Modelowanie ust kwasem hialuronowym - Forever Young

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to wciąż jeden z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala on na pozbycie się kompleksów związanych z naturalnym kształtem oraz rozmiarem warg. Modelowanie ust kwasem może być także remedium na problemy z ich odpowiednim nawilżeniem. Dobrze wykonany zabieg jest w stanie znacząco uatrakcyjnić wygląd twarzy. Chcesz uzyskać ten efekt, ale obawiasz się zabiegu? Nie ma powodów do obaw – dowiedz się wszystkiego o modelowaniu ust kwasem hialuronowym.

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym – przyczyny popularności

Istnieje wiele zabiegów zaliczanych do kategorii medycyny estetycznej, jednak modelowanie ust kwasem hialuronowym z pewnością może zaliczać się do tych najpopularniejszych. Klienci decydują się na ten zabieg z kilku różnych powodów. 

Najczęstszą przesłanką do wykonania modelowania ust kwasem hialuronowym jest po prostu niezadowolenie z ich naturalnego kształtu. Rzadko zdarza się, aby wargi były symetryczne. Niewielka asymetria jest jak najbardziej pożądana i nie wpływa negatywnie na proporcje całej twarzy, jednak większe rozbieżności w rozmiarze mogą stać się źródłem niezadowolenia. Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym pozwala zniwelować znaczące różnice w rozmiarze warg, odpowiednio je powiększając. Efektem są usta proporcjonalne, które odpowiednio współgrają z rysami twarzy.

Kolejnym, równie częstym powodem wybierania tego zabiegu, jest zbyt mały rozmiar ust. Dla pacjentów zbyt małe usta mogą stać się źródłem kompleksów, dlatego pojawia się potrzeba ich powiększenia. Dzięki właściwościom kwasu hialuronowego możliwe jest uzyskanie większego rozmiaru przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego kształtu. W zależności od potrzeb istnieje opcja delikatnej korekcji obrysu ust lub jedynie jego odpowiedniego wypełnienia. Sposób modelowania dostosowywany jest do indywidualnego przypadku – usta muszą pasować do rysów twarzy pacjenta.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym nie musi jednak służyć wyłącznie zmianom w ich rozmiarze lub kształcie. Substancja ta świetnie sprawdza się również w przypadku obniżonego poziomu nawilżenia, który spada wraz z wiekiem. Bez niego usta wyglądają na starsze, brak im naturalnej jędrności oraz wyraźnego kształtu. Rozwiązaniem takiego problemu jest również modelowanie ust kwasem hialuronowym. Efekt zabiegu to idealnie nawilżone wargi, które zachowują jędrność na długo.

Jak wygląda zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym?

Choć medycyna estetyczna może znacząco podnieść jakość życia osób korzystających z jej możliwości, wielu pacjentom zabiegi kojarzą się negatywnie. Przyczyną tego stanu rzeczy może być obawa przed bólem lub nieprzyjemnymi odczuciami w trakcie trwania całego procesu. Takie obawy nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, ponieważ zabieg z wykorzystaniem kwasu jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

W trosce o zdrowie naszych pacjentów każdy zabieg poprzedzamy szczegółowym wywiadem lekarskim, w trakcie którego upewniamy się o możliwości bezpiecznego przeprowadzenia wybranego procesu. 

Chcesz skorzystać z modelowania ust kwasem hialuronowym, ale powstrzymuje Cię lęk przed zbyt dużym bólem? Przed zabiegiem miejsce iniekcji zostaje znieczulone przez lekarza. Używamy wyłącznie wysokiej jakości stomatologicznego znieczulenia. Tego rodzaju środki charakteryzują się dużą skutecznością, co chroni Cię przed odczuwaniem bólu w miejscu wkłucia. 

Przed przeprowadzeniem iniekcji dane miejsce zostaje dokładnie odkażone. Dzięki użyciu bardzo cienkiej igły lub kaniuli kwas jest wprowadzany pod skórę niezwykle precyzyjnie, co zapewnia idealne dotarcie w każdy obszar ust. Kwas hialuronowy odpowiednio rozprowadzony pod skórą wypełnia usta, jednocześnie je modelując.

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym trwa około 40 minut, a jego przebieg jest w zasadzie bezbolesny dla pacjenta. W ramach naszych profesjonalnych usług gwarantujemy opiekę również po nim, a także szczegółowe wyjaśnienie zasad odpowiedniej pielęgnacji. 

Warto zdecydować się na modelowanie ust kwasem hialuronowym – efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Jest to całkowicie bezpieczny sposób na poprawę wyglądu całej twarzy.