Leczenie nadpotliwości botoksem Warszawa | fyoung.pl
a

Leczenie Nadpotliwości Botoksem – Warszawa Ursus

nadpotliwosc-leczenie

Ilość zabiegów: efekt już po pierwszym zabiegu! 

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena: 1500 zł

Częstotliwość powtarzania zabiegu: co 6-12 miesiący

Leczenie nadpotliwości Warszawa – Forever Young. +48731810810

Zapraszamy nie tylko mieszkańców dzielnicy Ursus, ale również innych, BiałołękaBielanyOchotaTargówekWłochyWilanówWolaŻoliborz.


Informacje na temat zabiegu

Nadpotliwość wywołana jest nadmierną produkcją acetylocholiny.  Osoby dotknięte tym problemem wydzielają większą ilość potu, co spowodowane jest zaburzeniami procesu termoregulacji. Przyjmuje się, że z nadpotliwością mamy do czynienia u nawet 3% populacji. Najczęściej problem objawia się u osób w wieku 20-30 lat. Dolegliwość może być bardzo uciążliwa i dla większości osób jest dużym dyskomfortem.

Przyczyny nadpotliwości niekiedy są trudne do wykrycia, jednak według badań u ponad 25% osób dotkniętych opisywanym problemem można przyjąć, że przyczyną jest obciążenie genetyczne. Nadpotliwość występuję częściej na skutek występowania takich czynników jak stres oraz wysoka temperatura. Nadmierne pocenie objawia się również u osób z chorobami metabolicznymi, autoimmunologinczymi, przewlekłymi zakażeniami czy chociażby zaburzeniami hormonalnymi. Do przyczyn fizjologicznych zaliczyć można między innymi otyłość, wysiłek fizyczny, emocje, sposób odżywiania (czekolada, wybrane przyprawy, mocna kawa).

Metody leczenia

Współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z leczeniem nadpotliwości. Jedną z najlepszych metod jest zastosowanie toksyny botulinowej. Skuteczność tego zabiegu sięga 80-90% osób zadowolonych z efektów. Botoks to sposób na szybką ulgę dla pacjenta i długotrwały efekt. Po zastosowaniu wskazanej metody problem znika na minimum 6 miesięcy, a często utrzymuje się nawet 12 miesięcy. Po tym czasie wskazane jest, aby zabieg powtórzyć.

Poza skutecznym podejściem medycyny estetycznej do leczenia nadpotliwości zalecana jest również zmiana sposobu życia. Warto rozważyć wskazane przez lekarza suplementy diety, a także więcej uwagi poświęcić używanym dezodorantom. Nie wszystkie są zdrowe dla osób z zaburzonym procesem termoregulacji. Leki chemiczne stosowane doustnie są również coraz mniej popularne.

Zabieg leczenia nadpotliwości z użyciem toksyny botulinowej

Przed zabiegiem konieczna jest wizyta w gabinecie w celu skonsultowania leczenia nadpotliwości.. Lekarz medycyny estetycznej dokładnie odpowie na wszelkie wątpliwości oraz zakwalifikuje do leczenia eliminując uprzednio ewentualne przeciwskazania. Sam zabieg jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Nie pojawiają się również żadne, poważne skutki uboczne.

Botulina blokuje uwalnianie acetylocholiny, co powoduje, że bodźce z układu nerwowego nie docierają do gruczołów potowych, co z kolei skutkuje zahamowaniem wydzielania potu. Zabieg poprzedzony jest miejscowym znieczuleniem i polega na ostrzyknięciu miejsc objętych nadmiernym poceniem. Całość nie trwa dłużej niż kilkanaście minut. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich zajęć, a efekty będą widoczne już po kilku dniach. Leczenie nadpotliwości to ogromna ulga dla osób, u których pot wytwarza się nadmiernie i staje się przyczyną dyskomfortu.

Bezpieczny i skuteczny zabieg

Botoks, czyli powszechnie znana substancja do wygładzania zmarszczek coraz częściej jest stosowana również w leczeniu nadpotliwości. Metoda jest całkowicie bezpieczna i w zdecydowanej większości przypadków przynosi zamierzony skutek. Zabieg nie jest trudny do wykonania, zwłaszcza przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Polega na znalezieniu punktów iniekcji, a więc problematycznych dla pacjenta miejsc i wstrzyknięciu bardzo cienką igłą toksyny botulinowej. Efektem dla organizmu jest „uśpienie” gruczołów, jednak nie zostają one uszkodzone. Po 6-12 miesiącach w zależności od organizmu zabieg należy powtórzyć, bowiem działanie botoksu ustaje.

Procedurze poddawane są takie obszary jak :

 • stopy,
 • dłonie,
 • pachy

Jakie są efekty leczenia nadpotliwości botoksem?

 • redukcja nadmiernej potliwości

* pożądany efekt pojawia się po kilku dniach i utrzymuje do 12 miesięcy.

Jakie są zalecenia po zabiegu leczenia nadpotliwości?

Skutki uboczne:

 • zaczerwienienie obszaru poddawanego iniekcji
 • zasinienie w miejscu 

Zalecenia pozabiegowe:

 • nie pocierać, nie masować obszaru poddanego zabiegowi przez 24 godziny 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu leczenia nadpotliwości?

 • ciąża,
 •  karmienie piersią,
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew.