Lwia zmarszczka - pozbądź się jej z pomocą botoxu! - Forever Young

Lwia zmarszczka – pozbądź się jej z pomocą botoxu!

Istnieje wiele rodzajów zmarszczek, które pojawiają się wraz z wiekiem, kiedy skóra traci swoją elastyczność. Bez wątpienia szczególnie często spotykana jest lwia zmarszczka. Jak usunąć ten defekt, będący oznaką upływającego czasu? Serdecznie zapraszamy do lektury!

Lwia zmarszczka pojawia się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Staje się widoczna w okolicach 30. roku życia i zazwyczaj dotyczy osób, które w stosunkowo ekspresyjny sposób okazują swoje emocje. Jest to jedna lub więcej bruzd mieszczących się pomiędzy brwiami. Co więcej, podany wcześniej wiek jest wartością uśrednioną, ponieważ w niektórych przypadkach lwia zmarszczka może się pojawić znacznie szybciej. Lwia zmarszczka wynika z częstego marszczenia czoła, co jest związane z mimiką i ekspresją twarzy. Pogłębia się przez częstotliwość tego marszczenia, jak i przez fakt, że wraz z upływem czasu włókna kolagenowe skóry osłabiają się, dlatego skóra traci swoją elastyczność. Warto w słoneczne dni używać okularów przeciwsłonecznych, ponieważ zbyt jasne oświetlenie sprawia, że mrużymy oczy, jednocześnie marszcząc czoło. Wpływ na pogłębiające się zmarszczki może mieć także spanie na boku, dlatego że takie ułożenie głowy na poduszce niekiedy prowadzi do powstania bruzd między brwiami.

Jak usunąć lwią zmarszczkę?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, lwia zmarszczka powstaje na skutek marszczenia czoła i pogłębiania bruzd poprzez pogorszenie się elastyczności skóry. Z tego powodu najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zapobieganie jej wiotczeniu. Można uzyskać pożądany efekt na kilka sposobów, jednak najbardziej skuteczny jest botoks. Lwia zmarszczka zostaje zniwelowana poprzez wstrzyknięcie toksyny botulinowej. Preparat ten jest wykorzystywany w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Botoks szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku lwiej zmarszczki. Efekty są osiągane szybko i utrzymują się przez długi czas. Ta substancja ma na celu zmniejszenie kurczliwości mięśni w wybranym miejscu. Cieszy się ogromną popularnością i jest bezpieczna w użyciu.

By pozbyć się lwiej zmarszczki, botox w niewielkiej ilości jest wstrzykiwany między brwi. Celem tego zabiegu jest wygładzenie skóry w tym obszarze, jednocześnie nie zmieniając naturalnego wyglądu twarzy. Co więcej, toksyna botulinowa jest stosowana nawet w przypadku młodszych osób, które chcą zapobiec pogłębianiu się zmarszczek, a więc stosują zabiegi prewencyjnie. Trzeba mieć świadomość, że wyłącznie doświadczony specjalista jest w stanie poprawnie wykonać zabieg. Z tego powodu wizyta w gabinecie rozpoczyna się od dokładnego wywiadu z pacjentem i analizy mimiki oraz rysów twarzy. Dzięki temu zabieg może zostać dostosowany do indywidualnych cech pacjenta.

Botoks na lwią zmarszczkę – długotrwałe efekty

Botoks jest wstrzykiwany za pomocą bardzo cienkich i jednorazowych igieł. Dzięki temu pacjent nie musi obawiać się ewentualnych blizn lub zakażeń. Co więcej, zabieg nie wymaga znieczulenia, ponieważ odczucia związane z aplikacją toksyny botulinowej przypominają ukąszenie komara. Warto mieć świadomość, że botoks nie zadziała na lwią zmarszczkę od razu, ponieważ właściwe efekty będą widoczne na skórze po upływie około tygodnia. Rezultatem zabiegu jest wygładzenie skóry między brwiami, które utrzymuje się przez około pół roku. Po tym czasie warto powtórzyć wizytę w klinice medycyny estetycznej. Co więcej, wstrzykiwanie botoksu trwa kilkanaście minut, co tym bardziej zwiększa komfort pacjenta.

Lwia zmarszczka – botoks w profesjonalnej klinice

W naszej klinice medycyny estetycznej Forever Young pracują wyłącznie doświadczeni specjaliści, którzy potrafią doskonale dobrać ilość preparatu do indywidualnych potrzeb pacjenta. W klinice zawsze panuje przyjazna atmosfera, ponieważ zależy nam na tym, by wszyscy czuli się u nas jak najbardziej komfortowo. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych preparatów pochodzących z pewnego źródła, a wszystkie zabiegi wykonują doświadczeni medycy.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.