Peeling medyczny - przebieg zabiegu, efekty i wskazania - Forever Young

Peeling medyczny – przebieg zabiegu, efekty i wskazania

W obecnych czasach kosmetologia jest najprężniej rozwijającą się dziedziną nauk medycznych. Nasza innowacyjna klinika medycyny estetycznej wykonuje zabiegi eksfoliacji kwasami chemicznymi oraz medycznymi. Zasadnicza różnica polega na zakresie i mocy ich działania. Wszelkie zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów, aby uzyskać jak najlepsze efekty oraz spełnić nawet te najśmielsze oczekiwania.

Specyfikacja działania eksfoliacji medycznej, czyli na czym polega peeling medyczny?

Pewnie nieraz zastanawiacie się, co to jest peeling medyczny i czy w ogóle jest on bezpieczny?

Peeling medyczny można zdefiniować jako bezpieczną alternatywę dla najbardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Przykładowo, dzięki zabiegowi z kwasem fenolowym czy też TCA możesz osiągnąć spektakularny lifting twarzy lub pozbyć się trądziku.

Cząsteczki kwasu TCA skutecznie wiążą się z cząsteczkami naskórkowego białka, doprowadzając do powstawania charakterystycznego zbielenia skóry. Poza tym cera staje się oczyszczona i jędrna. Skóra twarzy jest bardzo dobrym miejscem na stosowanie peelingów medycznych. Zawiera ona dużą ilość gruczołów łojowych, które odpowiedzialne są za jej regenerację. Peelingi medyczne i opinie na ich temat są szeroko rozpowszechnione w kosmetologii. Zabiegi eksfoliacji cieszą się wielkim uznaniem oraz popularnością u kobiet w każdym wieku.

Intensywne złuszczanie naskórka jest w pełni kontrolowane, a w efekcie prowadzi do satysfakcjonującej regeneracji skóry. Dzięki różnorodnej kombinacji kwasów możliwe staje się osiągnięcie konkretnych rezultatów.

Jednak czy jest to zabieg bezpieczny? Istnieje co prawda kilka przeciwwskazań, przy których występowaniu nie należy go przeprowadzać. Przed zabiegiem przeprowadzamy z klientem szczegółowy wywiad, który pozwala określić, czy może się on poddać peelingowi.

Krok po kroku – czyli jak przebiega eksfoliacja medyczna?

Skoro już wiemy, co to jest peeling medyczny, warto zastanowić się jak, on w ogóle jest wykonywany. Przed każdym zabiegiem są klienci są poddawani szczegółowej diagnostyce skóry. Specjalistycznie oczyszczona cera jest osuszana oraz tonizowana. Dopiero na tak przygotowaną twarz możliwe jest zaaplikowanie kwasu. Jego rodzaj, stężenie, ilość warstw oraz czas ekspozycji zawsze jest dobierana indywidualnie. Po zakończeniu ustalonego czasu kwas musi zostać zneutralizowany, a następnie dokładnie zmyty. Aby ukoić podrażnioną skórę, nakładana jest maska łagodząca. Dopiero na sam koniec aplikowany jest krem ochronny z filtrem SPF 50. Zabieg nie należy do bolesnych, a o wszelkich możliwych odczuciach, pacjent jest informowany na bieżąco.

W przypadku silnego złuszczania kwasem fenolowym, wymagana jest rekonwalescencja około tygodnia. Powinno się wówczas zrezygnować z intensywnego wysiłku i unikać kontaktu ze słońcem.

Peeling medyczny – efekty

Jeżeli marzysz o cofnięciu czasu – to jesteś w dobrym miejscu. Wiek to tylko liczby, a my pomożemy Ci się o tym przekonać! Peeling medyczny cieszy się bardzo dobrymi opiniami, ze względu na pozytywne efekty. Zabiegi peelingu pomocą zniwelować:

  • zmarszczki, nawet te średnio-głębokie,
  • przebarwienia,
  • trądzik,
  • blizny potrądzikowe,
  • objawy foto-starzenia skóry,
  • plamy soczewicowate ,
  • nadmierną suchość,
  • wiotkość oraz brak jędrności.

Warto podkreślić jak niezwykle pomocny jest peeling medyczny w walce z trądzikiem.  Neutralizuje on wszelkie stany zapalne związane z przebiegiem kłopotliwego trądziku pospolitego. Jaka jest więc główna przyczyna spektakularnego działania peelingu medycznego? Tajemnica tkwi w natychmiastowym zmniejszeniu aktywności gruczołów łojowych. Czasem wystarczy już jeden zabieg, aby zaobserwować satysfakcjonujący efekt. Jednakże zaleca się wykonać pełną serię zabiegów, czyli około 4 peelingi medyczne. Dopełnieniem pielęgnacji jest stosownie profesjonalnych kosmetyków na co dzień. Mają one na celu uzupełnienie zabiegów oraz wspomaganie procesu gojenia.