Na czym polega powiększanie ust metodą rosyjską? - Forever Young

Na czym polega powiększanie ust metodą rosyjską?

Dlaczego nasze usta tracą swoją sprężystość, a wraz z wiekiem coraz bardziej opadają ich kąciki? Jest to wynik powolnego zmniejszania się ilości kwasu hialuronowego, czyli naturalnego budulca skóry, który nadaje naszemu ciału i poszczególnym tkankom jędrność i elastyczność, a także utrzymuje odpowiednie nawilżenie, wiążąc wodę w komórkach. Wraz z upływem czasu w naszym organizmie jest coraz mniej kwasu hialuronowego, dlatego nasza skóra zaczyna wiotczeć i obwisać. Powstają pierwsze zmarszczki, które z upływem lat także się pogłębiają. Podobnie dzieje się z ustami – bledną, tracą swoją naturalną czerwoność, ich kształt nie jest już regularny, a kąciki zaczynają opadać. Aby zachować młodość na dłużej i nie tracić sprężystości skóry, można poddać się zabiegowi ostrzykiwania twarzy i ust kwasem hialuronowym. Wśród najbardziej popularnych metod modelowania i wypełniania warg można wyróżnić powiększanie metodą rosyjską, czyli tak zwane russian lips. Na czym polega metoda rosyjska? Jakie daje efekty? Dowiedz się w dalszej części artykułu!

Na czym polega powiększanie ust metodą rosyjską?

Podobnie jak w przypadku tradycyjnego sposobu powiększania ust kwasem hialuronowym, w przypadku metody rosyjskiej usta ostrzykuje się odpowiednio dobranym preparatem, którego jakość musi zostać potwierdzona. Metody te różnią się jednak techniką wypełniania ust. W przypadku metody rosyjskiej należy przede wszystkim podkreślić łuk Kupidyna, jednak starając się uniknąć tzw. „kaczego dzioba”. Jest to możliwe, jeśli wykonamy całą serię mikronakłuć, podczas których będziemy wprowadzać zaledwie minimalne ilości preparatu. W ten sposób uzyskamy usta, które kształtem będą przypominały serce, a zarazem dobrze będą się harmonizować z całą twarzą. Efekt ten można osiągnąć tylko wtedy, gdy ostrzykiwana będzie jedynie czerwień wargowa. Sposób ten sprawi, że usta niejako podniosą się, jednak nie będą dawały wrażenia nadmiernej wypukłości. Dzięki metodzie rosyjskiej możemy kontrolować nie tylko kształt i objętość ust, ale także stopień ich czerwoności.

Metoda rosyjska – powiększanie ust krok po kroku

Seria mikroiniekcji w obrębie czerwieni wargowej pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt, który można osiągnąć, wykonując wiele niewielkich wkłuć. Preparat należy wprowadzać od zewnętrznych kącików w kierunku środka ust, a także po skosie i od spodu wargi ku górze. W tradycyjnej metodzie powiększania ust kwasem hialuronowym środek wprowadzany jest liniowo. Nakłucie następuje tylko raz.

Zalety powiększania ust metodą rosyjską

Dzięki metodzie rosyjskiej usta są bardzo kształtne i mają wyraźnie zarysowany łuk Kupidyna. Stają się one pełne i delikatnie powiększone, jednak nie są nadmiernie wystające lub też zbyt mocno wypełnione, co może się zdarzyć w przypadku metody tradycyjnej. Rozciągnięta czerwień wargowa dodatkowo zwraca uwagę na piękny kolor ust, który po zabiegu ulega znacznej poprawie. Ta metoda modelowania ust, choć wymaga większej precyzji, pozwala uzyskać spektakularny efekt, który pozostaje dyskretny.

Efekty po zabiegu powiększania ust metodą rosyjską

Po zabiegu iniekcji, podobnie jak w przypadku innych zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, mogą wystąpić delikatne opuchlizny i zaczerwienienie, które zapewne ustąpią po kilku dniach. Wargi powinny wyglądać naturalnie, choć ich wielkość, kształt i kolor z pewnością ulegną zmianie, tworząc efekt wypełnionych, regularnych ust. Z zabiegu russian lips mogą korzystać zarówno młode osoby, które chcą nadać swoim ustom bardziej wyrazisty kształt, jak i osoby starsze, pragnące spowolnić skutki wiotczenia skóry. Warto dodać, że kwas hialuronowy jest całkowicie bezpiecznym preparatem, który dodatkowo nawilża, rewitalizuje, regeneruje i odmładza usta, nadając im sprężystość i elastyczność, a także pięknie je wygładzając. Efekty zabiegu utrzymują się przeważnie około 9 miesięcy, choć czas wchłaniania i degradacji kwasu hialuronowego jest zależny od wielu czynników, między innymi od wieku, stanu i kondycji skóry, ilości i gęstości podanego preparatu oraz miejsca jego wstrzyknięcia, stylu życia, palenia papierosów czy nawet przebywania na słońcu. Zabieg russian lips wykonujemy także w naszej klinice medycyny estetycznej –  zapraszamy do kontaktu.