Sprawdź jaki zabieg wybrać na blizny potrądzikowe

Jakie zabiegi na blizny potrądzikowe warto wybrać?

Temat usuwania blizn potrądzikowych cieszy się dużą popularnością od lat. Nieestetyczne ślady po trądziku to problem wielu osób – zarówno młodszych, jak i starszych. Blizny często są przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Niestety zdarza się, że są one na tyle głębokie, że nawet najlepszy makijaż nie jest w stanie ich w pełni zamaskować. Co wtedy zrobić? Czy wystarczy zastosować dobry krem na blizny, aby pozbyć się uciążliwych śladów po trądziku? Odpowiedzi na te pytania umieściliśmy w poniższym artykule.

Czym są blizny potrądzikowe?

Wielu osobom wydaje się, że trądzik pojawia się tylko wyłącznie u młodych osób, będących w okresie dojrzewania. To nieprawda. Dotyka on także osób starszych. Niestety nawet po jego wyleczeniu na skórze pozostają nieestetyczne wgłębienia powodujące kompleksy. Blizny potrądzikowe to zmiany pojawiające się przez uszkodzenia właściwej skóry i zastąpienie jej włóknistą tkanką łączną. Zmiany te mają formę wgłębień o różnej głębokości i różnych kształtach. Zdarza się, że z wiekiem w wyniku utraty kolagenu blizny potrądzikowe pogłębiają się i stają się bardziej wyraziste.

Blizny potrądzikowe – dlaczego pojawiają się na skórze?

Blizny potrądzikowe występują w wyniku nieodpowiedniego leczenia trądziku lub nieprawidłowej pielęgnacji skóry trądzikowej. Często pojawiają się u osób, które samodzielnie próbują usuwać zaskórniki i krosty. W efekcie dochodzi do stanów zapalnych i skóra nie goi się odpowiednio. Blizny często dotykają również osób, które są nimi obciążone genetycznie.

Blizny potrądzikowe – jak się pozbyć nieestetycznych śladów po trądziku?

Blizny potrądzikowe to problem wielu nastolatków i osób dorosłych. Przez wielu są uznawane za powód do wstydu i kompleksów. Są nieestetyczne, a ich usunięcie to nie krótkotrwały proces. Choć w drogeriach i aptekach można znaleźć wiele środków na blizny potrądzikowe, to niestety większość z nich nie gwarantuje pożądanych efektów. Znaczna część maści, kremów i olejków na blizny wyłącznie rozjaśnia przebarwienia. Nie oznacza to jednak, że nie da się całkowicie pozbyć wstydliwych zmian. Dzięki medycynie estetycznej można skutecznie usunąć blizny potrądzikowe.

MesoTherm – skuteczny zabieg na blizny potrądzikowe

Jednym z najskuteczniejszych sposób na usunięcie blizn potrądzikowych jest skorzystanie z zabiegu MesoTherm. Zabieg ten łączy w sobie kilka technologii: mikrodermabrazję korundowo – laserową, radiofrekwencję mikroigłowę oraz mezoteratpię bezigłową z infuzją tlenową. MesoTherm usuwa blizny bezpiecznie i skutecznie. W efekcie ujędrnia, poprawia struktury tkanek i zwiększa gęstość skóry. Nie powoduje on poważnych skutków ubocznych, gdyż jest nieinwazyjny. Po zabiegu można zauważyć wyłącznie subtelne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry.

Zabieg na blizny potrądzikowe w Klinice Forever Young

Zastanawiasz się, jaki zabieg na blizny potrądzikowe sprawdza się najlepiej? Odwiedź naszą klinikę. Nasz zespół przyjrzy się Twojemu problemowi i poszuka najlepszego rozwiązania. W naszej klinice wykonujemy m.in. wspomniany zabieg MesoTherm, dzięki któremu można pozbyć się nawet głębokich blizn potrądzikowych. Do zabiegu używamy najlepszych urządzeń posiadających europejski certyfikat medyczny CE oraz zaawansowanych preparatów. Dzięki naszej pomocy skutecznie pozbędziesz się zmian skórnych powodujących kompleksy i znów poczujesz się piękna! Zapraszamy serdecznie na konsultację do naszej kliniki w celu ustalenia szczegółów zabiegu.