Leczenie nadpotliwości Ochota - Forever Young
a

Leczenie Nadpotliwości Ochota

nadpotliwosc-leczenie

Ilość zabiegów: efekt już po pierwszym zabiegu! 

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena: 1400 zł

Częstotliwość powtarzania zabiegu: co 6-12 miesięcy

Leczenie nadpotliwości Warszawa Ochota – Forever Young. +48731810810


Informacje na temat zabiegu

Leczenie nadpotliwości daje długotrwałe efekty

Nadpotliwość to jedno z najbardziej wstydliwych i krępujących schorzeń. Wyeliminowanie jego bezpośrednich przyczyn jest na chwilę obecną niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że nowoczesna medycyna nie radzi sobie z tym problemem. Rozwiązaniem jest produkt, który jest dobrze znany wszystkim miłośnikom operacji plastycznych, czyli botoks.

Jak działa toksyna botulinowa, czyli rzecz o poceniu

Botulina, która w trakcie zabiegu jest wstrzykiwana bezpośrednio pod skórę (w miejscach w szczególny sposób narażonych na pocenie), jest sama w sobie toksyną. Wpływa ona na pracę gruczołów potowych, doprowadzając do ich uśpienia. Oczywiście proces ten ma charakter odwracalny, co oznacza, że za co najmniej 6 miesięcy zabieg należy powtórzyć.

Bezpieczeństwo i przeciwwskazania

Leczenie nadpotliwości za pośrednictwem botuliny ogranicza się do iniekcji i wstrzyknięcia go w strukturę skóry. Efekt zaniku pocenia widać już po kilku dniach. Zanim jednak zdecydujemy się na taki zabieg, konieczne będzie wykonanie stosownych badań lekarskich. Zadaniem lekarza będzie ocena stanu naszej skóry, badanie pod kątem alergologicznym i ewentualne wydanie stosownej zgody na przeprowadzenie zabiegu.

 

Jakie są efekty leczenia nadpotliwości botoksem?

  • redukcja nadmiernej potliwości

* pożądany efekt pojawia się po kilku dniach i utrzymuje do 12 miesięcy.

Jakie są zalecenia po zabiegu leczenia nadpotliwości?

Skutki uboczne:

  • zaczerwienienie obszaru poddawanego iniekcji
  • zasinienie w miejscu 

Należy pamiętać, by w miejscach w których wstrzyknięto toksynę botulinową nie drapać się, ani nie pocierać przez 24 godziny od zakończenia zabiegu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tuż po wprowadzeniu toksyny w miejscu iniekcji pojawi się zaczerwienienie. Jest to normalny objaw, podobnie zresztą jak siniak, który jest efektem wykonania nakłucia.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu leczenia nadpotliwości?

Choć zabieg jest bezpieczny i krótkotrwały, istnieją przeciwwskazania co do jego wykonania. Należą do nich między innymi:

– ciąża i okres karmienia piersią,
– zaburzenia krzepnięcia krwi (w tym przyjmowanie leków o działaniu rozrzedzającym),
– zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego.

Po wykonaniu zabiegu mogą wystąpić również skutki uboczne, polegające na powstaniu zaczerwienienia w okolicy iniekcji i charakterystycznego stanu zapalnego.