Leczenie grzybicy paznokci Warszawa - Ursus - Mokotów - Ursynów - Bemowo
a

Leczenie Grzybicy Paznokci Warszawa

Grzybica paznokci jest często spotykaną chorobą, którą zakaża się około 12% mieszkańców cywilizowanego świata, a jedynie amerykanów – aż około 38 milionów. Zarówno grzybica paznokci u rąk, jak i paznokci u nóg może spowodować kłucie w paznokciach lub nawet mocny ból. Najbardziej ludzie cierpią z tego powodu, że ich paznokcie stają się brzydkie, wówczas wstydzą się chodzić na boso lub chodzić w otwartym obuwiu publicznie. Grzybica powoduje zmianę koloru paznokci, złuszczanie się skóry wokół paznokci, a w ciężkich wypadkach– również nieprzyjemny zapach, dlatego większość ludzi stara się jak najszybciej pozbyć się tej choroby.Grzybica paznokci stanowi 1/3wszystkich zakażeń grzybiczych skóry oraz do 50 % wszystkich chorób paznokci.

Przyczynami grzybicy paznokci najczęściej są:

  • dermatofity (grzyby atakujące tylko martwe tkanki skóry, paznokcie lub włosy)
  • non dermatofity – pleśnie
  • drożdże Candida (rzadko)

Ryzyko infekcji wzrasta wraz z wiekiem – choroba dotyka:

  • 15-20% osób w wieku 40-60 lat
  • 32% osób w wieku 60-70 lat
  • 48% osób starszych niż 70 lat

Skuteczne leczenie grzybicy paznokci – Warszawa

Leczenie grzybicy paznokci wymaga konsultacji z lekarzem, ponieważ domowe sposoby na kurację nie zawsze są skuteczne i w niektórych przypadkach mogą pogłębić problem. Zapraszamy na wizytę specjalistyczną, podczas której lekarz dobierze właściwe leki i inne preparaty, a także – jeśli jest to możliwe – zapropononuje wykonanie zabiegu, który pozwoli w stosunkowo krótkim czasie pozbyć się problemu.

Pod żadnym pozorem nie wolno ignorować grzybicy, ponieważ w przypadku nieleczenia, grzyb może przenieść się na okoliczne tkanki.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci w Warszawie

Istnieje kilka technik, które umożliwiają pozbycie się grzybicy. Jedną z nich jest innowacyjna metoda leczenia laserowego. Jest ona bardzo skuteczna, a dodatkowo bezinwazyjna i bezpieczna. Sesja z wykorzystaniem lasera zazwyczaj trwa około kilkunastu minut. Za pomocą wiązki lasera pobudza się regenerację płytki paznokcia i macierzy, dlatego zabieg jest wykonywany w celu przywrócenia naturalnego stanu paznokcia nie tylko w przypadku grzybicy, ale też nieprofesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Urządzenie likwiduje komórki grzybicze i jednocześnie nie uszkadza komórek skóry.

Leczenie za pomocą lasera jest skuteczną alternatywą dla terapii farmakologicznej. Trzeba mieć na uwadze, że długotrwałe przyjmowanie leków niekorzystnie działa na nerki i wątrobę, a kuracja tego rodzaju może trwać wiele miesięcy. Co istotne, laserowe leczenie grzybicy paznokci to zabieg powtarzany co około 10 dni. Specjalista dobierze liczbę sesji indywidualnie – zwykle jest to około 4-6 wizyt. Nasza klinika oferuje laserowe leczenie grzybicy paznokci w Warszawie.

Grzybica jest chorobą, która w wielu przypadkach wiąże się z nawrotami. Z tego powodu po zastosowaniu terapii laserowej należy wyrzucić używane wcześniej szczotki, pumeksy bądź gąbki. Noszone podczas choroby buty powinny zostać także zdezynfekowane, a skarpetki oraz ręczniki wyprane w wysokiej temperaturze. Trzeba również uważać na sytuacje zwiększające ryzyko grzybicy. Jest to na przykład korzystanie z publicznych łazienek, basenów, wspólnych ręczników czy usług wątpliwej jakości salonów kosmetycznych.

Leczenie grzybicy paznokci w Warszawie jest możliwe w naszej klinice Forever Young. Zapraszamy na konsultację, dzięki której lekarz lepiej pozna problem i zaproponuje jego rozwiązanie.