Plazma – zabieg na wiotką, pomarszczoną skórę. - Forever Young

Plazma – zabieg na wiotką, pomarszczoną skórę.

Problem wiotkiej, pomarszczonej, cienkiej skóry dotyczy zarówno pań bardzo młodych, (zwłaszcza wiotka skóra po ciąży), jak i w wieku średnim. Zabieg plazmą jest w tych przypadkach postępowaniem z wyboru. Plasmage doskonale sprawdza się, gdy mamy do czynienia z opadającymi powiekami, zmarszczkami, rozstępami, przebarwieniami czy choćby zwiotczałą szyją indyczą. Poniżej opisujemy 2 przypadki, które zostały wykonane w ostatnim czasie w Klinice Forever Young.

 

PRZYKŁAD 1 – Pępek kobiety po 2 porodach

Pierwszym przykładem jest tutaj skóra wokół pępka u kobiety 28-letniej po 2 porodach. Na pierwszym zdjęciu widzimy suchą, pergaminową, pomarszczoną skórę, której wygląd, kondycja jest nieadekwatna do wieku pacjentki. Drugie zdjęcie pokazuje nam skórę tuż po zabiegu, widoczne są punkty sublimacji, zaczerwienienie, niewielki obrzęk. Strupki po sublimacji odpadły po paru dniach. Trzecie zdjęcie pokazuje, efekt po miesiącu. Delikatne zaczerwienienie skóry, skóra jest wyraźnie napięta, wygładzona, jędrna. Jest to efektem odbudowy kolagenu. Pacjentka wymaga jeszcze jednego zabiegu , ale można go zrobić po 2-3 miesiącach od pierwszego zabiegu. Pełny efekt będzie widoczny po około pół roku, tyle czasu trwa przebudowa skóry.

Poniżej zdjęcia odpowiednio przed zabiegiem, tuż po zabiegu i 30 dni po zabiegu.

PRZYKŁAD 2 – szyja pacjentki w średnim wieku

Drugim przykładem jest tzw. indycza szyja u pacjentki w średnim wieku. Jest to szczególnie ciężki problem, ponieważ w średnim wieku odbudowa kolagenu jest słabsza niż u młodych pacjentek. Jedynym ratunkiem jest plazma, która fizycznie obkurcza skórę.

Pierwsze zdjęcie pokazuje nam szyję przed zabiegiem. Na drugim zdjęciu wykonanym tuż po, widzimy wyraźne ściągnięcie skóry, strupki sublimacyjne, niewielkie zaczerwienienie i obrzęk skóry.Trzecie zdjęcie pokazuje finalny efekt po miesiącu. Jest to prawdziwy nieoperacyjny lifting szyi.

Widok z boku

 Widok z przodu

PRZYKŁAD 3 – okolice oczu pacjentki. Zdjęcia robione odpowiednio przed zabiegiem oraz po zabiegu. 

Są to zdjęcia bez retuszu, zabiegów wykonanych w Klinice Medycyny Estetycznej Forever Young przez dr Krzysztofa Ziemczyka.

Opis procedury znajduje się w zakładce:

https://fyoung.pl/plasmage/