Nici liftingujące - czym są i jak działają - Forever Young

Nici liftingujące – czym są i jak działają

Każdy pragnie czuć się pięknie, młodo i atrakcyjnie. Jednak wraz z upływem lat na naszej twarzy i ciele pojawiają się oznaki starzenia. Często stanowią one przyczynę kompleksów, obniżonej samooceny i złego samopoczucia. Na szczęście dzięki rozwojowi medycyny estetycznej nieustannie pojawiają się rozwiązania pozwalające przywrócić skórze młodzieńczy wygląd. Jednym z nich są nici liftingujące. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym są i jak działają, zapraszamy do artykułu.

Nici liftingujące – co to jest i jak działa?

Wiele osób interesujących się zabiegami medycyny estetycznej zastanawia się, co to są nici liftingujące. Otóż są to po prostu włókna syntetyczne, mające zdolność do wchłaniania się. Po około 8 miesiącach od zabiegu ulegają całkowitemu rozpuszczeniu.

Nici liftingujące wprowadza się pod skórę, a one dzięki swojej wyjątkowej strukturze likwidują opadanie spowodowane wiekiem. Ponadto pobudzają skórę do naturalnych procesów regeneracyjnych, przez co staje się ona gładsza, jędrniejsza i odmłodzona. Nici liftingujące nadają się do podnoszenia skóry twarzy – głównie żuchwy, czoła, policzków i linii brwi – a także ciała m.in. dekoltu czy szyi. Mają one wiele zalet, które przedstawimy w dalszej części artykułu.

Dlaczego warto zdecydować się na nici liftingujące?

Gdy już wiesz, jak działają nici liftingujące, zapewne chciałabyś poznać ich zalety. Otóż zabiegi z ich użyciem są bezinwazyjne w przeciwieństwie do klasycznego liftingu, który wymaga poważnej ingerencji chirurgicznej. Można zatem stwierdzić, że nici liftingujące są znacznie bezpieczniejsze. Istnieje niewiele przeciwwskazań do ich zastosowania, a po zabiegu zwykle nie trzeba martwić się uciążliwymi skutkami ubocznymi.

Ogromną zaletą zabiegów z użyciem nici liftingujących jest również ich skuteczność. Efektownie poprawiają owal twarzy, odmładzają i sprawiają, że skóra staje się gładka i sprężysta. Nie bez powodu cieszą się one tak ogromną popularnością i uznaniem na całym świecie.

Dużym plusem zabiegów wykorzystujących nici liftingujące jest również ich cena. Są one znacznie tańsze niż klasyczny lifting. Ponadto ich wykonanie trwa dużo krócej, a po zabiegu nie trzeba martwić się długotrwałą rekonwalescencją.

Jak długo działają nici liftingujące?

Zabieg z nićmi liftingującymi trwa stosunkowo krótko – zwykle 30-60 minut. Podczas jego wykonywania stosuje się wyłącznie znieczulenie miejscowe, zwykle w formie kremu lub maści, a w przypadku bardziej wrażliwych pacjentów w formie zastrzyku. Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po upływie ok. 2-3 tygodni, gdy nici odpowiednio ułożą się pod skórą. Jak długo utrzymuje się efekt? Zwykle do 2 lat. Oczywiście u niektórych osób czas ten może być nieco krótszy lub dłuższy, w zależności od indywidualnych uwarunkowań.

Nici liftingujące – przeciwwskazania

Zabiegi z nićmi liftingującymi są bezpieczne, jednak przed ich wykonaniem konieczne jest odbycie konsultacji w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Z zabiegu z wykorzystaniem nici dyskwalifikuje:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
  • gorączka,
  • infekcje wirusowe,
  • stany zapalne skóry,
  • choroby psychiczne,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zrosty i zwłóknienia w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi.

Nici liftingujące – jakie mogą być powikłania po zabiegu?

Po zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących można dostrzec zaczerwienienia i podrażnienia w miejscu wkłucia. Zdarza się, że u pacjentów pojawia się również wysypka, obrzęk i delikatne zasinienia. Ponadto, jeśli osoba po zabiegu nie ograniczy mimiki, nici mogą się przemieścić, a w efekcie rezultat może być niezadowalający lub znikomy.