Powiększanie ust - jak długo utrzymują się efekty zabiegu? - Forever Young

Powiększanie ust – jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Powiększanie, wypełnianie i modelowanie ust kwasem hialuronowym jest dziś jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pełne i wydatne, różowe wargi to marzenie niemal każdej kobiety, dlatego tak wiele decyduje się na ten bezinwazyjny zabieg. Co więcej, powiększanie ust kwasem hialuronowym pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu, który podkreśla walory twarzy i przywraca jej odpowiednie proporcje. Na czym dokładnie polega powiększanie ust? Jak długo się utrzymuje? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak to działa?

Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej ma postać żelu, który podaje się podskórnie za pomocą miejscowej iniekcji. Jego zadaniem jest nawilżenie, odżywienie, ale i wypełnienie ust – podobnie działa to w przypadku głębokich zmarszczek czy modelowania owalu twarzy. Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie stomatologiczne – zastrzyk jest prawie bezbolesny, jednak może wywoływać dyskomfort w bardziej unerwionych obszarach. Cząsteczki kwasów biosyntetycznych są w pełni biokompatybilne, dlatego zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego jest całkiem bezpieczny, nieinwazyjny i nie wywołuje reakcji alergicznej. Przez około 2 tygodnie po zabiegu kwas hialuronowy układa się pod skórą, dopasowując się do jej struktury i osiągając swój ostateczny kształt. Dodatkowo preparat ten wiąże w skórze wodę, polepszając funkcjonowanie komórek i odżywiając strukturę skóry. Rezultatem tego zabiegu są miękkie, zaróżowione usta, które pozostają napięte, jędrne i elastyczne.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Po konsultacji lekarz medycyny estetycznej wykonuje znieczulenie miejscowe. Potem następuje odkażenie skóry, wkłucie i precyzyjna aplikacja preparatu pod skórę ust za pomocą cienkiej igły. Lekarz rozmasowuje kwas hialuronowy, aby dokładnie wypełnił kontur ust, natomiast sam kwas hialuronowy wypełnia, liftinguje i modeluje, podkreślając także naturalną czerwoność. Po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk lub zasinienie w miejscu iniekcji, dlatego najlepiej jest wykonać zabieg w dniu wolnym od spotkań. Do codziennych obowiązków i aktywności można wrócić od razu, a ewentualny obrzęk przykryć makijażem.

Powiększanie ust – jak długo utrzymuje się efekt?

Coraz więcej klientek jest zainteresowanych powiększaniem ust. Na jak długo wystarcza jeden zabieg, aby efekty wciąż były widoczne? Zazwyczaj rezultaty utrzymują się około 12 miesięcy, jednak w wielu przypadkach czas ten wydłuża się nawet do 18 miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań, tempa wchłaniania się preparatu, wieku, stylu życia oraz stanu skóry. Rezultaty widoczne są od razu po zabiegu powiększania ust, jednak, jak już wspomnieliśmy, kwas hialuronowy może układać się jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu. Czas trwania zabiegu wynosi zazwyczaj od 30 do 40 minut i poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, który ocenia stan skóry i ust. Bezpośrednio po zabiegu wargi mogą wydawać się nieco zbyt pełne – wynika to właśnie z niewielkiego obrzęk po wkłuciu, który znika po upływie kilku dni.

Powiększanie ust – jak długo efekt pozostaje satysfakcjonujący?

Choć rezultaty powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym pozostają widoczne nawet do 12 miesięcy, wiele kobiet decyduje się na powtórzenie zabiegu już po kilku miesiącach, aby ich usta wciąż wyglądały tak samo zmysłowo. Zabieg powiększania ust jest także odpowiedni do tego, aby podkreślić naturalny kontur, który z wiekiem może stać się mniej wyrazisty. Pełne i kształtne usta o ciemnoróżowym odcieniu sprawiają, że twarz wydaje się odmłodzona, promienna i bardziej symetryczna. Co więcej, wypełnione kwasem hialuronowym wargi nadają jej pogodny wygląd. W naszej klinice medycyny estetycznej zabieg modelowania i powiększania ust wykonuje dr Krzysztof Ziemczyk – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.