Leczenie nadpotliwości Żoliborz - Forever Young
a

Leczenie Nadpotliwości Żoliborz

nadpotliwosc-leczenie

Ilość zabiegów: efekt już po pierwszym zabiegu! 

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena: 1400 zł

Częstotliwość powtarzania zabiegu: co 6-12 miesięcy

Leczenie nadpotliwości Warszawa Żoliborz – Forever Young. +48731810810


Informacje na temat zabiegu

Leczenie nadpotliwości skuteczny i nieinwazyjny zabieg

Pocenie jest procesem jak najbardziej naturalnym i – w normalnych warunkach – umożliwia prawidłową termoregulację ciała człowieka. Niestety w niektórych sytuacjach to zjawisko wymyka się spod kontroli. Zwłaszcza, jeśli jest wywołane przez nieodpowiednią dietę, bądź problemy genetyczne.

Botulina w walce z nadpotliwością

Leczenie nadpotliwości jest procesem dość złożonym, relatywnie krótkotrwałym, ale praktycznie całkowicie bezpiecznym dla zdrowia. Wymierne efekty tego leczenia to zahamowanie procesu nadmiernego pocenia na okres od 6 do nawet 12 miesięcy. Niestety, po upływie tego czasu zabieg należy powtórzyć. Na chwilę obecną jest to najskuteczniejsza forma leczenia tego schorzenia, która przynosi ulgę nawet 80 – 90 procentom Pacjentów.

Jak wygląda zabieg?

Sam zabieg trwa maksymalnie kilkanaście minut i polega na wstrzyknięciu do skóry botoksu. Jego efektem może być tymczasowe zaczerwienieni skóry a także pojawienie się w miejscu ukłucia charakterystycznych siniaków. O przystąpieniu konkretnego Pacjenta do zabiegu decyduje oczywiście lekarz, który przeprowadza z nim wywiad środowiskowy i bada go pod kątem określonych schorzeń.

Kiedy nie mogę skorzystać z zabiegu?

Przeciwwskazań do zabiegu leczenia nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej jest co najmniej kilka. Przede wszystkim nie mogą z niego korzystać kobiety ciężarne i karmiące. Nie zaleca się go również osobom, które cierpią na schorzenia krzepnięcia krwi i przyjmują leki na jej rozrzedzenie.

Pierwsze efekty zabiegu widać już po kilku dniach. Zaleca się też, by przez 24 godziny od jego zakończenia nie dotykać i nie pocierać podrażnionej skóry.

Procedurze poddawane są takie obszary jak :

 • stopy,
 • dłonie,
 • pachy

Jakie są efekty leczenia nadpotliwości botoksem?

 • redukcja nadmiernej potliwości

* pożądany efekt pojawia się po kilku dniach i utrzymuje do 12 miesięcy.

Jakie są zalecenia po zabiegu leczenia nadpotliwości?

Skutki uboczne:

 • zaczerwienienie obszaru poddawanego iniekcji
 • zasinienie w miejscu 

Zalecenia pozabiegowe:

Warto przypomnieć, że zabieg ten jest tylko formą eliminowania skutków choroby, a nie jej bezpośrednich przyczyn. Dlatego zaleca się, by po zakończeniu leczenia zmienić przyzwyczajenia żywieniowe. Jedzenie zdrowych i bezpiecznych potraw może wydłużyć okres hamowania nadmiernego pocenia nawet do 12 miesięcy.

Należy też pamiętać o unikaniu jakichkolwiek podrażnień skóry w miejscu ukłucia.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu leczenia nadpotliwości?

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew.