Resurfacing Laserowy skóry Warszawa Klinika estetyczna | fyoung.pl
a

Nieablacyjny resurfacing skóry laserem ND-YAG

Nieablacyjny resurfacing skóry laserem ND-YAG

Ilość zabiegów: 2 – 4 zabiegi – efekt już po 1 zabiegu

 

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Częstotliwość powtarzania zabiegu: co 4 – 6 tygodni


Wielu lekarzy i kosmetologów stale poszukuje rozwiązań w medycynie estetycznej, które będą cechowały się skutecznością. Równocześnie jednak powinny być jak najmniej inwazyjne i bezpieczne dla pacjenta. Właśnie ze względu na tę potrzebę zaczęto wykorzystywać laser Nd:YAG. Dzięki niemu możliwa jest widoczna poprawa kondycji skóry bez potrzeby ingerencji w jej strukturę za pomocą różnego rodzaju preparatów czy skomplikowanych narzędzi. Zabieg z wykorzystaniem wiązki lasera stanowi efektywne, ale przede wszystkim komfortowe rozwiązanie dla każdego, kto boryka się z przebarwieniami, oznakami starzenia, zmarszczkami bądź wiotkością skóry.

Nieablacyjny resurfacing skóry laserem – Warszawa

Laser Nd:YAG działa w średnim zakresie podczerwieni. Dzięki wysokiemu poziomowi rozproszenia wiązka funkcjonuje na zasadzie selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że zdrowe komórki pozostają w niezmienionym stanie, a laser w żaden sposób na nie nie oddziałuje. Jego działanie dotyczy jedynie stref, które składają się z komórek posiadających o wiele więcej melaniny. To właśnie one stanowią cel wiązki. Pochłaniają światło emitowane przez laser, które we wnętrzu błony komórkowej zamienia się w energię cieplną zdolną do uszkodzeń w jej obrębie. To powoduje uruchomienie czynności prowadzących do przebudowy kolagenu, a w efekcie – powstawania nowych, zdrowych komórek.

Lasery CO2 i Er:YAG stały się filarami ablacyjnego resurfacingu skóry. Podczas takich procesów ablacyjnych naskórek jest w pełni usunięty przez działanie termiczne (ewentualnie chemiczne). Pomimo osiągnięcia poprawy klinicznej, negatywne skutki nieablacyjnego resurfacingu mogą doprowadzić do znacznego obrzęku i rumienia trwającego przez kilka tygodni. Pacjent jest poddany także zwiększonemu ryzyku przebarwień i odbarwień. Zostały bogato udokumentowane potencjalne długookresowe powikłania bądź choroby towarzyszące. Typowy dla zabiegów ablacyjnych długi okres rekonwalescencji i potencjalne powikłania związane z tymi metodami mogą ograniczać ich zastosowanie u pacjentów, którzy pragną procedury odmładzającej, ale przy jak najkrótszym okresie kuracji i jak najniższym ryzyku.

W przeciwieństwie do metod ablacyjnych, laserowe procedury nieablacyjne, takie jak oferuje laser Nd-YAG, przynoszą znaczącą poprawę kondycji skóry bez uszkadzania naskórka. Wywołane przez laser podprogowe uszkodzenia skóry właściwej skutkują gojeniem ran, stymulacją aktywności fibroblastów i poprawą kondycji włókien kolagenowych. Terapeuta zaleci serię od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać ciepło, które powoduje emitowana przez urządzenie wiązka światła. Według opinii osób, które miały okazję skorzystać z nieablacyjnego resurfacingu skóry, nie stanowi ono jednak niekomfortowego odczucia, ponieważ naświetlanie trwa jedynie krótką chwilę.

Jeśli szukają Państwo miejsca, w którym można wykorzystać innowacyjne działanie lasera Nd:YAG, zapraszamy do Kliniki Medycyny Estetycznej Forever Young. Cena różni się w zależności od wybranej przez pacjenta strefy, która ma zostać naświetlona wiązką. Czasami więcej miejsc na skórze wymaga działania lasera – wtedy kwota odpowiednio rośnie.

 • poprawa wyglądu starzejącej się skóry,
 • likwidacja lub wypłycenie zmarszczek,
 • przeciwdziałanie wiotkości skóry,
 • głęboki efekt liftingu i podniesienia owalu twarzy,
 • poprawa struktury i kolorytu skóry
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Świeża opalenizna (przerwa od opalania ok 4 tygodni)
 • Stosowanie kremów samoopalających (przerwa od stosowania ok 3 tygodni),
 • Kremy z retinolem, kwasami AHA (zaprzestanie stosowania na 3 tygodnie przed zabiegiem),
 • Leki światło uczulające: np. moczopędne, antydepresanty; retinoidy, B-karoten, antybiotyk, zioła : dziurawiec, nagietek, (zaprzestanie stosowania na 4 tygodnie przed zabiegiem),
 • Bielactwo, łuszczyca, bliznowiec,
 • Wykonany mocny peeling mechaniczny lub chemiczny w obszarze do naświetlania (3 tyg. przed zabiegiem),
 • Cukrzyca, epilepsja, choroby serca, nadciśnienie tętnicze,
 • Zażywanie Roaccutane oraz Izoteku (w ciągu ostatnich 6 miesięcy),
 • Wszczepiony stymulator/defibrylator serca.
 • nie należy eksponować skóry na słońcu min. jeden miesiąc po zabiegu (zabezpieczać skórę wysokimi filtrami),
 • przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających,
 • kilka razy dziennie zalecamy używanie kremów łagodzących, nawilżających

Do kilku godzin po zabiegu pacjent może odczuwać delikatne zaczerwienienie. Ten stan stanowi jednak prawdopodobny jedyny skutek uboczny nieablacyjnego resurfacingu skóry laserem Nd:YAG. Nie wymaga się żadnych specjalnych czynności po wykonaniu zabiegu poza powstrzymaniem się od nakładania makijażu tego samego dnia, co wizyta w klinice. Natomiast kolejnego dnia nic nie stoi na przeszkodzie, aby powrócić do kolorowych kosmetyków i codziennych czynności.