Leczenie nadpotliwości botoksem Warszawa | fyoung.pl
a

Nadpotliwość stóp

imani-bahati-L1kLSwdclYQ-unsplash (1)

Ilość zabiegów: efekt już po pierwszym zabiegu! 

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena: 1500 zł

Częstotliwość powtarzania zabiegu: co 6-12 miesiący

Leczenie nadpotliwości Warszawa – Forever Young. +48731810810

Zapraszamy nie tylko mieszkańców dzielnicy Ursus, ale również innych, BiałołękaBielanyOchotaTargówekWłochyWilanówWolaŻoliborz.


Informacje na temat zabiegu

Nadpotliwość nie jest co prawda niebezpiecznym schorzeniem, ale nieraz powoduje spory dyskomfort, dlatego warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu i uporać się z problemem. Współcześnie istnieje kilka metod często stosowanych w leczeniu tej dolegliwości, a spośród nich najbardziej efektywnie działa iniekcja toksyną botulinową (botoksem). Zapraszamy do współpracy – oferujemy leczenie nadpotliwości stóp w Warszawie.

Leczenie nadpotliwości stóp Warszawa – botoks

Nadpotliwość dotyczy aż 3% populacji i jest najczęściej spowodowana obciążeniem genetycznym, ale też czynnikami, takimi jak stres, zaburzenia hormonalne, otyłość, emocje, niezdrowa dieta, a także choroby metaboliczne i autoimmunologiczne, przewlekłe zakażenia. Współczesne leczenie zabiegowe opiera się na botoksie, ponieważ daje długotrwałe efekty, ponadto jest szybkie i możliwe do powtórzenia. Ostrzyknięcie stóp toksyną botulinową prowadzi do blokowania uwalniania acetylocholiny, dzięki czemu bodźce z układu nerwowego nie docierają do gruczołów potowych, czego skutkiem jest zahamowanie pocenia. Zabieg jest prosty, a ponadto przynosi efekty utrzymujące się przez 6, czasami nawet 12 miesięcy. Gruczoły zostają uśpione, a nie uszkodzone, dlatego po wspomnianym czasie należy powtórzyć leczenie.

Nadpotliwość stóp – jak wygląda leczenie?

Przed zabiegiem lekarz wykonuje dokładny wywiad z pacjentem, dzięki czemu jest w stanie ocenić stopień problemu, a także wykryć ewentualne przeciwwskazania (np. ciąża, karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego). Specjalista następnie znajduje punkty iniekcji botoksem i zapewnia znieczulenie miejscowe. Następnie przechodzi do ostrzyknięcia wspomnianych punktów toksyną botulinową. Sesja nie trwa dłużej, niż kilkanaście minut, a po wszystkim pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Efekty „przychodzą” po kilku dniach. Leczenie nadpotliwości stóp w Warszawie jest także stosunkowo bezpieczne, ponieważ nie wiąże się z żadnymi poważnymi skutkami ubocznymi. Może pojawić się niewielki obrzęk, który samoczynnie znika po około 2 godzinach.

Bezpośrednio po zabiegu (najlepiej przez 24h) zaleca się zrezygnowanie ze wzmożonej aktywności fizycznej i picia alkoholu, natomiast przez okres 2 tygodni od iniekcji nie powinno się korzystać z sauny i solarium, a także nadmiernie ogrzewać obszaru zabiegowego.

Zapraszamy do współpracy – leczenie nadpotliwości stóp Warszawa

Posiadamy świetnie wyposażony gabinet. Korzystamy z wysokiej klasy narzędzi oraz sprawdzonych preparatów, dzięki czemu możemy ograniczyć ewentualny dyskomfort związany z zabiegiem do minimum. Wyróżniamy się wieloletnim doświadczeniem oraz ekspercką wiedzą. Lekarz wyjaśnia pacjentom wszelkie wątpliwości, daje także zalecenia, aby leczenie nadpotliwości przyniosło najlepsze efekty (np. wprowadzając zmiany do diety). Osoby zainteresowane lub potrzebujące więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Jakie są efekty leczenia nadpotliwości botoksem?

  • redukcja nadmiernej potliwości

* pożądany efekt pojawia się po kilku dniach i utrzymuje do 12 miesięcy.

Jakie są zalecenia po zabiegu leczenia nadpotliwości?

Skutki uboczne:

  • zaczerwienienie obszaru poddawanego iniekcji
  • zasinienie w miejscu 

Zalecenia pozabiegowe:

  • nie pocierać, nie masować obszaru poddanego zabiegowi przez 24 godziny 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu leczenia nadpotliwości?

  • ciąża,
  •  karmienie piersią,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew.