Leczenie nadpotliwości stóp Warszawa | fyoung.pl
a

Nadpotliwość stóp

imani-bahati-L1kLSwdclYQ-unsplash (1)

Ilość zabiegów: efekt już po pierwszym zabiegu! 

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena: 1500 zł

Częstotliwość powtarzania zabiegu: co 6-12 miesiący

Leczenie nadpotliwości Warszawa – Forever Young. +48731810810

Zapraszamy nie tylko mieszkańców dzielnicy Ursus, ale również innych, BiałołękaBielanyOchotaTargówekWłochyWilanówWolaŻoliborz.


Informacje na temat zabiegu

Leczenie nadpotliwości stóp w Warszawie

Co ciekawe, nadmierna potliwość stóp nie jest problemem dotyczącym wyłącznie osób dorosłych. Coraz to częściej nadpotliwość dotyczy także dzieci, a nawet niemowląt. Wynika to, z faktu częstego zakładania dzieciom skarpetek wykonanych ze sztucznych włókien, bądź też obuwia niezapewniającego odpowiedniej wentylacji stopy. Warto mieć na uwadze, że stosowanie domowych sposobów, bądź też preparatów czy metod walki z nadpotliwością nie zawsze daje zadowalające efekty, zwłaszcza w przypadku, w którym problem jest mocno nasilony.

Bez wątpienia, najlepszym sposobem na walkę z nadmierną potliwością stóp jest udanie się do lekarza, który zaplanuje odpowiedni przebieg leczenia nadpotliwości. Warto mieć również na uwadze, że w przypadku, w którym pacjent zaobserwował u siebie tak zwane “ poty nocne”, bądź też nadmierną potliwość całego ciała, należy koniecznie zasięgnąć porady lekarza, z uwagi na fakt, iż objawy te mogą świadczyć o wielu poważnych chorobach. Co istotne, nieleczona nadpotliwość stóp w większości przypadków prowadzi do powstawania zakażeń grzybiczych oraz bakteryjnych stóp, a także silnych podrażnień skóry. Ponadto, nie da się ukryć, iż nieleczona nadpotliwość stóp zdecydowanie obniża samoocenę, przyczynia się także do wycofania społecznego, jak również pogłębiania wspomnianego problemu.

Nadpotliwość nie jest co prawda niebezpiecznym schorzeniem, ale nieraz powoduje spory dyskomfort, dlatego warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu i uporać się z problemem. Współcześnie istnieje kilka metod często stosowanych w leczeniu tej dolegliwości, a spośród nich najbardziej efektywnie działa iniekcja toksyną botulinową (botoksem). Zapraszamy do współpracy – oferujemy leczenie nadpotliwości stóp w Warszawie.

Leczenie nadpotliwości stóp Warszawa – botoks

Nadpotliwość dotyczy aż 3% populacji i jest najczęściej spowodowana obciążeniem genetycznym, ale też czynnikami, takimi jak stres, zaburzenia hormonalne, otyłość, emocje, niezdrowa dieta, a także choroby metaboliczne i autoimmunologiczne, przewlekłe zakażenia. Współczesne leczenie zabiegowe opiera się na botoksie, ponieważ daje długotrwałe efekty, ponadto jest szybkie i możliwe do powtórzenia. Ostrzyknięcie stóp toksyną botulinową prowadzi do blokowania uwalniania acetylocholiny, dzięki czemu bodźce z układu nerwowego nie docierają do gruczołów potowych, czego skutkiem jest zahamowanie pocenia. Zabieg jest prosty, a ponadto przynosi efekty utrzymujące się przez 6, czasami nawet 12 miesięcy. Gruczoły zostają uśpione, a nie uszkodzone, dlatego po wspomnianym czasie należy powtórzyć leczenie.

Nadpotliwość stóp – jak wygląda leczenie?

Przed zabiegiem lekarz wykonuje dokładny wywiad z pacjentem, dzięki czemu jest w stanie ocenić stopień problemu, a także wykryć ewentualne przeciwwskazania (np. ciąża, karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego). Specjalista następnie znajduje punkty iniekcji botoksem i zapewnia znieczulenie miejscowe. Następnie przechodzi do ostrzyknięcia wspomnianych punktów toksyną botulinową. Sesja nie trwa dłużej, niż kilkanaście minut, a po wszystkim pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Efekty „przychodzą” po kilku dniach. Leczenie nadpotliwości stóp w Warszawie jest także stosunkowo bezpieczne, ponieważ nie wiąże się z żadnymi poważnymi skutkami ubocznymi. Może pojawić się niewielki obrzęk, który samoczynnie znika po około 2 godzinach.

Bezpośrednio po zabiegu (najlepiej przez 24h) zaleca się zrezygnowanie ze wzmożonej aktywności fizycznej i picia alkoholu, natomiast przez okres 2 tygodni od iniekcji nie powinno się korzystać z sauny i solarium, a także nadmiernie ogrzewać obszaru zabiegowego.

Zapraszamy do współpracy – leczenie nadpotliwości stóp Warszawa

Posiadamy świetnie wyposażony gabinet. Korzystamy z wysokiej klasy narzędzi oraz sprawdzonych preparatów, dzięki czemu możemy ograniczyć ewentualny dyskomfort związany z zabiegiem do minimum. Wyróżniamy się wieloletnim doświadczeniem oraz ekspercką wiedzą. Lekarz wyjaśnia pacjentom wszelkie wątpliwości, daje także zalecenia, aby leczenie nadpotliwości przyniosło najlepsze efekty (np. wprowadzając zmiany do diety). Osoby zainteresowane lub potrzebujące więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Jakie są efekty leczenia nadpotliwości botoksem?

  • redukcja nadmiernej potliwości

* pożądany efekt pojawia się po kilku dniach i utrzymuje do 12 miesięcy.

Jakie są zalecenia po zabiegu leczenia nadpotliwości?

Skutki uboczne:

  • zaczerwienienie obszaru poddawanego iniekcji
  • zasinienie w miejscu 

Zalecenia pozabiegowe:

  • nie pocierać, nie masować obszaru poddanego zabiegowi przez 24 godziny 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu leczenia nadpotliwości?

  • ciąża,
  •  karmienie piersią,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew.

Leczenie nadpotliwości stóp – Warszawa, cena

Warto wiedzieć, że wydzielanie potu jest zupełnie naturalnym procesem fizjologicznym, który pozwala naszemu organizmowi skutecznie się ochłodzić. Wspomniany pot wydzielany jest przez gruczoły potowe, które rozmieszczone są po całym ciele. Jak wiadomo, niektóre partie ciała pocą się znacznie częściej, a także intensywniej. Do wspomnianych obszarów należą przede wszystkim pachy, dłonie, czy też stopy. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż we wspomnianych miejscach liczba gruczołów potowych jest szczególnie duża. U niektórych osób zwiększona liczba gruczołów potowych może występować także w okolicy klatki piersiowej, głowy oraz twarzy.

Leczenie nadpotliwości stóp – Warszawa, opinie

Wydzielany przez nasz organizm pot jest bezbarwny oraz bezwonny. Należy jednak pamiętać, że w kontakcie z bakteriami obecnymi na powierzchni skóry, zapach potu staje się dosyć nieprzyjemny. Zwiększona praca gruczołów potowych stóp powstaje głównie w przypadkach Intensywnego treningu, biegania, czy też ćwiczeń na siłowni. Z uwagi na dyskomfort towarzyszący wydzielaniu potu, leczenie nadpotliwości stóp Warszawa, cieszy się niezwykle pozytywnymi opiniami swoich zadowolonych z efektów leczenia klientów.