednio wykwalifikowaną osobę. Można go stosować jako pojedynczy zabieg. Najlepsze efekty uzyskuje się jednak po wykonaniu go 4 razy, co dwa tygodnie.

Peeling Azelainowy

Odpowiedzią na pytanie, jaki peeling do cery trądzikowej najlepiej wybrać z pewnością będzie właśnie Peeling Azelainowy. Działa on bardzo dobrze na trądzik zarówno zapalny, jak i niezapalny, rozszerzone pory, zaskórniki czy nawet nadmierne wydzielanie sebum. Bardzo dobrze wpływa także na redukcję trądziku różowatego. Działa złuszczająco na naskórek, przez co skóra staje się niezwykle gładka, a jej faktura staje się ujednolicona.

Peeling pirogronowy

Jaki peeling do cery trądzikowej, gdy jest to problem z zaskórnikami? Peeling pirogronowy sprawdzi się w tym przypadku najlepiej. Złuszcza on nie tylko naskórek, ale również dogłębnie nawilża cerę. Lokalnie obniża pH mieszka włosowego, przez co cera jest mniej narażona na wzrost bakterii. Wszystko to ma sprzyjające działanie na leczenie trądziku.

Peeling Laktabionowy

Jest to skuteczny peeling dla cery zmagającej się z różnego rodzaju trądzikiem, także dla cery wrażliwej. Łagodzi on wszelkie podrażnienia, ujednolica koloryt i wygładza powierzchnię skóry. Pierwsze efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu, ale warto je powtarzać co 10-15 dni. Najlepsze efekty przynosi seria 3-5 zabiegów.

Easy Phen Very Light

Ten rodzaj peelingu będzie niezwykle skuteczny po wyleczeniu trądziku, jednak w momencie zmagania się z uciążliwymi bliznami, które są pozostałościami z tamtego okresu. Już jeden zabieg przynosi spektakularne efekty, które utrzymują się nawet do kilku lat. Zabieg musi zostać przeprowadzony przez lekarza medycyny estetycznej.

Jaki peeling dla cery trądzikowej wykonać u specjalisty? Gdzie się udać?

Wszelkiego rodzaju zabiegi peelingowe z wykorzystaniem skoncentrowanych składników powinny być wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej czy kosmetologa. Jesteśmy zespołem doświadczonych kosmetologów. Nieustannie się rozwijamy, aby pomóc naszym klientom w zwiększaniu pewności siebie za sprawą różnego rodzaju zabiegów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą peelingów dla cery trądzikowej, a także innymi zabiegami medycyny estetycznej.