Peeling TCA Warszawa Klinika estetyczna | fyoung.pl
a

Peeling TCA Warszawa


Ilość zabiegów: efekt już po pierwszym zabiegu!

Czas trwania zabiegu: 1 godzina

Częstotliwość powtarzania zabiegu: co 4 tygodnie


Informacje na temat zabiegu

Peeling chemiczny TCA 15% trójchlorooctowy to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Polecany szczególnie posiadaczkom skóry suchej i cienkiej, z obniżonym progiem bólu. TCA stymuluje odnowę komórkową skóry (działa złuszczająco i odmładzająco), regeneruje skórę, poprawia jej grubość, napięcie oraz wygładza nierówności naskórka. Dodatkowo pobudza syntezą kolagenu i elastyny, zmniejsza głębokość zmarszczek, wspomaga redukcję niedoskonałości skóry w postaci rozszerzonych porów, blizn czy przebarwień.

Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, juz po pierwszym zabiegu.

Zabiegi na blizny potrądzikowe – Warszawa

Jeśli zatem szukasz odpowiedniego zabiegu na blizny potrądzikowe w Warszawie, peeling TCA może przynieść pożądane efekty i pomóc Ci zredukować powstałe defekty skóry. Peeling z wykorzystaniem kwasu TCA ujędrnia skórę, odmładza ją, spłyca zmarszczki i głęboko redukuje kolejne warstwy skóry – intensywność działania zależna jest od stężenia użytego kwasu, o którym decyduje lekarz, a także od liczby przeprowadzonych zabiegów.

Choć czasem wystarczy nawet jeden zabieg, aby osiągnąć najlepsze i najbardziej trwałe efekty, zaleca się powtarzanie złuszczania naskórka kwasem TCA 4-8 razy w odstępach 2-4 tygodni, zależy to jednak od głębokości zmian skórnych, grubości skóry, a także od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Kwas TCA, którego używamy w naszej klinice w Warszawie podczas wykonywania peelingu, to preparat najwyższej jakości, który jest całkowicie bezpieczny. Peeling TCA pomoże Ci w skutecznej redukcji blizn, zmian potrądzikowych, rozstępów, przebarwień, oznak starzenia się, a dodatkowo widocznie ujędrni i odmłodzi naskórek. Po wykonaniu zabiegu powstaje obrzęk, natomiast po 3-5 dniach skóra złuszcza się, by móc odbudować swoją wierzchnią warstwę. Cena peelingu TCA w Warszawie ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Zabieg z kwasem TCA – Warszawa

Peeling kwasem TCA jest jednym z najsilniej działających zabiegów złuszczających, dlatego przez kilka dni po jego wykonaniu możesz odczuwać dyskomfort – wszystkie nieprzyjemne odczucia powinny jednak ustąpić w ciągu 7-14 dni. W tym czasie należy intensywnie nawilżać skórę, unikać słońca i nie nakładać makijażu, konieczne jest także używanie kremu z filtrem (SPF50). Rekonwalescencja złuszczonego naskórka odbywa się szybko, w krótkim czasie skóra staje się jędrna i gładka. Poszukujesz kliniki, która wykona peeling TCA w Warszawie? Skontaktuj się z nami!

Peeling TCA – jak się przygotować do zabiegu?

Co prawda peeling TCA nie jest niebezpiecznym zabiegiem, jednak należy stosować się do pewnych zaleceń przed jego wykonaniem. Skóra powinna zostać przygotowana do złuszczania kwasem, na przykład poprzez zastosowanie kremu obniżającego pH (jednak nie wolno ich używać po zabiegu!). Dochodzą do tego związki wybielające, które przydadzą się do redukcji przebarwień.

Przez około 7 dni przed zabiegiem należy unikać depilacji, elektrolizy, woskowania, dermabrazji, ścierających gąbek, retinoidów i innych preparatów drażniących skórę. Panowie natomiast nie powinni golić się w dniu wykonywania peelingu TCA. Dodatkowo należy zrezygnować z opalania na około 3-4 tygodnie przed zabiegiem.

Peeling TCA w Warszawie – jak przebiega zabieg?

Zaleca się konsultację, podczas której lekarz stwierdzi, czy nie istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Do tego specjalista oceni stan skóry, aby idealnie dobrać moc i rodzaj preparatu do konkretnego przypadku.

Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem twarzy. Z tego powodu nie zaleca się używania kosmetyków do makijażu w dniu wykonania usługi. Specjalista oczyści cerę i na czystą skórę nałoży kwas TCA, co może spowodować delikatne pieczenie. Po kilku minutach lekarz zmyje TCA i posmaruje twarz preparatem łagodzącym, by zredukować dyskomfort pacjenta.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług – Peeling TCA w Warszawie

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, a przy tym często wykonujemy peelingi kwasem trójchlorooctowym. Nasi lekarze doskonale wiedzą, w jakich proporcjach przygotować substancję nakładaną na twarz pacjenta, aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty i był jednocześnie w pełni bezpieczny. Specjalista oceni także, czy wystarczy jedna sesja, czy dla utrwalenia konieczne będzie jej powtórzenie. W razie pytań prosimy o kontakt – chętnie odpowiemy na pytania i zaproponujemy dogodny termin wizyty.

 • zmarszczki powierzchowne
 • skóra cienka i sucha
 • blizny potrądzikowe
 • trądzik grudkowo-krostkowy
 • rogowacenie starcze
 • plamy soczewicowate
 • posłoneczne uszkodzenia skóry

 

 • nie wolno się opalać przez 4 tygodnie
 • zalecane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF przynajmniej 30
 • nie wolno stosować kremów z AHA przez 14 dni
 • nie wolno zdrapywać złuszczającego się naskórka
 • zaleca się intensywne nawilżać skórę
 • makijaż można nałożyć już kilka godzin po zabiegu peelingu chemicznego, choć najlepiej zrobić to dopiero po 24 godzinach
 • infekcje skórne w aktywnej(opryszczka)
 • zapalenie tkanki łącznej
 • alergie skórne na substancje stosowane podczas zabiegu
 • leczenie ogólne retinoidami w ciągu ostatnich miesięcy
 • liczne teleangiektazje
 • ciąża i karmienie piersią