Mezoterapia Nucleofill - lifting na poziomie komórkowym - Forever Young

Mezoterapia Nucleofill – lifting na poziomie komórkowym

Obecnie w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej używa się wielu preparatów, które cechują się skutecznym działaniem i ciekawymi efektami. Jednym z ciekawszych środków cieszących się rosnącą popularnością jest Nucleofill. Co to jest, jak wyglądają zabiegi, jak długo utrzymują się efekty i jakie są przeciwwskazania? Zapraszamy do lektury.

Mezoterapia Nucleofill – co to jest?

Mezoterapia polega na podaniu substancji czynnych w skórę metodą iniekcji, czyli igłą, zabieg powinien wykonywać lekarz, ponieważ ważna jest głębokość podania, miejsce co wymaga znajomości anatomii. Preparatem podawanym w tym przypadku jest Nucleofill, czyli środek przeznaczony do głębokiej odnowy oraz restrukturyzacji skóry. Jest wykorzystywany głównie w zabiegach odmładzających, ale też profilaktycznych, mających na celu zahamowanie procesów starzenia. 

Nucleofill jest specyfikiem, którego formuła bazuje na naturalnych składnikach. Chodzi o polinukleotydy mające właściwości odmładzające, ochronne i biostymulujące. Z tego powodu preparat jest bezpieczny, również dla skóry wrażliwej. Efekty są dużo bardziej spektakularne niż w mezoterapii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego , gdzie uzyskujemy tylko nawilżenie.

Mezoterapia Nucleofill – na czym polega?

Mezoterapia z użyciem Nucleofillu opiera się ną trzech mechanizmach działania. Pierwszym z nich jest lifting. Preparat stymuluje organizm do wytwarzania kolagenu typu I oraz elastyny, dzięki czemu skóra unosi się i staje się bardziej gęsta. Po drugie, Nucleofill posiada właściwości antyoksydacyjne. Oznacza to, że eliminuje wolne rodniki, które powstają np. przez długotrwały stres, palenie tytoniu, niewłaściwą dieta czy oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Stymuluje rozwój mikrotętniczek co szczególnie jest polecane osobom palący papierosy, bo skóra która u palaczy tytoniu jest ziemisto-szara , nabiera blasku i staje się zaróżowiona. Ostatnim mechanizmem omawianego środka jest nawilżanie. Preparat wiąże wodę i zapewnia długotrwałe nawodnienie macierzy pozakomórkowej, co sprzyja poprawie elastyczności i jędrności skóry

Powyższe mechanizmy sprawiają, że mezoterapia Nucleofillem jest polecana przede wszystkim osobom, których skóra utraciła elastyczność i cierpi z powodu oznaków starzenia, jest pozbawiona blasku, niedotleniona, wymaga nawilżenia lub jest narażona na stres oksydacyjny. Metoda jest często wykorzystywana w profilaktyce anty-aging.

Mezoterapia Nucleofill – jak wygląda zabieg?

Najpierw należy określić, na jaki obszar skóry będzie użyty preparat. Nucleofill jest uniwersalny, ponieważ można go używać na twarzy, w okolicach oczu, a także na szyi i dekolcie. Dedykowane do tego są różne preparaty Nucleofiu , po ocenie jakości skóry , lekarz proponuje konkretny preparat. Znieczulenie w czasie zabiegu nie jest konieczne, jednak można je zapewnić bardziej wrażliwym pacjentom. Po sesji może się pojawić lekkie zaczerwienienie i obrzęk, które powinny zniknąć do 3 dni.

Mezoterapia Nucleofill – efekty

Efektem mezoterapii Nucleofillem jest wprowadzenie skóry w stan biostymulacji, przez co zaczyna się ona regenerować i ujędrniać, zwiększając swoją grubość, napięcie.. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym i nawilżającym stanie się wyraźnie odmłodzona, co jest związane ze spłyceniem zmarszczek i poprawą kolorytu naskórka. Zabieg zdobywa pochlebne opinie ze względu na naturalne wyniki, bez zmiany rysów twarzy.

Mezoterapia Nucleofill – jak długo efekty będą widoczne?

Najczęściej specjaliści polecają wykonanie serii zabiegów (najczęściej 3-4) co 2-4 tygodnie., zależnie od preparatu.Dzięki temu efekty będą bardziej widoczne i długotrwałe.

Nucleofill – przeciwwskazania

Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadzi wywiad potwierdzający, że nie ma przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Mezoterapia Nucleofillem jest odradzana kobietom w ciąży i okresie karmienia piersią, osobom z chorobami autoimmunologicznymi w okresie zaostrzenia, schorzeniami ogólnoustrojowymi, chorobami nowotworowymi oraz infekcjami skóry czy aktywną opryszczką/ na czas trwania infekcji.