Laserowe usuwanie rumienia Warszawa | fyoung.pl
a

Laserowe Usuwanie Rumienia

laserowe usuwanie rumienia

Ilość zabiegów: efekt już po pierwszym zabiegu! najlepsze po 6 zabiegach!

Czas trwania zabiegu: 30 minut

Częstotliwość powtarzania zabiegu: co 2-3 tygodnie

Cena: od 400 zł 


Informacje na temat zabiegu

Laserowe usuwanie rumienia – Warszawa

Rumień na twarzy pojawia się przede wszystkim na skutek zmian w obrębie naczyń krwionośnych włosowatych. Obejmuje on głównie nos policzki i brodę. Rumień powstaje na skutek gwałtownego rozszerzenia naczynek krwionośnych i szybszego przepływu krwi. Za rumienienie odpowiada współczulny układ nerwowy, kontrolujący m.in. emocje, dlatego nie da się powstrzymać występowania rumieńców na twarzy. Rumieńce powstają niezależnie od naszej woli. Z czasem rumieniec na twarzy może przekształcić się w stały rumień.

Przyczyną rozszerzenia naczyń powodującego rumień, czyli miejscowe zaczerwienienie twarzy, jest wpływ emocji, mrozu, ciepła, zimna oraz wzrostu ciśnienia tętniczego. Podatna na rumień jest skóra wrażliwa, która charakteryzuje się nadreaktywnością, czyli nadwrażliwością na bodźce. Może wystąpić z powodu przegrzania lub alergii.

Jeśli rumień się utrwali, pojawią się widoczne pajączki, czyli rozszerzone naczynka krwionośne zróżnicowane pod względem ilości i rozmiarów. Niezwykle istotna jest profilaktyka oraz odpowiednia pielęgnacja twarzy. Im wcześniej podjęte zostaną działania zapobiegawcze, tym mniejsze będzie ryzyko wystąpienia zmian skórnych i ich powikłań w przyszłości. Zaniedbanie rumienia może skutkować stałym zaczerwienieniem twarzy, a nawet trądzikiem różowatym, ponieważ w skórze zachodzą procesy zapalne, które rozszerzają płytko położone, kruche naczynka krwionośne.

Usuwanie rumienia Warszawa – jak ograniczyć rozwój rumienia?

W celu zapobiegania rumieniowi zaleca się zachowanie ostrożności podczas kontaktu z promieniowaniem słonecznym, unikanie solarium, rezygnację z opalania się i wizyt w saunie. Przed mrozem, wiatrem i słońcem należy zabezpieczać się za pomocą kremów z filtrami ochronnymi. Warto również pomyśleć o właściwych nawykach żywieniowych. Na talerzu osoby skłonnej do rumienia powinno znaleźć się sporo warzyw i owoców zawierających witaminę C, która uszczelnia naczynia krwionośne. Należy ograniczyć alkohol oraz unikać bardzo zimnych i bardzo gorących napojów.

Niewskazane jest używanie gruboziarnistych peelingów mechanicznych oraz kosmetyków zawierających alkohol. Twarz trzeba pielęgnować łagodnymi kosmetykami do cery wrażliwej i myć letnią, ale nie gorącą wodą. Można stosować kosmetyki hipoalergiczne, skomponowane z jak najmniejszej ilości składników.

Usuwanie rumienia Warszawa – laser CPL

Skuteczną metodą walki z rumieniem jest zastosowanie lasera CPL. Światło emitowane przez głowicę laserową obkurcza naczynia krwionośne, ujednolicając koloryt skóry. W czasie zabiegu robimy do czterech przejść, zależnie od reakcji skóry.

Usuwanie rumienia laserem opinie – Warszawa

Dostępne u nas laserowe usuwanie rumienia w Warszawie jest usługą, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami, zarówno ze względu na skuteczność, ale też bezpieczeństwo.

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Świeża opalenizna (przerwa od opalania ok 4 tygodni)
 • Stosowanie kremów samoopalających (przerwa od stosowania ok 3 tygodni)
 • Kremy z retinolem, kwasami AHA (zaprzestanie stosowania na 3 tygodnie przed zabiegiem)
 • Leki światło uczulające: moczopędne, antydepresanty, retinoidy, B-karoten, antybiotyk, zioła: dziurawiec, nagietek, (zaprzestanie stosowania na 4 tygodnie przed zabiegiem)
 • Bielactwo, łuszczyca, bliznowiec
 • Opryszczka (w stanie aktywnym)
 • Wykonany mocny peeling mechaniczny lub chemiczny w obszarze do naświetlania (3 tyg. przed zabiegiem)
 • Skłonność do tworzenia się keloidów (blizn przerostowych)
 • Cukrzyca, epilepsja, choroby serca, nadciśnienie tętnicze
 • Zażywanie Roaccutane oraz Izoteku (w ciągu ostatnich 6 miesięcy)
 • Wszczepione złote nici , stałe wypełniacze np: wkładki silikonowe w policzkach, brodzie
 • Wszczepiony stymulator/defibrylator serca

Zalecana seria to 4-6 zabiegów w odstępie 2-3 tygodnie

Usuwanie rumienia laserem cena – Warszawa

Cena usuwania rumienia zależy od liczby przeprowadzonych zabiegów, którą określają specjaliści na podstawie oceny wielkości i rozległości omawianego zjawiska.

 • Pojedynczy zabieg kosztuje 300 zł.
 • Pakiet 4 zabiegów kosztuje 600 zł.
 • Pakiet 6 zabiegów kosztuje 1000 zł.