Najskuteczniejsze metody leczenia trądziku - Forever Young

Najskuteczniejsze metody leczenia trądziku

Trądzik jest jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości dermatologicznych, która może się pojawić w różnym wieku, szczególnie często występuje jednak w okresie dojrzewania. To wyjątkowo uciążliwy problem nie tylko ze względu na podrażnienia, ale też dyskomfort spowodowany nieestetycznym wyglądem wykwitów. Poniżej przedstawiamy skuteczne sposoby i nowoczesne metody leczenia trądziku.

Najczęściej spotykanym rodzajem tej dolegliwości jest trądzik młodzieńczy. Pojawia się on zwykle z powodu gwałtownych zmian hormonalnych pobudzających czynności gruczołów łojowych. Widoczny jest głównie na twarzy, ale też na klatce piersiowej, plecach i szyi. Potęgują go stres i nieprawidłowa dieta. Leczenie wymaga odpowiedniego dobrania preparatów do typu cery. Jeżeli terapia będzie przebiegała prawidłowo, to po czasie objawy znikną. Przede wszystkim należy zachować odpowiednią higienę. Co więcej, dolegliwość wraz z wiekiem będzie coraz słabsza. Inaczej jednak sprawa wygląda w przypadku innego rodzaju wykwitów skórnych nazywanych trądzikiem różowatym.

Trądzik różowaty – co to jest?

Trądzik różowaty należy do grona przewlekłych chorób dermatologicznych pojawiających się u osób dorosłych. Zmiany widoczne są na twarzy. Powody występowania tego rodzaju trądziku nie są jasno sprecyzowane. Specjaliści sugerują, że znaczenie mają czynniki genetyczne, a także zaburzenia naczyniowe oraz hormonalne. Trądzik ten mogą także potęgować: miejscowa infekcja, stres, nieprawidłowa dieta (np. alkohol, ostre przyprawy), niskie bądź wysokie temperatury.

Trądzik różowaty objawia się najczęściej w postaci rumienia na skórze nosa, a następnie przechodzi na inne części twarzy. Mogą do tego dochodzić uczucie pieczenia i napięcie skóry. Czasami pojawiają się wykwity. Sposoby leczenia trądziku różowatego są różne, jednak najważniejsza jest diagnostyka. Im wcześniej dolegliwość zostanie wykryta, tym skuteczniejsze i szybsze będzie leczenie. Z tego powodu warto odwiedzić dermatologa już w czasie wystąpienia pierwszych, pozornie niegroźnych objawów.

Skuteczne sposoby leczenia trądziku różowatego

Jeśli nie wiesz, jak leczyć trądzik, to przede wszystkim warto zadbać o swoją dietę. To bardzo ważne. Należy unikać używek, takich jak papierosy, alkohol, mocna kawa, herbata i czekolada. Warto ograniczyć także wystawianie skóry na słońce i zrezygnować z gorących kąpieli. Najskuteczniejsze metody leczenia trądziku różowatego wymagają kontaktu ze specjalistą. Ten może zalecić wykonanie różnego rodzaju zabiegów.

Laserowe usuwanie rumienia

Rumień związany z trądzikiem różowatym powstaje wskutek rozszerzenia naczyń krwionośnych, natomiast jego laserowe usuwanie powoduje obkurczanie się naczynek, ujednolicając tym samym kolor skóry. Warto jednak ustalić ze specjalistą, czy nie będzie konieczne skorzystanie z innego zabiegu lub wprowadzenie leczenia farmakologicznego.

Peeling laktobionowy

Peeling laktobionowy jest stosunkowo łagodną i nowoczesną metodą leczenia trądziku. Używany preparat posiada właściwości kwasu salicylowego i kwasów owocowych. Co istotne z perspektywy pacjenta – nie wywołuje łuszczenia naskórka czy uczucia pieczenia.

Peeling wygładza powierzchnię skóry, ujednolica jej kolor, obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne i poprawia nawilżenie  naskórka. Może również zmniejszyć powierzchowne zmarszczki i złagodzić podrażnienia, prowadząc do szybszego gojenia się skóry. W celu uzyskania najlepszych efektów wymagane jest wykonanie kilku zabiegów w odstępach dwutygodniowych.

Kwas azelainowy

Kwas azelainowy również służy do wykonania peelingu. Likwiduje bakterie oraz neutralizuje wolne rodniki, a przy tym nie wywołuje skutków ubocznych. Efekty zabiegu to m. in. redukcja trądziku i zaskórników, zwężenie porów, rozjaśnienie przebarwień, regulacja wydzielanego przez skórę sebum, złagodzenie rumienia oraz zmniejszenie suchości skóry. W tym przypadku także konieczne jest wykonanie kilku zabiegów.

Infuzja tlenowa

Spośród licznych, nowoczesnych metod leczenia trądziku, należy wyróżnić infuzję tlenową, która charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością. Zabieg polega na wtłoczeniu do skóry serum z pomocą czystego tlenu. Jest stosowany nie tylko w przypadku leczenia trądziku, ale też w celu odmłodzenia skóry. Ze względu na użycie tlenu staje się ona nawilżona i odżywiona. Infuzja tlenowa jest bardzo skuteczna, dlatego efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Na skórę nakładane jest serum wykonane pod indywidualne potrzeby pacjenta, a tlen pomaga w jego wtłoczeniu. Co ciekawe, wiele osób potwierdza, że podczas zabiegu można się zrelaksować, gdyż powietrze w delikatny sposób masuje twarz. Zabieg jest bezbolesny i dogłębnie nawilża, jednocześnie poprawiając metabolizm komórek. Rozjaśnia skórę, poprawia jej elastyczność, podnosi owal twarzy.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny jest polecanym zabiegiem niezależnie od typu cery. Kawitacja polega na szybkiej przemianie fazy ciekłej w gazową. Mikroskopijne pęcherzyki ulegają rozpadowi, dzięki czemu rozbijane zostają martwe komórki naskórka. Skóra jest podatna na aplikację składników aktywnych. W wyniku zabiegu następuje wzmożona produkcja kolagenu, redukcja przebarwień, pobudzona zostaje naturalna zdolność skóry do regeneracji, a gospodarka wodna ulega poprawie. Dużym plusem są natychmiastowe efekty. Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda leczenia trądziku, która również jest bezbolesna.

Jak leczyć trądzik – którą metodę wybrać?

Trzeba wiedzieć, że objawy trądziku różowatego mogą być różnie nasilone. Leczenie jest zależne również od postępu choroby oraz rodzaju naskórka. Z tego powodu raz jeszcze przypominamy, że konieczna jest wizyta u specjalisty.

Forever Young to klinika, w której możesz skorzystać z konsultacji lekarskiej. Wykonujemy wszystkie wymienione wyżej zabiegi i wiele więcej. Korzystamy z nowoczesnych metod leczenia trądziku, które wyróżniają się wysoką skutecznością.