Czy powiększanie ust jest bezpieczne? - Forever Young

Czy powiększanie ust jest bezpieczne?

W ostatnich latach na popularności zyskują zabiegi polegające na powiększaniu ust. To doskonały sposób na podkreślenie własnych atutów, dzięki czemu możemy czuć się bardziej atrakcyjnie oraz kobieco. W naszej klinice w tym celu korzystamy z wysokiej jakości kwasu hialuronowego, który przynosi znakomite efekty. Pacjentki jednak często zastanawiają się, czy powiększanie ust jest bezpieczne. W tym artykule wyjaśnimy, czy należy się czegoś obawiać przed przystąpieniem do zabiegu, a także, w jaki sposób on przebiega.

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Odpowiedź na to pytanie warto rozpocząć od wyjaśnienia, czy sam kwas hialuronowy może być szkodliwy dla pacjenta. Wprowadzany pod skórę wykazuje właściwości wiążące wodę, odbudowujące strukturę skóry, przez co czerwień wargowa wydaje się znacznie pełniejsza, jędrna i nawilżona. Stosowane obecnie preparaty są w pełni bezpieczne i często tworzone właśnie z myślą o przeprowadzaniu zabiegów powiększania ust. Nie należy się więc obawiać samej substancji oraz tego, że może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Drugą kwestią, która ma znacznie większe znaczenie, jest sposób wykonania zabiegu. Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego to metoda inwazyjna, która wymaga użycia kaniuli, co za tym idzie, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa oraz sterylności. Odpowiednio wykonany zabieg, w profesjonalnym gabinecie, przez wykwalifikowaną i doświadczoną osobę nie niesie za sobą żadnego ryzyka powikłań.

Powiększanie ust – jak tego nie robić?

Aby uniknąć komplikacji po wykonaniu zabiegu, należy wystrzegać się nieprofesjonalnych gabinetów, gdzie często zabiegi wykonują kosmetyczki. W Klinice Forever Young zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej Krzysztof Ziemczyk. Niska cena zabiegów, brak środków bezpieczeństwa powinny alarmować. Lepiej unikać takich miejsc i nie narażać własnego zdrowia. Źle przeprowadzony zabieg może doprowadzić do znacznej opuchlizny i problemów z mimiką twarzy. W najgorszym przypadku mogą stworzyć się zatory, które prowadzą nawet do martwicy. To jednak bardzo rzadkie sytuacje, których nie należy się obawiać. Reakcja alergiczna na kwas hialuronowy jest równie rzadko spotykana. Niemniej jeżeli wiemy, że mamy alergię na podobne substancje, warto zgłosić to przed wykonaniem zabiegu. Istotna jest także ilość podanego preparatu, a także miejsce iniekcji. Jeżeli nie zostaną one odpowiednio dobrane, efekt może nie być taki, jak zażyczył sobie tego klient. Zbyt płytkie wkucie sprawi, że skóra przybierze siny odcień, a zbyt gęsty preparat może doprowadzić do powstawania grudek.

Jak więc widać, przeprowadzenie zabiegu nie jest wcale takie proste. Czy powiększanie ust jest szkodliwe? Odpowiedź na to pytanie powinna być już prosta – wszystko zależy od tego, kto oraz w jakich warunkach przeprowadzi zabieg. Wykonany w profesjonalnym gabinecie, przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności, nie powinien budzić żadnych obaw.

Powiększanie ust – przeciwskazania

Odpowiadając na pytanie, czy powiększanie ust jest niebezpieczne, warto również znać wszystkie przeciwskazania do wykonania tego zabiegu. Dzięki temu uniknąć można niepożądanych reakcji i nie narażać zdrowia na niebezpieczeństwo. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć można:

• ciążę i okres karmienia piersią,
• choroby nowotworowe,
• stany zapalne w miejscu iniekcji,
• choroby autoimmunologiczne,
• bielactwo,
• antybiotykoterapia.

Wszystkie wątpliwe kwestie najlepiej skonsultować przed przystąpieniem do zabiegu. W trakcie konsultacji z lekarzem warto przestawić wszystkie dolegliwości, z którymi zmaga się pacjent.

Zabieg przeprowadzany w naszym gabinecie jest w pełni bezpieczny. Korzystamy jedynie z najwyższej jakości preparatów oraz środków higienicznych. Pacjenci mogą czuć się u nas komfortowo oraz w pełni się zrelaksować.