Korekta nosa bez operacji - Forever Young

Korekta nosa bez operacji

Jednym z wielu defektów urody jest tzw. garbaty nos, często haczykowaty. W wielu przypadkach możemy temu zaradzić bez wykonywania zabiegu operacyjnego. Zależnie od wyglądu nosa stosujemy różne techniki poprawy wyglądu. Korekta nosa bez operacji staje się dziś popularną techniką poprawy wyglądu.

Haczykowaty nos często wymaga połączenia dwóch technik, najpierw unosimy koniuszek nosa do góry używając botoksu, a po tygodniu resztę korygujemy kwasem hialuronowym. Korekta nosa bez operacji to zabieg wykonywany w znieczuleniu kremem znieczulającym, często dołączamy znieczulenie nasiękowe podając lek znieczulający w iniekcji. Korekta nosa bez operaji trwa około godziny i po zabiegu pacjentka może tego samego dnia wrócić do codziennych czynności, zabieg nie wymaga żadnego czasu rekonwalescencji. Oceniając wygląd nosa nie należy zapominać o wyglądzie całej twarzy zwłaszcza ust i brody. Małe usta, mała cofnięta broda często mają bardzo duży wpływ na naszą ocenę wyglądu, a zapominamy o nich bo skupiliśmy się na nosie.

Naczelną zasadą medycyny estetycznej jest całościowe spojrzenie na pacjenta, nie powinniśmy skupiać się tylko na wybranych elementach twarzy. Chciałbym to przedstawić na dwóch przykładach.

Pierwsza pacjentka przyszła do mnie z problemem ,,garbatego,, nosa. Wygląd bardzo jej przeszkadzał w codziennym życiu. Na zdjęciu profilowym widzimy jak nos góruje nad wyglądem całej twarzy, broda jest cofnięta, mała. Po konsultacji wspólnie z pacjentką podjęliśmy decyzję o wyrównaniu krzywizny grzbietu nosa i wysunięciu brody do przodu. Osiągnąłem to podając kwas hialuronowy , jeden ml na korekcję nosa i jeden ml na skorygowanie kształtu nosa. Korekta nosa bez operacji uzyskała zadowalający efekt.

 

 

 

 

 

 

 

 

U drugiej pacjentki był problem wydatnego nosa o ,,greckim kształcie,, i małych ustach które ginęły pod wydatnym nosem. Radykalna zmiana profilu została osiągnięta minimalnymi nakładami, podałem jeden ml korygując nos i jeden ml do wymodelowania ust.